Komentowana treść: OS4 Depot
[#1] Re: OS4 Depot
Nie ma to jak tzw. "czystość rasowa". ;)
[#2] Re: OS4 Depot
to nie jest zły pomysł, gdyby tylko ten Depot był osobnym katalogiem OS4 w drzewku Aminetu.
[#3] Re: OS4 Depot
W odpowiedzi na komentarz #2


Podobno zarządzający Aminetem nie jest zainteresowany grupowaniem na osobne katalogi.

[#4] Re: OS4 Depot
W odpowiedzi na komentarz #3


Bo to czasem byłoby problematyczne. Jeżeli archiwum jakiegoś programu zawiera plik wykonywalny dla Amigi68k, WarpOS, PowerUP, AmigaOS4, MorphOS i może jeszcze Amithlon x86 to gdzie by się je wrzuciło? To by dopiero był bajzel. Ja myślę, że tak jak jest to jest całkiem dobrze tylko w opisach trzeba wyraźnie zaznaczać jakie wersje zawiera archiwum. Może przydałoby się zrobić osobne pole z taką informacją widoczne od razu na liście archiwów. Ale robienie osobnych katalogów AmigaOS4, MOS, AmigaOS3, WarpOS, PowerUP, Amithlon byłoby głupie. Trzeba byłoby się nieźle naszukać, bo każdy z tych katalogów zawierałby dokładnie takie samo drzewo podkatalogów. Jestem absolutnym przeciwnikiem takiego rozwiązania i wyjątkowo popieram zarządzającego Aminetem.



A tak swoją drogą to na Aminecie rzeczywiście wypadałoby zrobić mały porządek i go trochę zreformować. Podział na dema "aga" i "ecs" to jakaś pozostałość sprzed 10 lat. Zupełnie niewiadomo gdzie wrzucać dzisiejsze dema, które koło AGAty nawet nie leżały. :D Poza tym na Aminecie jest kupę śmieci, które można byłoby wywalić. Niektórzy nie znają już umiaru. Wyrenderują kawałek kulki z naciągniętą teksturą, zapiszą w "padackim" JPEGu, dodadzą nieudolnie w ImageFX jakiś napis "Amiga Rules" z jakimś szmirowatym glow i już to pchają na Aminet. :) Odrobina samokrytyki by się czasem przydała. Chciaż przyznać trzeba, że ostatnio takie śmieci już się prawie nie pojawiają na Aminecie. To co jest to są raczej relikty przeszłości.
[#5] Re: OS4 Depot
W odpowiedzi na komentarz #3


I, podobnie jak MDW, ja się mu wcale nie dziwię. Czy nie wystarczy w opisie zaznaczyć, że to wersja dla OS4, tak jak na przykład obecnie jest informacja, że to jest dla PPC?
[#6] Re: OS4 Depot
W odpowiedzi na komentarz #5


Tylko że wtedy brudne MOSowce mogłyby ściągać święte OS4owe programy ;). A teraz poważnie - Aminet się przeżył, głównie za sprawą leniwego administratora, który prawdopodobnie już nie zarabia na płytach AminetCD, w związku z czym ma to powoli gdzieś. Tak właściwie wspólny serwer ze wszystkim nie jest obecnie konieczny, przydałaby się jedynie dobra wyszukiwarka zasobów amigowych. Niestety wygląda na to, że każdy obóz będzie sobie radził sam, co tylko utrwali podziały.
[#7] Re: OS4 Depot
W odpowiedzi na komentarz #6


Takie zasoby dobrze jak są w jedny miejscu, które ma kilka(naście) mirrorów (Aminet posiada taką cechę). Nie raz szukałem różnych plików, programów i okazało się, że nie ma, bo autor nie wrzucił na Aminet (wtedy program byłby dostępny nadal), stronka autora zniknęła i szukaj wiatru w polu.
[#8] Re: OS4 Depot
A gdzie reszta tylu portów softwarowych na OS4, których wcześniej informowano?

chyba że to była propaganda OS4 - wców aby jeszcze trochę poczekać ;))));)

poczekać tylko na co?
[#9] Re: OS4 Depot
W odpowiedzi na komentarz #8


Z tego co napisano na stronie, od 17 czerwca pliki z OS4-Depot mają również być wysyłane na Aminet :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem