Komentowana treść: Wspomnień czar
[#1] Re: Wspomnień czar
Ale "dizajn"! Chyba pierwszy raz nie moge się doczekać poniedziałku kiedy to pójde do roboty i ściągnę te 300MB. W chacie nie mam co nawet ściągać, bo szybciej będzie poczekać do poniedziałku i ściągnąć w robocie. :) Takie filmiki mają klimat. :) Szkoda, że to nie jest ta słynna pierwsza na świecie prezentacja. Tamta to ma dopiero klimat. :)
[#2] Re: Wspomnień czar
Wspomniałeś o praprezentacji preAmigi? Skąd to można zassać?

Też nieomieszkam ściągnąć owe >300MB. Na pewno są to rzeczy, które każdy Amigowiec (Amigant)(ka) powinien obejrzeć.
[#3] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #1


20 minut i juz plik lezy na moim dysku.

Fajnie sie to ogladalo, tylko ten jezyk :)

[#4] Re: Wspomnień czar
Nie ściągam, bo to dojcze jazyk! No właśnie, czy ktoś wie, gdzie można na sieci wyszperać pierwszą prezentacyję Amigi? Tą z kabelkami na wierzchu....
[#5] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #4


eMDeWu cosik wspominał o takowej....
[#6] Re: Wspomnień czar
ha, film jest piekny. jakosc dziadowska, ale no coz to prawie 20 letni vhs. mozna to troche podpolerowac vdubem. ale najwazniejsza tresc. co mi oferujecie za polskie napisy? :>
[#7] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #5


Ja wspomniałem ale raczej w tym sensie, że "chciałbym ją gdzieś zdobyć". :) Jednak to może byc trudne, bo chyba ta pierwsza prezentacja odbywała się przy drzwiach zamkniętych dla bardzo wąskiego grona pismaków. Wtedy kamera VHS to było coś i możliwe, że akurat nie było tak nowoczesnego urządzenia pod ręką. :) Poza tym wtedy komputer nie był jeszcze traktowany zbyt poważnie i "poważne redakcje" nie interesowały się chyba "nowym C64". ;)
[#8] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #6


Jeszcze nie oglądałem ale stawiam wszystko, że film jest lepszej jakości niż wykonane w 2004 roku prezentacje AmigaOS4 robione w cyfrowej jakości telefonów mobilnych. :D Często mnie poprostu diabli biorą jak widzę dzisiejszają "jakość cyfrową". Ja bym im wszystkim pozabierał te dresofony, poblokował suwaki JPEGa na 100% i może wrócilibyśmy do czasów kiedy to na filmie dało się rozpoznać twarz. :)
[#9] Re: Wspomnień czar
hyhy tu chodzi o amige, ta prawdziwa. pod tym wzgledem jakosc jest ok. to jest naprawde stara tasma i film jako divx jest bardzo dobry.

czepic sie mozna jedynie ze to nie xvid bo mozna by pare mb zaoszczedzic, ale divx 5.0 chodzi praktycznie wszedzie, wiec jest jak najbardziej ok
[#10] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #6


Cóż, prosimy, dla potomnych



wszak Ami i jej historia nie mogą zaginąć!
[#11] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #3




elapsed time: 9:56...





ale, co tu kryć, lepsze dni bywały szeroki uśmiech





hmm. czy chwalenie się łączem, ma coś wspólnego z wielkością "..."

[#12] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #11


Kurcze co za sprawiedliwość. ;) Ja przez noc (nocą nazywam 6-7 godzin) ściągam zaledwie 120-140 MB. :)
[#13] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #11


Ty mowisz o chwaleniu i swoich niedociagnieciach :);):P





[#14] Re: Wspomnień czar


Gdyby nie ten jezyk... A ta pani w zielonej bluzce byla baaaardzo fajna ;)
[#15] Re: Wspomnień czar
Zapuscilem w robocie sciaganie tego i pokazalo, ze 3 godziny bedzie sciagalo. No ale po 150MB z niewyjasnionych przyczyn sciaganie sie przerwalo. Oczywiscie macowy Netscape (7.01 czyli ostatnia wersja na MacOS9) resume nie umie zrobic i ciagne od nowa. Cos mi sie wydaje, ze i tak to w koncu sciagne w domu. Nie ma to jak Charon - czlowiek przynajmniej jest pewny tego co sie dzieje. :) Moze mi ktos powiedziec za jakie grzechy mi te macintoshe do roboty dali? Tak bardzo bym chcial miec tu jakies normalne pecety... Morduje sie juz ponad 5 lat w tym prymitywizmie/monotaskingu i coraz bardziej mnie to denerwuje. :(
[#16] Re: Wspomnień czar
wget na macos nie ma?
[#17] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #16


A nie wiem. Jeżeli jest to pewnie płatny i poniżej 100$ nie kosztuje. :) Ale mimo wszystko tak wychwalany pod niebiosa Netscape mógłby mieć resume skoro taki badziewny i żałosny IBrowse ma i działa to całkiem przyzwoicie (zwłaszcza w 2.3).
[#18] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #17


wget płatny?
[#19] Re: Wspomnień czar
W odpowiedzi na komentarz #18


Na macu wszystko jest płatne. :) Tam nawet jakieś proste tetrisy kosztują 100$. :D
[#20] Re: Wspomnień czar
wget na pewno nie. jakis macget pewnie tak, ale nie wget.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem