Komentowana treść: Sterownik "SB128" dla OS4
[#1] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
Jak uzupelnienie newsa...

Davy Wentzler napisal Mixer, ktory bedzie dolaczony do OS4.

Mixer pozwala na niezalezne regulowanie lub wyciszanie (mute) wszystkich zrodel dzwieku na wejsciu (CD, Video, Aux, Line In, Mic In) i wyjsciu (PCM, Master) we wszystkich kartach dzwiekowych obslugiwanych przez OS4. Mixer moze pracowac jako Commodity.

Davy pracuje rowniez nad obsluga kart typu "high-end"

[#2] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #1

A czy taki mixer nie powinien być build on system? ja mam takowy w
preferencjach systemowych...
[#3] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #2


Jak by powinien byc to by chyba byl... tak sadze. A ten, ktory Ty masz to widzialem. :)
[#4] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #2


Wbudowana powinna być obsługa "pokładowego" AC97. Skoro takowy jest, kupowanie dodatkowej karty porównywalnej klasy jest bez sensu. Mniejsza o te parę groszy, szkoda slotu PCI i miejsca w obudowie.
[#5] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #4


Ale jak się okazuje AC97 na AOne w ogóle nie ma.
[#6] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #5




Że co AmigaOne nie ma jeszcze obsługi zintegrowanej k.dźwiękowej na płycie AC97 Zrobiono stery dla karty wpiętej w PCI

Sorrki jeśli wygląda to na czepianie się ale dziwi mnie, że zabierają się od końca.

[#7] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #6

Ja komentarz Jacka zrozumiałem tak, że na płycie AmigaOne w ogóle nie ma kodeka AC97. No ale to już niech eksperci od A1 się wypowiedzą, ja płytę A1 widziałem tylko na zdjęciach.
[#8] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #6


Może niedługo się okaże, że nie działa USB i trzeba korzystać z dołączanego na PCI, do którego będą stery, to samo z siecią itp itd;)
[#9] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #8


Wiesz, wcale się bym nie zdziwił. Nawet z uwagi na to, że o USB w A1 i jego obsłudze z poziomu OS4 niewiele się mówi.
[#10] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
I w ten sposób się robią flamewary i przepychanki, bo nie ma kompetentnej osoby, która rzeczowo wytłumaczy co trzeba, tylko jakieś płotki zainteresowane A1 będą się rzucać w 'obronie Amigi".

Za dużo niedomówień jest o A1. :(
[#11] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #10


Są przecież posiadacze A1 w Polsce, mogliby się podzielić wrażeniami, sprostować kilka rzeczy. Ale widocznie nikomu się nie chce:(
[#12] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #11


Gdzie tam nie chce... NDA
[#13] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #12


NDA chyba obowiązuje betatesterów a nie zwykłych użyszkodników A1;)
[#14] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #13


Napisałem to w żartach bo naprawdę nie potrafię znaleźć żadnego uzasadnienia na brak informacji w tym temacie z ich strony. Odpowiedzi na wiele pytań udzielone przez użytkowników AmigaOne rozwiałyby wiele wątpliwości. Pamiętam, że jak pojawiły się pierwsze Pegasosy, było o tym bardzo gwarno. Co jest, czego nie ma, co jest złe, co jest dobre... Pamiętam MDW, który zarzucał nas Pegasos-propagandą :) MDW, musisz sobie kupić AmigaOne to może się dowiemy czegoś sensownego o tym sprzęcie :P
[#15] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
Posiadacze AONE nie maja tyle czasu aby przez caly czas przesiadywac na PPA i na okraglo dementowac jakies bzdury. A aby przekonac sie o tym czy AmigaONE ma wbudowana dzwiekowke nie trzeba jej ogladac na zywo. Przeciez sa na sieci liczne zdjecia plyty glownej, mozna bez trudu odnalezc odpowiednie chipy czy tez wyjscia audio.

VIA Technologies, Inc. VT82C686 AC97 Audio Controller

3Com Corporation 3c905C-TX/TX-M Tornado

VIA Technologies, Inc. USB




Tym razem jeszcze zmusilem sie do odpowiedzi na zarzuty o brak zintegrowanego dzwieku, sieciowki i USB. Ale naprawde nie oczekujcie ze za kazdym razem bede odpowiadal na tak smieszne zarzuty. Przeciez za chwile fani Pegaza moga wysuac teze ze na plycie AONE nie ma portu myszy czy klawiatury.....
[#16] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #15


To, ze fizycznie te uklady sa na plycie nie ulega watpiwosci. Plotki sa wokol tego czy OS4 potrafi je wykorzystac.
[#17] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #16


To, ze fizycznie te uklady sa na plycie nie ulega watpiwosci.

Jak to nie? Zobacz komentarz #5 Ale jak się okazuje AC97 na AOne w ogóle nie ma.



Plotki sa wokol tego czy OS4 potrafi je wykorzystac.

ZTCW, poki co nie ma sterow do AC97.
[#18] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #10


Za dużo niedomówień jest o A1.

Bo zbyt wielu uzytkownikow i zwolennikow innego komputera wypowiada sie na jej temat.
[#19] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #18


To w takim razie dlaczego użytkownicy i zwolennicy AmigaOne się nie wypowiadają?
[#20] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #17


Zamiast rzucać się sobie do gardeł, przeczytalibyście źródło. Pisze w nim wyraźnie, że chodzi o płyty wyprodukowane w ciągu ostatnich 9. miesiecy. Skoro już się tych chipów nie wkłada, to znaczy dwie rzeczy: 1. były z nimi kłopoty i nie powstały sterowniki, 2. sterowników prawdopodobnie już nie będzie. Czyli kolega Mufa nie ma się z czego cieszyć, bo równie dobrze mógłby tego chipa nie mieć na płycie.
[#21] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
Co ci wszyscy programiści uwzieli się tak na tego SoundBlastera128? Przecież to stosunkowo marna karta, chyba nawet Soundblaster64AWE był lepszy.
[#22] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #17


Jak to nie? Zobacz komentarz #5 Ale jak się okazuje AC97 na AOne w ogóle nie ma.

Cytat za ann.lu:

Davy Wentzler answered on 05-Mär-2004, 23:45: "I'm gonna say it once more: it doesn't work. There's even a big chance, the chip is not physically present anymore on boards manufactured in the past 9 months."
[#23] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #15


Co do dzwieku, to niektore zrodla twierdz co innego. A jak jest z obsluga ethernetu/usb na plycie? Bo to najbardziej interesuje userow...
[#24] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #21


Widocznie jest do niej dobra dokumentacja. Bo bez dokumentacji zbyt wiele nie zdzialasz...
[#25] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
Co do USB to przypuszczam, ze predzej poprosza autora Posejdona zeby przeportowal swoj program na OS4 i wtedy bedziemy musieli dokupic od Elboxu karte USB na PCI :D , niz mieliby zrobic stery dla USB zanajdujacych sie na plycie glownej.

Ale prawda jest, ze robi sie stery do urzadzen do ktorych ma sie pelna i dokladna dokumentacje. Czyzby do AOne pontowano uklady do ktorych nie ma dokumentacji ?

[#26] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #20




Zamiast rzucać się sobie do gardeł, przeczytalibyście źródło. Pisze w nim wyraźnie, że chodzi o płyty wyprodukowane w ciągu ostatnich 9. miesiecy. Skoro już się tych chipów nie wkłada, to znaczy dwie rzeczy: 1. były z nimi kłopoty i nie powstały sterowniki, 2. sterowników prawdopodobnie już nie będzie. Czyli kolega Mufa nie ma się z czego cieszyć, bo równie dobrze mógłby tego chipa nie mieć na płycie.

Rzeczywiscie moglbym tego chipa nie miec na plycie, a to z tej prostej przyczyny ze w mojej amisi siedzi SBLive!

Wiesz jak sie kupuje drogi sprzet majacy posluzyc kilka lat to chce sie nie tylko zwiekszenia predkosci proca czy operacji graficznych, ale takze chce sie aby muzyka chodzila na czyms lepszym niz na piskaczach pokroju pauli. Dlatego nigdy nie zastanawialem sie nad tym czy sa stery, czy beda czy da sie to jakos obejsc itd. Po prostu poszedlem do sklepu za rogiem i kupilem sobie za pare groszy porzadna karte muzyczna, w koncu moja Amiga, a przede wszystkim moje uszy na to zasluguja.

Inna sprawa ze ow chip siedzi na mojej plycie, swoja AONE kupilem 10 stycznia, a byla zamawiana na poczatku grudnia. Z tego co mi wiadomo to pod koniec listopada po kilku pierwszych pokazach OS4.0 oraz po zapowiedzi tegoz systemu dla userow AONE na gwiazdke, plyt AONE wogole nie bylo, a na dostawe nowych trzeba bylo czekac. To wszystko pozwala mi przypuszczac ze jednak moja plyta liczy sobie znacznie mniej niz 9 miesiecy. Przypuszczam ze albo zrezygnowano z tego chipu w tanszych plytach z G3, albo co bardziej prawdopodobne autor wypowiedzi oparl sie o specyfikacje Eyetechu. A Eyetech rzeczywiscie nie podaje w specyfikacji AC97, robil to tylko na samym poczatku z plytemi G3 600SE, pozniej najprawdopodobniej ze wzgledu na brak oprogramowanie tego chipa, przestal go podawac w specyfikacji. Eyetech robi tak od blisko roku, nie wiem dokladnie moze nawet od 9 miesiecy. Jedno co wiem na pewno to to ze mam zintergowana muzyke na plycie, fakt ze w sumie dla mnie nie potrzebna, ale mam.
[#27] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #23


Co do dzwieku, to niektore zrodla twierdz co innego. A jak jest z obsluga ethernetu/usb na plycie? Bo to najbardziej interesuje userow...

Wiem ze co do dzwieku, rozne zrodla roznie sie wypowiadaja, slyszalem nawet ze chip muzyczny na plycie AONE ma byc obslugiwany przez stery OS4.0.

Co do sieciowki to dziala OK. Pamietam ze kiedys jakis uzytkownik Pegaza doradzal mi przetestowanie mojej wbudowanej sieciowki przy bardzo duzych predkosciach, podobno wystepuja wtedy problemy z siecia na Pegazie. Mowiac szczerze nigdy na AONE nie milem okazji tego sprawdzic. Uzywam sieciowki tylko do internetu, w sumie jak na polskie warunki mam dosyc szybkie lacze (w porywach do 2 megabitow) i do moich zastosowan sieciowka z AONE sprawuje sie idealnie.

P.S.

Tego komenta pisze na Amidze ONE, bedac podpietym do netu za pomoca wbudowanej sieciowki na plycie.
[#28] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #27


Wiem ze co do dzwieku, rozne zrodla roznie sie wypowiadaja, slyszalem nawet ze chip muzyczny na plycie AONE ma byc obslugiwany przez stery OS4.0.

Hmm, o ile dobrze pamietam to w jakims watku na amigaworld jeden z Freidenow wypowiadal sie, ze nie bedzie obslugi chipu dzwiekowego na A1.

[ciaach]

Ok, to juz wiem, ze ethernet dziala Ci na Linuxie. A co z ethernetem i usb pod OS4? Masz jakies informacje na ten temat?
[#29] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
W odpowiedzi na komentarz #27


2Mbit to jak na sieciowke 100Mbit troszke malo... Oczywiscie taki net to wypas, ale szybki transfer to to nie jest. Generalnie nie zauwazylem u siebie problemow z siecia. Przez jakis czas mialem jeszcze karte eth na PCI, bo sie adminowi MACa nie chcialo zmienic i jedyna rozniaca jaka zauwazylem pop rzesiadce na ta zintegorwana to to, ze ma mniejsze opoznienia np. przy pingowaniu.
[#30] Re: Sterownik "SB128" dla OS4
Co do sieciowki i USB to przyznam szczerze ze nie pytalem. Obsluge sieciowki uznalem za rzecz oczywista, a zadnego urzadzenia pod USB jeszcze sie nie dorobilem.

Wiem tylko ze zarowno moja karta graficzna jak i muzyczna dzialaja pod OS4.0.

Przypuszczam ze znacznie wiecej moglby Ci na ten temat powiedziec drugi user AONE w Polsce.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem