Komentowana treść: Zapowiedź BurnIt 3.0
[#1] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
Jak to mówią "czekajcie a będzie wam dane". Nareszcie publiczna wersja chyba pierwszej większej produkcji na MOSa. Nadal czekamy na pozostałe - PageStreamMOS, Papyrus, Blender, DigiBoosterPro. :)
[#2] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #1


tia... MOSilla jeszcze.
[#3] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #2


Zdziwilbys sie ;).
[#4] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
Nowy BurnIT jest naprawdę niesamowity w porównaniu do tego, co prezentuje sobą MakeCD bądź prezentował BI2. Testuję go już od chyba roku i muszę powiedzieć, że szczególnie w obrębie ISO creatora jest to prawdziwy przełom wśród amigowych programów do smażenia :) Z resztą, widać to na screenshotach. Szkoda tylko, że ten kto je robił użył konfigu MUI z czasów MagicWB (sic!).
[#5] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
Patrzac po screenach to ma wszystkie opcje co "wiodące produkty" :D

Wygląda na całkiem porządny kawalek softu.



Ale dłuuugo się rodzi.



btw: po lewej stronie okna zescreenshotowal sie bug intuition? :) [jacek - nie bierz tego zbytnio do siebie :D]

http://www.burnit.info/gfx/BI_DVDwriteopt.htm
[#6] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #5


To nie jest bug intuition, to ficzer MOSa 1.4 ;D
[#7] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #6


Wlasnie. :) Wystarczylo lekko przeskalowac okno i juz smieci by zniknely. A tak poza tym to widze, ze ktos sie meczyl z wycinaniem okna ze screenshotow. Nie maja tam SGrab? Podczepia sie tam pod kombinacje klawiszy grabowanie albo calego screenu albo aktywnego okna. Przy oknie nie trzeba go potem wycinac. :)
[#8] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
Mam nadzieje, ze autor nie pojdzie sladem konkurencyjnego systemu i na screenshotach sie nie skonczy. ;) A juz mialem FryingPana rejestrowac...
[#9] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #7


Moze im SGrab nie dziala, tak jak mnie niewiedziec czemu?



Co do tych smieci w oknach to ja bylbym bardzo rad gdyby bylo to rozwiazane tak jak w smart refresh tzn. nie technicznie tylko zeby byl taki sam efekt koncowy. :) Jest to mozliwe?
[#10] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #8


FryingPan juz testowo obsluguje dvd-R(w) :))
[#11] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #10


A nagrywa juz w locie CD audio z MP3 czy jakis innych WAVE, AIFF?
[#12] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
Cieszy to, że takie oprogramowanie faktycznie działa i ma cechy nowoczesnego oprogramowania w tej dziedzinie. Widać, że są jeszcze zdolni ludzie (i firma), którym się jeszcze chce coś robić. Pojawienie się BurnITa (jak już się pojawi) może nastrajać optymistycznie, może również papyrusOffice będzie ukończony.



Proponowałbym aby w końcu główne siły przyporządkować do tworzenia przeglądarki www z obsługą dzisiejszych standardów. Port khtml byłby dobry. Ponoć to ok. pół roku pracy dla zespołu kilku programistów (nad kthml.library przy AWebie nikt z tego co widać na stronie projektu nie pracuje i chyba nie kiwnął nawet palcem).

No chyba, że nikt z tych co pozostał nie potrafi lub nikomu (co jest kuriozalne) się nie chce, ale w takim przypadku trzeba by było nie być użytkownikiem systemu i sprzętu.



Czy w MorphOS Team jest może ktoś kto faktycznie coś robi w tym kierunku? Bo szczerze wątpie, ale chciałbym się mylić.
[#13] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #5


Bład był, ale bynajmniej nie w intuition :) Intuition is bugfree (tm)
[#14] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #12


Popieram. Ciekawe czy udaloby sie zrobic cos w kierunku zrobienia na MorphOSa jakiejs w maire normalnej przegladarki www. Nawet kosztem innych projektow. Moze "pegasosowe wladze" nie zdaja sobie sprawy z tego jak tragicznie jest na tym polu, bo zwyczajnie na codzien nie uzywaja tej platformy. Moze by im jakos uzmyslowic, ze dzisiaj komputer bez przegladarki to zapsuty komputer. :) Moze mysla, ze Voayger jest przegladarka. Nie wiem. Jednak przydaloby sie tak naprawde naswietlic sprawe komu trzeba. Tylko komu trzeba?
[#15] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #14


pegasosowe wladze ostatnio zajmuja sie durnymi wojenkami zamiast swoim krolestwem.
[#16] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #15




Pegasosowe wladze maja gdzies MOSa. Trzeba bylo przeciez jakos wypromowac sprzet, nie? ...Teraz sprzedamy kilkadziesiat/set pegazow dla firm na serwery i mam kasiore, a tamci amigowcy...niech se sami rozwiaja...MOSa.
[#17] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #16


To Twoja teoria.
[#18] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #16


Kasiore? Hehehe... Co to za kasiora na tych kilkuset sztukach? W porownaniu z tym co trzeba bylo wlozyc to na pewno sa do tylu. Wplywy ze sprzedazy Pegasosow ledwo pokryly hotele i pensje dla ludzi jezdzacych na pokazy. :) Poza tym MorphOS to dosyc srednie promowanie Pegasosa jako platformy linuxowej. Co ma w koncu Linux do amigowcow? Jezeli to taka kasiora to dlaczego sam czegos takiego nie zrobisz? :)
[#19] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #18




Za to pachanie sie dalej w MOSa jest dla nich szczegolnie oplacalne...
[#20] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #11

Opcja taka jest, ale nawet nie wiem czy dziala :))) musialbym jakies
mp3 sciagnac i sprobowac wypalic jako tracki :))
[#21] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #20


Hehehe, nie masz mp3 na dysku? Ale klimat. :) To chyba jedyny twardy dysk nie zawierający choćby jednego mp3. Takie pliki są częściej spotykane na HDD niż badsektory na dyskietkach 3.5 calowych. :)
[#22] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #2


tia... MOSilla jeszcze



Na to się niestety nie zanosi ale wszystko co wymieniłem jest "w trakcie roboty" i nawet jakieś wersje już całkiem sprawnie działają.
[#23] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #21


To mnie też możesz doliczyć, bowiem na twardzielu mojego pegaza też ani jednego mp3 nie znajdziesz...

[#24] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #23


To w czym trzymasz muzyke? Calkiem sie na OGG przerzuciles? I nawet jak dostaniesz mp3 tood razu na ogg przerabiasz?
[#25] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #24

Ja muzyke trzymam na plytach CD... wyjatek stanowi plyta, ktora mam w pracy, bo tu wygodniej przyniesc jedna plyte ze zripowanymi kawalkami niz ilestam plyt normalnych :)
[#26] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
Ojej to musi byc straznie duzo tych plyt. I tak wszystko pchasz na plyty audio? Jejciu... jakbym mial same remixy z C64 pchnac na audio to bym utonal w plytach. No i pozniej sluchac tego jest tak niewygodnie. Czasem czlowieka najdzie ochota na jakas konkretna muzyke to sie sciaga i jest ona oczywiscie w mp3. Nie widze powodu ladowania tego w audio skoro to juz jest mp3/ogg. :) No ale jak ktos lubil kiedys stosy dyskietek i dzisiaj stosy plyt to ja sie nie czepiam. :) Nie wszystko mi sie az tak bardzo podoba zebypalic od razu audio, a jdnak chce sobie to zostawic z jakis powodow. Niee - audio to tylko dla audiofili. ;) ;) ;) Za bardzo niewygodne to jest.
[#27] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #26


Jak masz kompa podłączonego do głośniczków komputerowych 300W (hie hie), to mp3 może i być dobrym formatem, ale jeśli chcesz posłuchać czegoś w porządnej jakości na dobrym sprzęcie to zostaje tylko płyta CD (i to raczej nie taka nagrywana z mp3;). Oczywiście można by i trzymać mp3 z 320kbit cbr (sam tylko takie z sieci ściągam), ale to wciąż nie to samo co daje dobry czytnik CD podpięty do wzmacniacza wysokiej jakości kablem.
[#28] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #27


Ja mam akurat pod jakis stary wzmacniacz i "normalne" kolumny podpietego pegaza. Nie mowie, ze mp3 jest lepsze od audio. Jednak i tak 99% dzwieku sciaga sie w mp3 albo ogg. Przeciez zeby posluchac sobie kilkuset utworow z kilku ostatnich party to nie bede ich palil na plyty audio. Jezeli sciagam cos z amigaremix.com to tez nie bardzo widze sens robienia z nich plyt. Jezeli nagle naszla mnie ochota na posluchanie muzyki z "First Blood" czy "Kariery Nikodema Dyzmy" :) to poprostu sciagam ja i slucham, a nie pale od razu plyty. Takim sposobem mam wszystkie dyski zawalone rozna muzyka wlasnie w mp3 i ogg. Jak ja mialbym wypalic 1.6GB remixow z C64 na plyty audio i jak tego potem sluchac? Reka by mi uschla od wkladania plyt. :) Tym bardziej, ze AmiNetRadio ma taka fajna liste playlist.
[#29] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #28

No wlasnie roznica jest taka, ze ja nie sciagam musyki, tylko kupuje plyte :))
[#30] Re: Zapowiedź BurnIt 3.0
W odpowiedzi na komentarz #29


Ze mną jest trochę inaczej. Około połowa (a może i więcej) muzyki jaka u mnie cały czas leci nie da się kupić w sklepach. :) A ta druga połowa to też niekoniecznie musi być akurat teraz w sklepie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem