Komentowana treść: E Compilator dla PowerPC
[#1] Re: E Compilator dla PowerPC
Brr... Niech to E wreszcie zniknie z powierzchni ziemi, wszystkim będzie lepiej ;)
[#2] Re: E Compilator dla PowerPC
W odpowiedzi na komentarz #1


Rozwiń proszę swoje "Brr...", co preferujesz zamiast "wypałerzonego" E?
[#3] Re: E Compilator dla PowerPC
W odpowiedzi na komentarz #2


Wypałerzony E nigdy do pięt nie dorośnie do gcc z jego możliwościami optymalizacji. Nt. składni nie będę się w ogóle wypowiadał, bo jest żałosna, a charakterystyczne dla AmigaE zmienianie nazw funkcji oraz pól w strukturach z AmigaOS to już całkowite nieporozumienie.
[#4] Re: E Compilator dla PowerPC
W odpowiedzi na komentarz #3

A własnie, przy okazji GCC, to kiedy nowe z implementacja c++ gcc dla
MOSa, no i kiedy jakiś debugger z prawdziwego zdarzenia, niech nawet i
gdb bedzie (z jakis frontendem)...
[#5] Re: E Compilator dla PowerPC
W odpowiedzi na komentarz #3


Dziwne. Język E jako produkt zupełnie amatorski ma wiele wad i ograniczeń, ale Twoje główne zarzuty są wręcz śmieszne, a nawet żałosne używając Twojej argumentacji, jakże obraźliwej dla miłośników AmigaE. Obawiam się, że niewiele miałeś styczności z tym językiem, a zarzut o nieczytelności skłądni E szczerze wyśmiewam. Oczywiście C jest najlepszy, temu nie zaprzeczę, ale to właśnie C jest dla wielu programistów wręcz chorobliwie nieczytelny i są i zawsze będą potrzebne dla niego alternatywy na wszystkich platformach. Pozdrawiam i bez odbioru.
[#6] Re: E Compilator dla PowerPC
W odpowiedzi na komentarz #5


Nie trafiłeś, zanim nauczyłem się C przez 3 lata programowałem w AmigaE i znałem go wtedy bardzo dobrze. Ah... następna wada - brak offsetof (jeśli dobrze pamiętam;).
[#7] Re: E Compilator dla PowerPC
Ja naprawdę chciałbym polubić C, ale nawet nie bałdzo rozróżniam gcc od sasc, a składnia w rodzaju " PrintF ;"as%";gr--*"{qwe} jest czytelna? Czy żeby coś zrobić w C, to trzeba ściągać 30 mb różnych pierdół, a nawet edytora tam nie ma. E też nie ma, ale jest "poręczniejszy".
[#8] Re: E Compilator dla PowerPC
W odpowiedzi na komentarz #7

mozna tez: cout&60;&60;blabla;

Co do edytora to kupujesz takiego Goldeda i tam ci sie od razu
instalują autodoki + kompilatory (w tym gcc) oraz wsparcie dla
innychkompilatorow...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem