Komentowana treść: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
[#1] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
Recenzja pre-release będzie, ale najpierw muszę się bardziej oswoić z nowym systemem. Niemniej pewne przygotowania już czynie, zrobiłem już np. trochę testów prędkościowych A1 kontra Peg.

[#2] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #1


Miejmy tylko nadzieję że będą rzetelne... I możliwe do zweryfikowania.
[#3] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
Dlaczego odrazu wszędzie węszysz nierzetelność. Nie mam zamiaru niczego ukrywać. Dla przykładu w teście 2a, A1 okazała się dwukrotnie szybsza od Pegaza i nie ma się tu czemu dziwić gdyż na obu systemach mpega.library działa natywnie a G4 w A1 musiało zdystansować G3 z Pegasosa.

Z kolei w testah Imagefx, gdzie bardziej od mocy procesora liczy się wydajność emulatora czy natywny system graficzny, nie ma już tak różowo. Z 7 testów, tylko w dwóch AONE, wypada lepiej od Pegaza. Choć gdybym był tak bardzo uszczypliwy jak Ty to też mógłbym zarzucić nierzetelność tych testów. Bo np. w teście 5c, gdzie AONE wypada najsłabiej w stosunku do Pegaza, wyczytać możemy że A4000 CSPPC 604e/200+060/50 128MB RAM, CVPPC

jest ponad dwukrotnie wolniejsza od:

A1200 PPC603e/160+060/50 64MB RAM, BVision.



Oczywiście swoje testy wykonywałem w opariu, o testy zamieszczone w recenzji Pegasosa, znajdującej się na tym portalu.
[#4] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
Dlaczego odrazu wszędzie węszysz nierzetelność.



Wyraziłem tylko nadzieję na to, że będą rzetelne. Po co się unosisz?



Choć gdybym był tak bardzo uszczypliwy jak Ty



Żartujesz sobie? Czasy mojej największej uszczypliwości minęły, albo jeszcze nie nadeszły.;)
[#5] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #3


No i już sam podważyłeś rzetelność swoich testów... Porównywanie G3 z G4 mija się z celem. Testuj maszyny z tym samym procem jeśli chcesz mieć wyniki, które jako tako można ze sobą porównać.
[#6] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #5




Ja Pegaza II nie posiadam, a spcjalnie do testów kupować go nie zamierzam. Nie moja wina że nikt jak dotąd nie pochwalił się jakie osiągi ma Pegaz 2. Porównuję więc z tym co jest dostępne, a w naszym kraju opublikowano tylko testy do jedeynki, konfrontując je z classicami. Rozumując Twoim tokiem, to testy Pegaza 1 też były nierzetelne bo przecież w classicach siedzi zupełnie inny procek niż w Pegazie.

Zresztą podejrzewam że nawet gdybym porównał AONE z Pegazem 2, i gdyby czasami ten drugi wypadł gorzej, to też uznałbyś te testy za nierzetelne. Tak jak swego czasu uznałeś testy pamięci wykonane przez pewnego francuza.
[#7] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #6


PPA odwiedza tyle userów Pegaza 2, że na pewno bez problemu znalazłbyś kogoś, kto przeprowadził by testy, które Ty sam robisz. Wystarczy tylko odrobina dobrej woli i poproszenie o to.



Test "pewnego francuza" rzetelny zdecydowanie nie był, potwierdza to choćby odmowa udostępnienia źródeł testu (tak jakby test pamięci był jakąś strasznie tajemną technologią;). Potwierdzają to także testy, które ja sam robiłem.
[#8] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #7




Chetnie przeprowadze testy. Kontakt na e-mail lub GG
[#9] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
Testy beda nie rzetelne bo to jest Prerelase :D Ale warto je zobaczyc. Mimo ze nie ma jeszcze JIT oraz Picasso jest na 68k :D



Pegazowcy boja sie jak diabel swieconej wody ukazania sie OS4 co widac na na kazdym kroku :D
[#10] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #9

Się ukaże to będzie... A wiekszosc pegazowiec sie nawet troszke
cieszy, bo jak trafi do userow to skoncza sie teksty typu "A OS4 ma
sterowniki, o ktorych MOS-owce moga tylko pomarzyc"...
[#11] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #9


Pegazowcy boja sie jak diabel swieconej wody ukazania sie OS4 co widac na na kazdym kroku

Ja, jako pegazowiec, modle sie (hmm, tylko do kogo, bo ja niewierzacy ;)) aby sie wreszcie ukazal i mozna zobaczyc jak zmywa MOSa z powierzchni ziemi ;)
[#12] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
W odpowiedzi na komentarz #9


No gdyby testować pre jako final to byłyby nierzetelne, jeśli testujesz pre jako pre to chyba nie ma w tym problemu?
[#13] Re: OS4 Prerelease - kolejna recenzja
Chodzi o testy porownawcze ale mi to ryba mozna traktowac pre jako final :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem