Komentowana treść: SongPlayer 1.62
[#1] Re: SongPlayer 1.62
No i bardzo fajnie. :) W domu sprawdze jedym ruchem reki :) czy nadaje sie do uzytku czy tak jak wersja 1.60 - absolutnie nie.
[#2] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #1


SongPlayer 1.60 nie nadaje się do użytku? Dlaczego? IMHO to świetny program, Dawno wywaliłem AmigaAmpa i nie używam niczego innego do MP3 i CDAudio. Brak wodotrysków...cóż, ja ich nie potrzbuję. Acha, sirleo zapomniał napisać, że nowa wersja (1.62) jest tylko na MOSa ! Taki szczegół :(
[#3] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #2


Nie wiem, moze tylko pod MOSem SongPlayer 1.60 ma te nieladna ceche. Chodzi mi o to, ze jak SongPlayer 1.60 gra cokolwiek (mp3, ogg) i w tym czasei jakikolwiek inny program wyda z siebie jakikolwiek dzwiek to SongPlayer od razu wisi. Identycznie zachowuje sie Kaya. Nie jest to tylko moj problem - na wszystkich Pegasosach tak jest. Dowiadywalem sie co jest przyczyna i dostalem odpowiedz, ze taki juz urok tych programow. Korzystaja one w taki dosyc nieladny sposob z AHI i nie toleruja dzwieku w tle. To troche chore. W koncu po to jest AHI zeby nie widziec komunikatow, ze kanaly dzwiekowe sa zajete, a tym bardziej miec zwisy (juz bym wolal to pierwsze). Jak AmiNetRadio, AmigaAMP, Amplifier graja to w puszczonym obok filmie we Froggerze czy MPlayerze mam dzwiek i zwisow nie ma. No a SongPlayer i Kaya zwisna przy jakimkolwiek nie swoim dzwieku. Przeciez nie moge tak na codzien uzywac komputera i modlic sie zeby w tle nie wyskoczyl przypadkiem jakis dzwiek. :) Czasy codziennych rebootow odeszly w zapomnineie. ;)
[#4] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #2


No a do CDAudio to juz bym na pewno nie uzywal SongPlayera, bo mam kabelek od CD-ROMa do karty dzwiekowj wpiety i nie musze przepuszczac dzwieku audio w ten sposob. Moge uzywac do tego normalnych playerkow (SkandalfoPlayer, PlayCD, OptyCDPlayer), ktore puszczaja dzwiek tak jakby poza komputerem. No oczywiscie jezeli ktos nie ma karty dzwiekowej i jakiejs przerobki w AmidzeClassic miksujacej dzwiek z CD z tym z Pauli to ta cecha SongPlayera jest swietna. Sam z tego korzystalem przez dlugie lata na Amidze. No ale teraz to bylby grzech z czegos takiego korzystac.
[#5] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #4


Mam mały mikserek w swojej amisi, ale chyba każdy wzmacniacz ma conajmniej 2 wejścia? Wiem, że przełączanie dźwięku Paula/CD jest też trochę nie na czasie, dlatego dorobiłem mały mikser. A propos: jeśli ktoś ma schemat "niskoszumnego" miksera zasilanego z Amigi, chętnie wezmę ;). A co do problemów na MOSie, to nie mam bladego pojęcia, jakie macie tam problemy. U mnie na OS3.9 wszystko gra.
[#6] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #2


Zobacz jaka ikonka jest obok tematu newsa. :)
[#7] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #6


Hihi, taki szczególik, nigdy nie zwróciłem na to uwagi. Mea Culpa.
[#8] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #5


No to jak masz mixer to chyba tym bardziej nie powinienes uzywac SongPlayera do audio, bo on obciaza niepotrzebnie procesor i daje taka srdnia jakosc.



I rzeczywiscie jak SongPlayer gra to inne dzwieki w tym czasie sie odtwarzaja? Na przyklad moge uruchomic 3 AmigaAMPy i wszystkie graja jednoczesnie a SongPlayer jest jeszcze w poprzedniej epoce i nie pozwala. Jak mnie najdzie ochota to sprobuje 1.60 na AmidzeClassic... chociaz na brak playerow do mp3/ogg nie narzekam wiec nie wiem czy mi sie bedzie chcialo. :)
[#9] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #8


Masz rację: zrobiłem test i próbowałem słuchać dwie MP3 jednocześnie i na dwóch AMPach się da, a na dwóch SP nie. A mixer mam sprzętowy (wiesz tranzystorki, wzm.operacyjne itp.)
[#10] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #9


OKej - SongPlayer może nie działać w duecie. Nie przeszkadzałoby mi to. Jednak boli mnie to, że się wiesza jak coś w tle zagra. :(



A taki mixerek zawsze chciałem mieć w Amidze. jeszcze parę lat temu waliłbym do Ciebie na priv z prośbą o pomoc w zdobyciu czegoś takiego. :)
[#11] Re: SongPlayer 1.62
wersja 1.45 byla całkiem do rzeczy,natomiast kolejne po niej są jakieś takie "ni w morde ni w oko" :) pozdrowienia dla autora sp

[#12] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #11


Ogólnie to bardzo fajny program. Jest tylko ten jeden mały szczegół przez który go nie używam. Nie mogę ciągle uważać żeby w tle nagle coś nie pipnęło czy zagrało. To przecież bez sensu...



To znaczy jest jeszcze jeden powód dla którego nie używam SongPlayera ale to oczywiście MorphOSowa tajemnica i wołami ode mnie nikt jej nie wyciągnie. :D Dodam, że to tajemnica o charakterze pozytywnym.
[#13] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #12


Zagadkami Waść raczysz...A ja żem nieprzychylnem jest do Morfosa, jak go Panie zwiesz. Zdradź zatem jakie to moce tajemne trzymają Waćpana w ryzach, by go wyzwolić i prostą drogę wyprowadzić!!
[#14] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #13


Powinno być: ...i na prostą drogę
[#15] Re: SongPlayer 1.62
Czy nowa wersja SP bedzie tez na 68k Czy moze juz autor zaniechal robienia tego swietnego playera na Motorolke
[#16] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #15


Chyba nie, jak pisze 68k nie pozwala mu "rozwinąć skrzydeł"
[#17] Re: SongPlayer 1.62
naprawde nie mam pojecia dlaczego, poczawszy od v1.60 na mos'a, nie wyszla wersja na wos'a takze z obsluga ogg, a tylko na 68k i to taka ze muli sie toto na 060. Mam wrazenie (oby mylne) ze czasy kiedy kolejna wersja programu mniej zajmowala i dzialala szybciej i stabilniej mijaja.



i nie piszcie ze teraz mamy PPC (i one pociagna to i owo), bo kiedys prog ich dzialania tez sie skonczy piszac w ten sposob programy i nie dbajac o ich optymalizacje.
[#18] Re: SongPlayer 1.62
W odpowiedzi na komentarz #17


Pytanie - probowales kiedys pisac program tak aby dzialal jednoczesnie na m68k, wosie i mosie? Ja pisalem programy dzialajace na m68k+wos i m68k+mos i jest to katorga. A polaczyc te wszystkie raz to najlepiej popelnic sepuku. Tu nie chodzi o optymalizacje, tylko o to, ze wspieranie 3 plaform jest niemozliwe. A tym bardziej wspieranie tak zakreconej platformy jak pup czy wos.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem