Komentowana treść: PAUBase powraca
[#1] Re: PAUBase powraca
Fajnie, że baza została odnowiona. Próbowałem zmienić swoje dane, ale też mam innego maila więc proszę o pomoc w edycji danych. Wysłałem już maila w tej sprawie na podany w newsie adres.
[#2] Re: PAUBase powraca
Poprawcie wyświetlanie powiększonych skrinszotów bo na IB to nie działa:/
[#3] Re: PAUBase powraca
Hmm, wpisałem w taktowaniu procka 7 (bo tyle chyba ma moja CDTV? :)) a PAUBase się ze mną nie zgodziła i uznała to za błąd. Tyle lat minęło że może o czymś zapomniałem? ;)

[#4] Re: PAUBase powraca
Bardzo dobrze, że baza odżyła.. no i ta automatyczna aktualizacja danych :)
[#5] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #3


Tak samo czepia się 1mb pamięci. Wtf?! Porawić!!! :)
[#6] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #5


Ja sie wcale nie dziwie ze tak sie dzieje. Po prostu autor strony przyjal ze nikt nie ma nadal Amigi z 1MB popedzanej 7MHz.



;)
[#7] Re: PAUBase powraca
heh.. Nawigacja spod Amigowych przegladarek nie wyglada najlepiej...
czesto trzeba pomagac sobie recznym wpisywaniem argumentow.... Czy
testowal to ktos na amibrowserach przed wystawieniem strony?
[#8] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #7


Testował, choć ja akurat nie zwróciłem uwagi na screenshoty. Jednak reszta działa dobrze. Oczywiście Voyager ma jak zwykle problemy ze wszystkim, ale na IBrowse 2.3 działa dobrze. AWeba nie instalowałem i nie zainstaluje (z obawy o utratę danych na dysku).

Napisz do autora bazy co dokładnie nie działa i gdzie.
[#9] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #7


Między innymi ja na IB2.3 testowałem. A co nie jest tak z nawigacją?
[#10] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #9


Chyba chodzi o to, że w linku nie ma show.php?page=.. tylko samo /?page=..

[#11] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #2


Dokladnie, u mnie na IB2.3 tez to nie dziala! :(
[#12] Re: PAUBase powraca
No proszę. Parę lat temu skrytykowałem pomysł robienia bazy offline i teraz sobie autorzy wzieli sprawę do serca :)
[#13] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #10

dokladnie o to chodzi... Dobrze by bylo to poprawic... Pod IB też nie
działa to poprawnie
[#14] Re: PAUBase powraca
Made on Amiga i nie dziala dobrze na amigowych przegladarkach
[#15] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #10


Chyba chodzi o to, że w linku nie ma show.php?page=.. tylko samo /?page=..




Trochę dziwne bo pod moim IB2.3 jest wszystko OK.

Zapis j.w. jest interpretowany poprawnie. Ale jeśli rzeczywiście sprawia on problemy, to żaden problem, zaraz poprawiam.



Jeśli chodzi o powiększanie screenshot'ów, to wywaliłem całkowicie JavaScript, więc już każdy powinien być zadowolony. ;)



Jeśli ktoś zauważył jeszcze inne problemy, to proszę o zgłaszanie ich na paubase@ppa.pl



Pozdrawiam
[#16] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #8




Utrata danych na dysku dzięki Awebowi? Co przespałem, że nic o tym nie wiem? Jak używam Amibrowserów, to właśnie Aweba, bo to jedyny pełny i legalny, a tu nagle... jakiś njus (typu olds pewnie ) mówi że jest coś nie teges. Proszę o bliższe info. Dziękuję :D
[#17] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #16


Bez względu na wersje AWeba (3.3, 3.4 czy 3.4PL) na każdej partycji na jakiej go instalowałem prędzej czy później taka partycja padała. Jestem w 100% pewien, że to przez AWeba. Były to takie błędy, że FFS sobie z nimi nie radził (po uruchomieniu Amigi bez s-s mogłem zauważyć tylko komunikat, że zawiesiła się partycja i wybór Reset lub Uśpij...). Musiałem przy takim padzie wyłączać partycję w early startup menu i próbować odzyskiwać co się da DiskSalvem. Najlepiej sobie radził ze szkodami wytworzonymi przez AWeba PFS i PFSDoctor, potrafił w większośći przypadków naprawić taką partycję (dwa razy jednak musiałem formatować, a nie było to miłe...).

Radzono mi bym ustawił Cache w RAM-ie, zrobiłem tak, ale to nic nie dało, bo po jakimś czasie znowu partycje padały. Co dziwne tylko te, na których był zainstalowany AWeb...



BTW Proszę nie pisać "a u mnie nie było takich problemów", wystarczy że u mnie były i skutecznie zniechęciło mnie to do używania tego programu.
[#18] Re: PAUBase powraca
Przejście do powiększonych screenshotów jest poprawione tylko ze strony głównej. Ze strony osoby w bazie nie działa.
[#19] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #17


tfu tfu.. ja od bardzo długiego czasu bazujć tylko na AWebie.. (tak poprzednio pod AmigaOS jak i obecnie w MorphOS-ie.. ) i jak do tej pory nic nie padło.. a może po prostu dlatego, iż odwiedzam tylko stronć PPA i parć inny amigowych...
[#20] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #17


Identyczne problemu mialem przy IBrowse więc moim zdniame to nie jest regułą :)
[#21] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #20


No nie wiem, od czasu gdy nie używam AWeba a używam IBrowse to nie miałem opisywanych wyżej problemów.
[#22] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #17

A na SFSie testowales? Mam AWeba 3.4 i IBrowse na tej samej partycji i jedyne co mi sie dzieje to czasem reset przy korzystaniu on-line z AWeba. W trybie off-line AWeb rzadzi ;) i troche mnie wystraszyles... Jeszcze ktos mial w/w problemy?
[#23] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #17




nie miałem zamiaru pisać "że u mnie nie było", tylko szkoda że Tobie się tak działo. Cóż, zawsze zostaje demo ibrowse'a :/... aaa, nie , Aweba na małą 100 megową partycję, i może się kopać, mnie nie przeszkadza ;)
[#24] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #22



reset przy korzystaniu on-line z AWeba

Im mniej dziadowskich resetujacych programow, tym lepiej dla Amigi (nie mowie ze AWeb to dziadostwo, ale jezeli jakis program resetuje mi kompa to odrazu wykluczam go z programow uzytkowych)
[#25] Re: PAUBase powraca
A ja z AWebem nigdy problemow nie mialem! Jest to moja druga przegladarka, taka "systemowa" (przegladanie plikow lokalnych, emili w htmlu i stron, ktore nie dzialaja pod IB2.3). Uruchamiam ja na WB, a na osobnym ekranie IBrowse.
[#26] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #25


Tak z ciekawości, a nie szybciej takiego e-mailowego HTMLa odczytać np. podpiętym pod YAM-a SimpleHTML?
[#27] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #26


U mnie AWeb startuje szybko, a mozliwosci ma jednak "troche" wieksze od SimpleHTML. :)
[#28] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #25




Tak naprawde AWeba zaczalem uzywac od bardzo niedawna, poniewaz na Ibrowse nie dziala pewna strona (www.mess.band.pl tzn. dziala tylko poczatkowa strona) z ktorej chcialem sciagnac pare demowych mp3. Poki co AWeb sie jeszcze nie zawiesil, a uzpelnil mi troche braki/bledyIbrowse. Jak zawiesi sie za pomoca np. requstera z MCP, to nie bedzie zle, ale jezeli zrobi poprostu reset (i tym samym zabije mi 20 minut ktore musze poswiecac na odpalenie roznych programow naraz (nie mowiac juz o wyjsciu z nich i zapisaniu aktualnych stanow, to bede zle :) Z drugiej strony oprocz denerwujacych requesterow (szton i inne takie dyrdymaly - ludzie gdzie rozum), strony wygladaja dziwnie, wczytuja sie wiecznie, czasmi grafika jest mocno poszarpana. PPA nie wyglada zadobrze na AWEb. Moze to kwestia konfiguracji?

[#29] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #28




Aha, czy mozna na AWebie zrobic tak jak na Ibrowse, czyli aby wyswietlal strone dopiero po calkowitym jej zaladowaniu? Niestety wolne miejsca w ktorych maja sie znajdowac obrazki, takie dziwne kwadraty z krzyzykami wygladaja OKROPNIE, a zanim wczyta sie taki obrazek mija dosc dlugi czas. Wstyd pokazywac dzialanie AWelba podczas wczytywania strony komukolwiek. Graficzna tandeta...

[#30] Re: PAUBase powraca
W odpowiedzi na komentarz #28

Na pewno kwestia konfiguracji. Zależy też od tego co wygląda nie za dobrze wg Ciebie. To, że AWeb 3.4 rozumie twarde spacje jak chce to dziwne.
Co do tych sztonów (czyli cookies...) to można włączyć ich automatyczne akceptowanie w opcjach. Gorzej jest troche ze stronami z SWF, ale też jakoś obchodziłem ten problem przez odpowiednie ustawienia mime.
Jak wypuszczą wersję 3.5 AWeba to ją wyprubuje... Zmian troche jest, co prawda niewielkie...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem