Komentowana treść: FrodoMOS
[#1] Re: FrodoMOS
Noo super. Już ściągam. Gdyby tak ktos jeszcze się wziął za emulator Atari XL/XE. Jest wersja na 68k, WOS, PUP, MOS i wszystkie chodzą wystarczająco szybko na najsłabszym Pegasosie (nawet scroll w TheTopDemo1 chodzi dużo płynniej niz na Duronie 750). Jednak krzaczy sie dźwięk. :( We wszystkich możliwych wersjach sie krzaczy. Ja akurat jestem sercem przy małym Atari i bardzo chętnie bym zobaczył ten emulator bez krzaczącego się dźwięku. Na Amidze trzeba było wyłączać dźwięk, bo mi ppc603/160 nie wyrabiało. Na Pegasosie już spokojnie wyrabia ale za to jest skopany. Ech co za ironia losu... :)



Źródła Atari800 sa dostępne od zawsze i ten emulator był już portowany na Amigę kilka razy. Jest nawet wersja dla SDL. Może tą by się komuś chciało "portnąć"? :) Może w tej wersji dźwięk na Pegasosie nie będzie zniekształcony. Jakby ktoś kto potrafi to przeportować zechciał spróbować to ja chętnie potestuję emulator i sprawdzę czy wszystko z dźwiękiem jest OK. :) Nie we wszystkich programach dźwięk jest skopany więc ktoś kto nie zna na pamięć sztandarowych muzyczek z małego Atari może nie zauważyć problemu. Ja usłysze na pewno, bo "młodość" straciłem słuchając tego...
[#2] Re: FrodoMOS
Już tak po łebkach sprawdziłem jak to działa. Jak wyłączę Limit Speed to daje 400% prędkości C64. Tak więc "spida" ma wystarczającego. :) Pojawił się jakiś nawet GUI przy odpalaniu tego emulatora - fajnie. Problem mam z odpaleniem FrodoMOS na ekreanie. Argumentów z CLI jakichkolwiek emulator nie chce i nie kuma, a w GUI ustawić SCREEN się nie da (w amigowym domyślnie odpalał się na ekranie). Kilka klimatycznych rzeczy odpaliłem i jak to zwykle bywa - kilka chodzi, kilka nie. Niestety "North & South" nie chodzi, a zawsze chciałem zobaczyć jak to wyglądało na komodorku. :) Przechodzi się trzy intra crackerskie, potem jest intro gry i później "dioda" stacji nr 8 zapala się na czerwono i koniec. Te rzeczy, które się odpalają działaja bardzo fajnie.



A może ktoś wie jak we Frodo w wersji dla AmigiPPC (bo ta tez chodzi na Pegazie) włączyć Limit Speed (ograniczenie prędkości)? Na Pegasosie działa tak szybko, że nie mogę nawet trafić w wybrany plik na ekranie komody. :)
[#3] Re: FrodoMOS
W odpowiedzi na komentarz #2


Re: FrodoPPC. Można tylko ustawić frameskip (plus i minus na numerycznej), ewentualnie włączyć procek w stacji, ale jak rozumiem i tak za szybko...włącz w tle jakiś raytracer, albo połam troche kluczy RC5...:)
[#4] Re: FrodoMOS
W odpowiedzi na komentarz #3


Klucze liczą się prawie cały czas. :D Nawet wtedy gdy oglądam film czy, bawię się emulatorami czy robię cokolwiek innego. Klient RC5 ma tak niski priorytet, że nie przeszkadza zupełnie i korzysta tylko z naprawdę wolnego czasu procesora. Jak oglądam takie typowy film w DivX to jeszcze około 50% wolnego procka więc zawsze trochę sie policzy kluczyków... :)
[#5] Re: FrodoMOS
A może by tak zainteresować portowaniem znanych i szanowanych emulatorów :) pana Franka Wille'go? W styczniu "popełnił" całkiem udany port StonX'a (emulek Atari ST), na PowerPC zna się jak nikt inny... Na przeportowanie na Ami aż się prosi Atari++, autorstwa Thomasa 'THOR' Richtera (oto link: http://www.math.tu-berlin.de/~thor/atari++/). Pytałem THORa, czy nie skompilowałby swojego emulatora na Amigę - odrzekł, że z chęcią, tylko jakiś czas temu sprzedał swoją Amigę :(. Emulator jest w SDL-u, tak więc...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem