Komentowana treść: MorphOS 1.4.2
[#1] Re: MorphOS 1.4.2
I nagle okazało się, że niektóre łatki nie wymagają innych aby mogły działać;) Pytanie tylko dlaczego tak późno się ukazały?
[#2] Re: MorphOS 1.4.2
Moje ATC już ciągnie nowe boot.img...



Ja jestem ciekawy czy ten update wyszedł tak sam z siebie czy został "wymuszony" przez marudzenia użytkowników Pegasosów trochę ostatnio marudzących. :)
[#3] Re: MorphOS 1.4.2
Ja bym tylko chcial podziekowac za update, wiec... dziekuje. :)
[#4] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #3


Ja tez dziekuje bardzo za update, ale zeby mos-team nie spoczal na laurach, to pozwolcie, ze ja pierwszy zapytam - kiedy 1.5? :)
[#5] Re: MorphOS 1.4.2
No to wypada żebym i ja podziękował. Wobec tego bardzo dziękuję. :) Duuużo ładniej podziękuję za wersję 1.5. ;)
[#6] Re: MorphOS 1.4.2
ja bym zapytal gdzie mos na classica bo mamy juz marzec, ale juz mi sie nie chce :)
[#7] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #6


MOSa na klasika pewnie już nigdy nie będzie.
[#8] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #4


Chyba wykrakałeś, bo podczas dzisiejszego pokazu w Bremie zaprezentowano betę MorphOS-a 1.5.
[#9] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #8


I podobno były w nim sterowniki 3D dla Radeona 7000. Robi się gorąco... :)
[#10] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #9




Tylko, ze Radka 7000 to na zlomie juz mozna kupic.... nie popisali

sie. Mam porade dnia... kupmy R9800Pro, za 2-3 lata przyda sie do Pega

z MOSem :P

[#11] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #10


Mam porade dnia... kupmy R9800Pro, za 2-3 lata przyda sie do Pega z MOSem

Przyda się do Peg5 z MOSem4:)

Przynajmniej wiadomo, że wreszcie coś się ruszyłoz tymi sterownikami. Tylko nie wiadomo kiedy MOS 1.5 się wreszcie pojawi... A co do staroci - ciekawe jak jest ze sterami 3D dla AOS4?
[#12] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #10


Zawsze można kupić nowe Voodoo3, 4, 5... ;)
[#13] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #10




Niech robia stery do wszystkich kart graficznych (nawet do tych ktorych juz nie produkuja). Radeonow 7000 jest masa (uzywane) i mozna je odkupic od kloniarzy za grosze (bo dla nich ta karta jest za slaba ;) ).

Elbox tez jeszcze robi stery do Voodoo 3,4,5 pomimo tego (i wielbmy ich za to :P ), ze kart juz daaawno nie produkuja. A dlaczego robia stery do Voodoo ? Bo to jest bardzo dobra karta na PCI (chyba najlepsza) i wyprodukowano ich mase. To samo tyczy sie Radeona 7 tys. No i zrobienie sterow juz do 7500 i reszty bedzie prostsze na przykladzie 7000.

[#14] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #12




heh ja tak zrobilem kupilem Wodke 5 i o zgrozo w MOS 1.4 mam stery do

V 4 ....
[#15] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #13


Bo to jest bardzo dobra karta na PCI (chyba najlepsza) i wyprodukowano ich mase.


RIVA TNT2 na PCI jest lepsza :)



Radek 7k nie jest zly. Do tych 4 programow na MOSa ktore go wykorzystaja starczy, a w 1.5 moze beda nowsze drivery.
[#16] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #10

Za narzekanie to chyba Ci płacą...
[#17] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #16




Nie, ale ja zaplacilem za sprzet i...
[#18] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #17


... i okazało się, że nie wiedziałeś co kupowałeś?
[#19] Re: MorphOS 1.4.2


No to juz się ciesze bo akurat mam Radeona7k i wreszcie może juz

niedługo bede miał 3D :) tylko kiedy?
[#20] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #10




ROTFL! Marudzic kazdy moze i tego zabronic nie moge ale pomyslcie nad tym co piszecie. Sterowniki do tej wersji Radeona powstaly bo do takiej wersji posiadamy dokumentacje, niestety ale ATI niechetnie dzieli sie takimi informacjami.



A na marginesie dodam z kad ta pewnosc, ze sterowniki dzialaja tylko z radeonem 7000 ? Wypowiadac sie bedziesz jak wyjdzie MorphOS 1.5.

[#21] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #13




Hmmmm, obawiam sie, ze sie mylisz. ELBOX pisze sterowniki do kart Voodoo bo sa ode doskonale udokumentowane i nie ma nad nimi zadnej firmy zazdrosnie strzegacej informacji potrzebnych do napisania takich sterownikow.



Niestety ale karty Voodoo sa stosunkowo slabe nawet w porownaniu do Raeona 7k, choc jak na nasze warunki to i tak niebo a zmiemia. Niestety ale tak to chyba musi byc w naszym malym kawalku rzeczywistosci.



[#22] Re: MorphOS 1.4.2
Hmm.... Nie zauważyłem w MOSie 1.4.2 w sumie żadnych zmian (po za
niewielką różnicą w wielkosci boot.img) błąd 29 lutego dalej
występuje, dalej jest problem z czytaniem encrypted dvd przez
programy, nie zintegrowano nowej wersji Posejdona, dalej trzeba używać
patcha...
[#23] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #13




Dlaczego robia stery do Voodoo? Bo specyfikacja jest otwarta.
[#24] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #22




Dokladna liste zmian masz w newsie, nie widze tam niczego o bledzie 20lutego czy o DVD czy w koncu o poseidonie.
[#25] Re: MorphOS 1.4.2
drivery sa tylko do radka 7500. 7500 a nie 7000 - tak twierdzi w komentach and Axel Knabe ktory demonstrowal mosa w bremie.
[#26] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #25


"I have spoken with the Developer of that Driver and he told me it should work with all Radeon 7xxx and all RadeonVE series. But the best choice is the Radeon 7500 because off the DDR-Ram. " -tak napisal ThePlayer na morphos-news.de...

zatem nie tylko 7500 :)



pzdr

s.
[#27] Re: MorphOS 1.4.2
no to luzik :)
[#28] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #24

Dziwię się po prostu, że wydano patcha w sumie bez tych
najważniejszych poprawek, które ponoć są już od dawna gotowe...
[#29] Re: MorphOS 1.4.2
Teraz czas na klasyczne AMY...
[#30] Re: MorphOS 1.4.2
W odpowiedzi na komentarz #29


Watpie, czy to predko nastapi, bo afaik nikomu z MOS-teamu nie chce sie za to zabrac...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem