Komentowana treść: Distributed.net znowu on-line
[#1] Re: Distributed.net znowu on-line
Przy okazji widzę, że na naszej lokalnej liście PPA RC5 trochę zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o zajmowane pozycje :D

Przede wszystkim mamy nowego lidera .
[#2] Re: Distributed.net znowu on-line
Pekdar - tak trzymaj!
[#3] Re: Distributed.net znowu on-line
Co?! Ja?!? nie.... lece zobaczć! :D
[#4] Re: Distributed.net znowu on-line
Nie wiem czy ktoś zauważył, że najwyraźniej kompletnych baz danych z maszyny statbox-III (ta, która padła) nie dało się odzyskać i w tej chwili statystyki cofnięto do poziomu backupu z 6 lutego 2004. Dotyczy to zarówno statystyk teamów jak i indywidualnych osób. Na naszych statystykach PPA będzie to widać po następnej aktualizacji, a więc jutro rano. Tak więc wrócimy do stanu z 6 lutego. Chyba że to jakiś chwilowy problem, może bazy są przeliczane, czy sprawdzane. Sytuacja dotyczy zarówno OGR-25 jak i RC5-72.
[#5] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #4




nieeee.. no to zniechęcające! :(
[#6] Re: Distributed.net znowu on-line
Ciekawe jak długo będzie jeszcze ten bałagan. Teraz jak chcę sprawdzić swoje wyniki mówi, że nie ma takiego użytkownika (stara baza - jeszcze nie byłem zarejestrowany). Jak tylko statystyki wstały po padzie okazało się, że mam zmienione ID i zamiast moich wyników (na www.ppa.pl) pokazuje kogoś innego. Hasło też nie działa :(
[#7] Re: Distributed.net znowu on-line
Wygląda na to, że wszystkie przeliczone bloki były pamiętane, i teraz są systematycznie "wpuszczane" do głównej bazy danych. W tej chwili wpuszczanie starych bloków doszło do daty 10 lutego i trwa nadal.
[#8] Re: Distributed.net znowu on-line
Szkoda tylko, że przerwa tak długo trwała. Nie będę mógł wykresików zrobić za marzec i kwiecień. Brak danych. :(
[#9] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #8


Dlaczego nie będziesz? Dane są uzupełniane dzień po dniu, i
"participant submission history" jest w porządku. Chyba że to jakieś
zbiorcze wykresiki, ale ja widzę, że bloki są uzupełniane kolejno
dzień po dniu. W tej chwili RC5-72 już zawiera dane do 15 lutego, a
OGR-25 do 14 lutego.
[#10] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #9


Właśnie wykresy robię na podstawie zbiorczych danych całego RC5 Team Amiga i zsumowanych bloków uczestników rankingu PPA - w tym momencie musiałbym ciągle siedzieć przed komputerem i odświeżać stronkę ze statystykami, żeby "złapać" każdy dzień. Niestety nie istnieje coś takiego jak "team submission history" (w każdym razie ja nigdy na nic podobnego nie trafiłem).
[#11] Re: Distributed.net znowu on-line


To nie do konca tak. Wczoraj jak zobaczylem newsa o RC5 odrazu skoczylem zobaczyc statsy i wszystko bylo ok (ok 21.40) - w historii mozna bylo zobaczyc ile blokow sie wyslalo, byly dostepne wszystkie dni do 17 lutego wlacznie. Dopiero pozniej (jakies 2 h) statsy zniknely.
[#12] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #11


Ja też wczoraj to zauważyłem. Sprawdziłem też statsy na distributed.net i były zarejestrowane bloki, które wysyłałem w trakcie awarii.
[#13] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #12


I dobrze - bloki wysyłane w trakcie awarii były cały czas rejestrowane i będą widoczne w historii. Niestety taka historia nie istnieje dla całego RC5 Team Amiga, a to jest mi potrzebne do stworzenia wykresu.

Chodzi mi o stronkę http://stats.distributed.net/team/tlist.php?project_id=8&low=1&limit=100

z której czerpię informacje o dziennym przerobie całego Teamu.
[#14] Re: Distributed.net znowu on-line
Amiga Team spadl na miejsce 18. :( Miejsce nie jest istotne ale fakt, ze jestesmy za glupimi macowcami jest nie do przyjecia. Trzeba koniecznie szybko ich wyprzedzic, bo to wstyd byc za amerykanskimi gospodyniami domowymi. ;) Na szczescie wyprzedzenie nie bedzie trudne, bo maja oni o ponad polowe mniejszy dzienny "przemial", a roznica w ilosci "przemielonych" blokow nie jest duza.



Szkoda, ze to wszystko sie tak pochrzanilo. Ciekawe czy zrobiono cos zeby w przyszlosci nie bylo takich numerow. To naprawde zniechecajace. :(
[#15] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #14


MDW zauważ, że sytuacja o której piszesz miała miejsce ponad miesiąc temu, bo zostały przerobione logi dopiero z początku marca. Żeby wiedzieć jak jest obecnie, musimy jeszcze parę dni poczekać, aż nowy serwer na distributed.net upora się z zaległymi statystykami. Tak więc póki co nie ma powodu do robienia smutnej mordki - być może sytuacja jest lepsza niż sądzimy. :)



A co do pochrzanienia, to rzeczywiście głupio wyszło. Trwało to bardzo długo, bo po padzie starego serwera, firma w której zamówiono nową maszynę ociągała się z dostawą, więc w końcu zrezygnowano z zamówienia i trzeba było szukać gdzie indziej.

Całe szczęście, że praca nie poszła na marne, bo przerabiane bloki były ciągle rejestrowane przez inne serwery.
[#16] Re: Distributed.net znowu on-line
W odpowiedzi na komentarz #15




Ja jeszcze ddodam, że jako codzienny obserwator statystyk, wiem, że przed padem starego statboxa byliśmy już przed teamem macowym. Więc jak tylko nowy statbox upora się z zaległymi blokami i będzie podawał wyniki na bieżąco, znowu będziemy przed nimi
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem