Komentowana treść: Distributed.net - przegląd wydarzeń
[#1] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
co do tej siły wodospadu po zakończeniu ogra pamiętaj, ze reszta drużyn też dostanie kopa, więc na jedno wyjdzie
[#2] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #1


My dostaniemy większego kopa. Niezależnie czy to będzie kop do przodu, czy do tyłu, i tak będzie lepsiejszy niż u innych drużyn. ;-D
[#3] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #1

Jak to już Ajuś napisał my dostaniemy większego kopa dlatego, że jesteśmy jedną z niewielu liczących się drużyn, która w tak znacznym procencie zaangażowała się w OGR.
[#4] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
Nie wiem czy to chwilowe, ale z tego co widzę na http://stats.distributed.net/ nie można się dostać do jakichkolwiek statystyk. Wygląda to tak jak gdyby ktoś skasował pliki projects.php i psummary.php na ich serwerze...
[#5] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #4

Jak ja wchodzę to widzę "Stats are down for maintenance, we are
chasing bugs". Czyli coś poprawiają...
[#6] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #5


Faktycznie, wyłączyłem proxy i już widze po odświeżeniu strony o co chodzi :)
[#7] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #5


Przy okazji problemów z RC5 zapytam o cos co mnie zastanawia od dawna. Ja pobieram z sieci 10 bloków, one się liczą, potem same wysyłają i znowu się pobiera 10 i tak w kółko. No i jest taka sytuacja. Jeżeli się rozłączę, a klient akurat skończy dziesiąty blok, próbuje je wysłać i pobrać nowe ale oczywiście nie może, bo jestem offline to mimo wszystko (po komunikacie, że serwer jest niedostępny) zaczyna się liczyć jedenasty blok. Jak to jest? Tak ma być? Co on liczy? W takim razie po co pobierac te bloki skoro on je sobie i tak sam "wymyśla" w razie gdy nie może ich pobrać? :) Czy takie "lewe bloki" jest sens liczyć i czy one zostaną później uwzględnione w statystykach?
[#8] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #7


Tak, dokładnie to są "lewe" bloki, które oczywiście są uwzględniane w statystykach, ale są wybierane losowo. Gdyby wszyscy liczyli losowe bloki, to połowa liczyłaby to samo. No, ale jeśli sporadycznie tak się zdarzy, to bólu nie ma! (Można wyłączyć generowanie rnd bloków).
[#9] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #8


Czyli na końcu całej akcji RC5-72 może się okazać, że przeliczono więcej kluczy niż zawierała kombinacja, bo niektóre zostały przemielone więcej niż raz. :)
[#10] Re: Distributed.net - przegląd wydarzeń
W odpowiedzi na komentarz #9


Dokładniuśko. Dlatego żeby nie tracić niepotrzebnie czasu, lepiej randomowych kluczy nie przeliczać. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem