Komentowana treść: PageStream - import plików PDF
[#1] Re: PageStream - import plików PDF
oż k****! że tak powiem... to jest naprawdę niezła wiadomość. chcę to zobaczyć! chcę zobaczyć!



do tej pory jedynym programem umożliwiającym edycję PDFa był Acrobat. wiecie, że to w sumie może zrewolucjonizować światek DTP?... Może nie zostanie rozpropagowany sam program, ale na pewno pomysł. No i w sumie Acrobata PageStream nie wyprze, no bo przecież adobiak na Distillera...
[#2] Re: PageStream - import plików PDF
Ja też to chcę zobaczyć! Ciekawe czy MOSowa wersja Lite, która podobno ma być w SuperBundle będzie to miała. Coś tak czuję w kościach, że nie. :(



Próbowałem kiedyś edytować jakiegoś PDFa na Macu G4/400, 512MB RAM, MacOS 9.2 w Acrobat InProduction. Jednak to było niemożliwe. Prędkość była wręcz żałosna, wszystkie narzędzia działały tak jakby chciały a nie mogły, reakcja na mysz/klawiaturę była raz na rok (albo wcale), wszystko sprawiało wrażenie jakby nie działało. W rezultacie stwierdziłem, że ta edycja PDFa to narazie wersja alpha czy beta:), bo używać się tego absolutnie nie dało. Dlatego tym bardziej jestem ciekawy jak to wygląda w PageStreamie...
[#3] Re: PageStream - import plików PDF
do tej pory jedynym programem umożliwiającym edycję PDFa był Acrobat




ROTFL. Widzę, że nie masz zbyt wielkiego rozeznania w temacie. Programów do tego jest na tony.
[#4] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #3


Widzę, że nie masz zbyt wielkiego rozeznania w temacie

mam zeskanowac i przesl=łac legitymkę z technikum poligraficznego? :P



no właśnie już zostałem zaatakowany na #amisia... kolejny raz nieco mnie nie rozumieją. :) nie chodzi mi o to, ze PDFa niczym tknąć nie można. chodzi mi o soft w praktyce wykorzystywany w różnych systemach DTP. przecież nawet adobowski InDesign nie ma importu/edycji PDFów (a to przecież 4mat tej 'korporacji'). nie mylić z exportem.
[#5] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #3


Ja też nie słyszałem o czymkolwiek do edycji PDFów poza Acrobat (i to nie ten darmowy Reader tylko InProduction). Ta edycja (przynajmniej w wersji MacOS9) była czystą fikcją i teorią. Już duzo wygodniej się na A500 1MB RAM modelowało i renderowało 3D niż na tym Acrobacie zmieniało choćby jedną literkę w PDFie. :)
[#6] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #3


Chciałbym zobaczyć te "tony".
[#7] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #6


Myślę, iż Jaca pomylil możliwość wczytania czy też exportu z
możliwością wczytania i edycji pdfa...
[#8] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #3


Możesz wymienić chociażby jeden, który edytuje tekst w pliku PDF (bez konwersji na inny format)?
[#9] Re: PageStream - import plików PDF
http://www.jawspdf.com/ - pierwszy link z Googla, nie o to Wam chodzi?
[#10] Re: PageStream - import plików PDF
http://www.topshareware.com/PDF-Editor-download-3118.htm i jeszcze jeden, jest tego jednak masa, więc nie rozumiem co macie na myśli...
[#11] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #9


Czy to jest program do DTP? Rewolucyjność filtru stworzonego przez panów z Grasshopper LLC właśnie na tym polega.
[#12] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #11


dokładnie. przecież nawet do takiego Worda jest plugin pozwalający importować i edytować PDF. natomiast żaden program menadżerski do tej pory nie miał takiego ficzera. ciekawe co na do Adobe i Quark?...
[#13] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #12




Ja bardzo chętnie obadam ten plugin do Worda, bo wszystkie jakie ja spotkałem umiały tylko eksportować do PDF. Z tego zresztąp owodu firma kupiła pełnego Acrobata. Nic innego nie pozwalało tworzyć lub modyfikować dokumentów PDF (sam Acrobat też jest stworzony dla sprawnych inaczej, kto używał, ten wie co mam na myśli).
[#14] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #9


Nie o to. Cytat ze strony: "Jaws PDF Editor also allows you to easily insert, extract, delete and rotate, and re-order pages from multiple PDF files to produce one PDF file.". Pages! Mówi Ci to coś?

PS. Rotate! ROTFL!

[#15] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #14


No właśnie, można zmienić czcionkę i wielkość liter, można przesuwać obrazki, zmieniać kolejność stron, itp. Ale zmienić "rulez" na "rules" w pliku PDF... powodzenia ;)
[#16] Re: PageStream - import plików PDF
No ale w tym drugim już można. :>
[#17] Re: PageStream - import plików PDF
W odpowiedzi na komentarz #15


Czyli potwierdziłeś, że się na tym niewiele znasz... Naprawdę skorzystaj z tego linku, który ci podałem na #amisia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem