Komentowana treść: Poseidon - czy warto?
[#1] Re: Poseidon - czy warto?
Warto kupić Posejdona - to rada dla Amigowców klasycznych z Mediatorem.



Ja wolałem kupić Pegaza 1 w promocyjnej cenie. Bo jak obliczyłem zakup karty Spider i Poseidona = 350pln (Spider2+przesyłka pocztą+Poseidon) do tego zakup karty PPC ok 300-400pln, pamięci SIMM ok 100 pln za 64 MB i....nawet nie mam połowy możliwości Pegaza.
[#2] Re: Poseidon - czy warto?
Jeśli chodzi o test, jest dobrze wykonany :) autor naprawdę się postarał. Dzięki :)
[#3] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #1




Tylko weź pod uwagę, że taki Pegasos ma już starutkie USB1.1. Tak więc ciężko go porównywać do Spidera2.0 USB. A jakie inne karty z USB2.0 można wsadzić do Pegasosa to nie wiem.
[#4] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #3



Można, można. Wystarczy pójść do "sklepu za rogiem" i kupić dowolną kartę PCI z USB2.0 oraz zainstalować pakiet ArakAttack.
[#5] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #4




Tylko nie zapomnij o rejestracji ArakAttack'a. To tylko 20 euro, czyli około 100zł. Ale jesli ktoś będzie liczył wszystkie wydane i zaoszczędzone pieniądze, to faktycznie USB2.0 dla Pegasosa wyjdzie taniej. Tylko jaszcze trzeba mieć tego Pegasosa, a to kolejny wydatek

A czy ktoś już przetestował tego ArakAttack'a z Pegasosem i jakimś kontrolerem USB2.0?
[#6] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #1




Jakbym do Pegasosa mógł wsadzić i obsłużyć karty VLabMotion i Toccatę, to dawno miałbym już Pegasosa (moze już II). A tak pozostanę przy mojej A4000 i poczekam na odpowiedniki dla Pegasosa lub AmigaONE.
[#7] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #5




buuu shareware za 100 pln to lipa.



Na razie wytrzymam na starutkim USB 1.1 :(
[#8] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #3


a ty wez pod uwage ze mediator ma 2.0 tylko po to zeby ladnie wygladalo. predkosci usb 1.1 to juz szczyt jego mozliwosci a i tak nie wszedzie zostanie osiagniety
[#9] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #3

To jest jeszcze kwestia tego ile masz urządzeń pracujacych w trybie
HiSpeed 2.0. Jeżeli żadnego, to karta USB 2.0 nic Ci nie daje.
[#10] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #8




Potrafi przerzucać dane szybciej niż USB1.1.
[#11] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #9




Mam obecnie trzy takie urządzenia w domu, więc Spider ma co robić. Inną sprawą jest nieprzygotowanie samego Poseidona do USB2.0.
[#12] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #5




> A czy ktoś już przetestował tego ArakAttack'a z Pegasosem

> i jakimś kontrolerem USB2.0?



Tak. Nie działa.



Autor ArakAttacka napisał na ANN, że jego sterownik nie działa z Pegasosem z powodu jakichś braków w OpenPCI.



Ten ArrakAttack działa tylko z Amithlonem.
[#13] Re: Poseidon - czy warto?
W odpowiedzi na komentarz #12




> Ten ArrakAttack działa tylko z Amithlonem.



Ale tragedia I za to chce stówę. Mając peceta to uruchomiłbym sobie na nim windowsaXP i USB2.0 jeszcze szybciej i lepiej by mi działał
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem