Komentowana treść: Nowości software'owe
[#1] Re: Nowości software'owe
Qrcze, a jush miałem nadzieję, że ktoś napisał patch OS3.9 -> OS4.0
[#2] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #1


A ja miałem nadzieję, że kiedyś nie będzie trollowania na portalach...
[#3] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #2




...dobre .... :P
[#4] Re: Nowości software'owe
Fajnie dziala ten FlashPlayer! Szkoda tylko, ze nie ma wersji PPC. Autor niestety nie ma dostepu do takiego procesora (skad my to znamy - amigowe UAE i nowe LAME pod 68k - pozycje dla uzytkownikow Windowsa:)). Wrzucil jednak zrodla na Aminet. Moze ktorys z polskich programistow sie skusi i zrobi wersje WOS, MOS, OS4?
[#5] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #4


Szkoda tylko, ze nie ma wersji PPC.



Ja się nie dziwię. Łatwo się coponiektórym mówi "zrób wersję pod WOS/PUP"... Ale ile z tym problemów to już mało kogo interesuje.
[#6] Re: Nowości software'owe
Koledzy, czy u Was też nie działa wyjście i wszystkie opcje z menu w tym FlashPlayer? Nie wiesza się, wszystko działa ale muszę kończyć go zawsze przyciskiem Break w Scoucie. A prędkość jest spoko... na G3/600. :)



Jak już jesteśmy przy nowych pchełkach z Aminetu to chciałbym też zwrócić uwagę na program AminMaker. To może kiedyś (w bardzo odległej przyszłości) być coś całkiem przyzwoitego (oczywiście jak na amigowe warunki). To chyba pierwszy program do animacji wektorowej od czasów Fantavision (wątpię czy ktoś go jeszcze pamięta:)). Program jest w tak bardzo wczesnym stadium rozwoju, że trudno coś więcej powiedzieć ale kto wie - może kiedyś będzie się do czegoś nadawał. Jest pod MUI więc przynajmniej kierunek jest słuszny. ;)
[#7] Re: Nowości software'owe
U mnie (OS3.9) wyjscie i wszystkie opcje z menu w tym FlashPlayer dzialaja! Tylko ta szybkosc na 40/33.:) A obok 603-ka sie smieje, bo co jej innego pozostalo.:)



Fantavision - bawilem sie tym na A500, gdzies z 11, 12 lat temu.:)
[#8] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #5


Moge byc betatesterem, mam juz pewne doswiadczenie.



Moze zmotywujemy finansowo kolege do pracy? Moze jakas zrzutka? Moze uzbieramy ze 100 zl - wystarczy?



Mysle ze taki sponsoring oprogramowania dla PPC to nie jest glupi pomysl. A jakie jest wasze zdanie?
[#9] Re: Nowości software'owe
Tak a propos tej konkurencyjności - SWFPlayer nie korzysta z swflib?
[#10] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #8


No niby można byłoby się jakoś zrzucić gdyby nie to, że ja nie mogę jakoś zrozumieć jaki sens ma "falszowy playerek" który nie jest zintegrowany z przeglądarką www. Dla mnie flash to tylko przymus na niektórych stronach. Animacji w tym formacie nie kolekcjonuję. Nawet żeby sobie zbadać ten programik to musiałem poszukać na sieci jakiejs strony z flaszem i ściągnąć sobie jakąś animację. :)
[#11] Re: Nowości software'owe
Sa jednak strony cale we flashu, np. ta - www.odyssey.pl. Co ciekawe SWFplayer radzi sobie z nia gorzej od FlashPlayera (ten nawet dzwiek obsluzy)! Tylko ta predkosc na 68k.:(



A o tym sponsoringu to pisalem nie tylko w kontekscie FlashPlayera dla PPC. Jest wiele programow w wersjach 68k, ktore warto by bylo przeniesc pod PPC. Moze w jakis sposob (przez PPA?) dalo by sie zbierac kase dla programistow, aby zmotywowac ich do roboty (za sharewarowe programy nikt nie placi!)? Narazie to tylko kilka osob cos tam dla nowych systemow dlubie, a reszta tylko konsumuje i narzeka! W Polsce duze bezrobocie jest, moze w ten sposob go zmniejszymy.:) Proponuje wiec taka mala Amizille na PPA - tylko jak to w praktyce (jakies konto w banku i wybor programu oraz programisty) zorganizowac jeszcze nie wiem.:(
[#12] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #11

Jeśli są dobrze napisane wystarczy przekompilować na MOSa :))
[#13] Re: Nowości software'owe
A ile w procentach jest tych dobrze napisanych? 1 na 10?
[#14] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #11


Szczerze mowiac, watpie czy znajdzie sie programiste, ktory za kase jaka byliby wstanie amigowcy uzbierac zasiadlby do kompilatora i portowal jakis program na PUPa/WOSa. Pisanie programow pod te systemy, tak aby byly w miare uzywalne, to meczarnia.
[#15] Re: Nowości software'owe
Patrz tez na komenarz nr 5.:)
[#16] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #4




Wersja MOS juz jest i ma sie dobrze. Ma te same bugi co

"normalna": nie dzialaja opcje menu (moze tylko u mnie?).

Jak poprawie to wrzuce gdzies.





[#17] Re: Nowości software'owe
Ale jak tylko ukaze sie OS4/MOS na BPPC i CSPPC to WOS/PUP odejda w calkowite zapomnienie.
[#18] Re: Nowości software'owe


Ok. Wersja MOS'owa juz dziala. Dziala tez menu. Autor sie nie popisal przy otwieraniu okna.

[#19] Re: Nowości software'owe
Wersja pod MOS'a do pobrania tutaj http://wozniak-m.w.interia.pl/FlashPlayerMOS.lha
[#20] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #19


Kiero rządzi.:D Dzięki za expressssową wersja dla MOSa. Może by tak wrzucić ją też na Aminet?



Zaraz obadam jak działa. Nawet nie muszę szukać flashowych animacji, bo mam tamte, które sprawdzałem z normalną wersją. Co prawda ściągałem je do RamDysku ale od wczoraj od godziny 16 nie robiłem rebootu i jeszcze tam leżą. Tak przy okazji - poprawka (z MOSa 1.4.2) likwidująca zamulanie MOSa po kilku godzinach działa. Bug zniknął i MOS chodzi tak samo szybko niezależnie od tego czy jest minutę czy dobę po reboocie.
[#21] Re: Nowości software'owe
Fajnie zrobiłeś grxmrx z tym wysyłaniem e-maili ze strony :D
[#22] Re: Nowości software'owe
W odpowiedzi na komentarz #11


Amizilla na pewno by się w naszych warunkach nie sprawdziła. Wierz mi. Poza tym nie ma technicznych możliwości u nas by takie coś prowadzić. Proponuje zgłaszać się do programistów indywidualnie. Jeśli czujesz, że można człowiekowi zaufać, masz pieniądze i chciałbyś aby jakiś program został przeportowany lub rozwijany to możesz pogadać z konkretnym programistą czy zechciałby przeportować jakiś program czy coś napisać. Ja akurat jestem w stanie zapłacić zaufanemu programiście za pracę nad rozwojem danego programu, nawet jeśli program jest freeware. Żeby nie być gołosłownym to już odłożyłem na pewien program kilkadziesiąt złotych (i wyśle autorowi jak wypuści kolejną wersję pewnego programu, nad którą pracuje obecnie). Mam nadzieję, że dzięki temu autora dodatkowo zmobilizuje do pracy nad kolejnymi wersjami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem