Komentowana treść: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
[#1] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
A moze by tak, w ramach planowanej prezentacji AmigiOne i OS4 w Polsce, zalatwic "trwajace 6 minut wejscie" w jakies polskiej telewizji? Kto ma znajomosci? Przyznac sie! Tyle przeciez Amig w polskich telewizjach jest jeszcze!
[#2] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #1


Nie trza znajomosci tylko kasy! Jak masz to zalatwie wystep w TV.
[#3] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #2






Dobre
[#4] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #1


A sa w polskiej, publicznie dostepnej telewizji jakies programy o tematyce komputerowej?
[#5] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #1


Są szanse zainteresować TV regionalną.
[#6] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #1


Tyle przeciez Amig w polskich telewizjach jest jeszcze!



Myślisz, że w Polsce są aż tak zacofane studia telewizyjne, że stoją gdzieś jeszcze jakieś "cuda techniki z AGAtą w środku"? :) Chyba wala się jeszcze tego trochę w jakiś drobnych telewizjach ale w tych większych to myślę, że już chyba nie. :D Co prawda zbytnio nie odbiegamy od Czeczenii czy Etiopii ale mimo wszystko myślę, że już chyba nie ma Amig w większych telewizjach.
[#7] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #6


No wiesz co? Jak możesz! Czeczeńczy, ani Etiopczycy nie nakręcili tak świetnego filmu z tak nieziemskimi efektami specjalnymi jak np. Wiedźmin. ;)



Faktem jest że nie były one robione na amidze (a może i lepiej, bo by jeszcze większy obciach był ;) ), ale stwierdzenie że nasza telewizja jest na poziomie tv etiopczyków czy czeczeńców jest krzywdzące. ;) (bez obrazy dla przedstawicieli tych nacji).
[#8] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
A oto trzy screeny z tego programu http://www.amiga.gen.tr/tv/
[#9] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #4


"GameBox" w niedzielę koło 10tej na Jedynce. Pokazują czasem retro-gry, ale ogólnie to zwykła komercho-papka.
[#10] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #8


Ciekawe, czy znowu tylko przez czysty przypadek na jednym ze screenshotów pojawiło się logo Linuksa.
[#11] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #10


Może tak oznaczają systemy inne od Win i MacOS?;) A te logo jest na 3 screenshotach
[#12] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #10


A co do loga, to sama nazwa programu w trakcie którego było to demo: "Penguin's Diary" wskazuje dlaczego takie logo jest;)
[#13] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #9


Kiedyś obejrzałem jeden odcinek tego czegoś i myślałem, że padnę ze śmiechu, gdy jeden koleś na którego wołali "ekspert w dziedzinie gier retro" wspominał serię Monkey Island. Nie dość, że jego znajomość języka angielskiego wołała o pomstę do nieba, to w dodatku pomieszał wiele faktów na temat historii systemu SCUMM. Później jeszcze aby mnie dobić dodał, że graficznie pierwsze dwie części nie były niczym specjalnym...


Nie chciałbym, aby w tym programie mówili o AmigaOS czy MorphOS. Jeszcze byśmy się ciekawych rzeczy dowiedzieli...


Na TV4 swego czasu był sobie program poświęcony komputerom. Prowadził go taki długowłosy koleś i miał asystentkę, która siedziała przy laptopie. Nie pamiętam nazwy, ale tam właśnie kiedyś wspominano Amigę (a może scenę amigową - dokładnie nie pamiętam). Już prędzej tutaj chciałbym widzieć owy czas antenowy OS4 lub MOS-a. :)
[#14] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
http://www.amiga.gen.tr/ - fajny ten turecki portal!



AmigaOS4 na wielkim plasmowym ekranie robi wrazenie!:)
[#15] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #13


Na TV4 swego czasu był sobie program poświęcony komputerom.



Tak, byl. META chyba sie zwal i o ile mi sie dobrze kojarzy to jeden odc. byl poswiecony Amidze, bodaje Voyager (osoba oczywiscie, nie przegladarka ;) ) tam goscil.
[#16] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
Mpeg version of the show will be available next week with English subtitles - tez fajnie! Ta Turcja zaczyna mi sie podobac, a podobno to zawsze Polska Amiga stala?
[#17] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #9




Atrakcja tego programu jest prezenterka i wlasnie retro-gry. Reszta jest taka sobie...

[#18] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #14


wiemy ze robi on na tobie , na mnie wcale.

[#19] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #15


V0yager to był jednym z prowadzących tego programu.
[#20] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #18


Wyobraź sobie, jakie wrażenie robi na nim codzienna prognoza pogody na TVNie ;).
[#21] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #17


Masz na myśli tę z żabim wytrzeszczem oczu i wadą wymowy?
[#22] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #21




Łehehehe, nie wiem, dawno juz nie ogladalem. A gdyby nawet, to co?



[#23] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #15


I my też tam byliśmy!

Pokazywali różne portale, no i nas też namierzyli.
[#24] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #23


Czemu, wiec news nie ma tytulu "PPA w TV"? ;)
[#25] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #24


Hmmm, zobacz sobie ja który komentarz odpisywałem i poczytaj wątek o tym. :]
[#26] Re: AmigaOS4 i MicroA1 w telewizji
W odpowiedzi na komentarz #25


Ah right - sorry.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem