Komentowana treść: mDVD - GUI dla DVD
[#1] Re: mDVD - GUI dla DVD
Wnioskuje, ze jezeli cos takiego powstalo to ludzie rzeczywiscie uzywaja DVD na Pegasosie. W zwiazku z tym mam pytanie Jak to naprawde jest z tym DVD? Czy na Pegasosie z G3 albo G4 rzeczywiscie da sie ogladac wszystkie filmy? Slyszalem, ze na G3 potrafi przymulic. Czy to prawda? A jak jest na G4? Dlaczego potrafi zwolnic na G3/600 skoro na Duronie 750 chodzi bez problemu i wyglada jakby mialo spory zapas predkosci. Czy na PC jest to jakos wspomagane karta graficzna? Bo na przyklad DivXy, MPEGi, VideoCD i inne QuickTime zjadaja wiecej procka na wspomnianym duronie niz na G3/600. Co wiec jest z tym DVD, ze tak nie lubi naszego Pegasia?
[#2] Re: mDVD - GUI dla DVD
NA PEgazie przymula troche.

jak to dziala do konca nie wiem...testowalem tylko kilka plyt DVD odplajac je amp'em.
[#3] Re: mDVD - GUI dla DVD
Jak masz szybki DVD-Rom to chyba będzie dobrze działać. Ja do swojej AMIGI dołożyłem DVD i czyta filmy tak szybko jak mniej więcej Divx-y (no może szybciej). Nadalo się nie da oglądać noremalnie ale idzie. Więc wg mnie na Pegazie nawet 600MHz powinno iść.
[#4] Re: mDVD - GUI dla DVD
W odpowiedzi na komentarz #2


AMP dziala na Pegasosie??? :) Ja mialem na mysli raczej MPlayera. To do niego powstal ten GUI o ktorym mowa w newsie.
[#5] Re: mDVD - GUI dla DVD
W odpowiedzi na komentarz #1


Na Pegazie1/G3 da sie oglądac, o ile ma sie Radeona lub VoodooAGP - Voodoo na PCI juz nie wyrobi. Niestety na G3 nie zobaczysz wszystkich klatek i bez frameskip sie nie da filmu ogladac (dzwiek traci synchronizacje). Na Pegazie2 myka juz idealnie z wylaczonym frameskipem.
[#6] Re: mDVD - GUI dla DVD
W odpowiedzi na komentarz #5


No to mnie troche zasmuciles i troche pocieszyles. :) Ale chyba jednak bardziej pocieszyles, bo zapisalem sie na Pegasosa2. :D



A moze to Articia jakos zamula DVD na Pegasosie1 G3 a nie procesor? Ciekawe jek jest w Pegasosie2 z G3. Niewiele chyba takich jest. Dwojki najczesciej maja jednak G4...
[#7] Re: mDVD - GUI dla DVD
wine ponosi pewnie mala optymalizaja pegazowego mplayera do odtwarzania dvd. Procek czy karta nie maja chyba tu wiekszego znaczenia. Na imacu g3 400 i ati rage 128 8mb DVD chodzi idealnie, wiec problem jest raczej w dopracowaniu softu - 600mhz g3 z naddatkiem powinno dvd ciagnac. Moze za maly bufor na czytanie z plyty ? (jest taka opcja cacheowania przy czytaniu z wolnych mediow - mozna tam chyba wielkosc tego cache'u ustawic)



pzdr

sz
[#8] Re: mDVD - GUI dla DVD
Fajno, że mPlayer działa na MOS classic z kartą GFX :D

[#9] Re: mDVD - GUI dla DVD
W odpowiedzi na komentarz #7




karty ATI (przynajmniej te nowsze, na pewno te montowane w macach) maja sprzetowe IDCT i MC, a od bodaj 8500 takze sprzetowy deinterlace. Na stronach appla jest napisane, ze technologia ATI Video Immersion jest supportowana, co wyjasnia dlaczego mozna poogladac DVD na G3 slabym nawet.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem