Komentowana treść: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
[#1] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
Była to także niespodziewana okazja do przeprowadzenia dialogu ze zwolennikami nurtu MOS'owego. Cieszy, że zainteresowanie OS'em 4 wzrasta.

[#2] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #1




Wzrasta znacznie, a jesli tylko pojawi sie mikro A1 z G4 w dobrej

cenie do 2499 ;) pln to wielu Amigowców kupi ten sprzet.
[#3] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #2


Wiecej informacji co bylo a czego nie bylo:



http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=1683&c=1#9630
[#4] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #3


ps.

"przy byle jakich operacjacjach, które nie powinny akurat tego zrobić"



Tu sie nie zgodze, gdyz Jaca na spotkaniu potwierdzil,ze przy korzystaniu z "efektow" ImageFx potrafi sie tez zawiesic pod MOSem. Zreszta Szaman potwierdzil, ze na tegorocznym AM mozna bylo zauwazyc podobna sytuacje podczas prezentacji MOSa i ImageFX.

Coz na 68k ImageFX nie grzeszy rowniez stabilnoscia.







[#5] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #4


Tia, ale podstawowe funkcje, których próbowałem, działają akurat i na 68k i na MOSie bez najmniejszych problemów - resize, prosty obrót 2d. A na OS4 zamrażało to, często chwilę po wykonaniu efektu dopiero, cały system. Fakt faktem, że IFX ma ostro zabugowane niektóre efekty, ale przynajmniej te dwa powinny zawsze działać. Zawieszał się także efekt 'błyskawicy'.
[#6] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
Pooglądał prefsy i odpalił Froggera dedykowanego pod procesor 68030. Działał. Pod emulacją, prędkość odtwarzanego MPEG jest własnie mniej więcej jak na 030.

OOO czyli wiernie emuluje :P
[#7] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #1


Zainteresowanie zawsze bylo tylko sie tak z tym chowaliscie, ze nie bylo okazji nawet slowa powiedziec na jego temat. Takie moje zdanie.
[#8] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #2


Optymista...
[#9] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #6


Jak na wersje sprzed pol roku to tak.



Jacek NIE TESTOWAL ImageFX na OS4 Prerelase, tylko na wersji sprzed pol roku.



Na zakonczenie wyswietlilem Jackowi okienko "About" by Go o tym poinformowac.

[#10] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #9


Pierwszo słyszę. Mowa była, że to wersja sprzed kilku tygodni a nie sprzed pół roku.
[#11] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #4


No, to w tym momencie straciłeś jeden z argumentów na rzecz "nieodpowiedniego zachowania się MOSa na pokazie podczas spotkania GGUA" ;)
[#12] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #10


Piotr posiada "OS4PrewiewCD" ktora klikales, ktora byla juz kiedys pokazywana na pierwszym spotkaniu, oraz "OS4Dev" - ktora tylko zabotowales.



Wersje nowsze sa prezentowane tylko na OFICJALNYCH pokazach ktore robia betatesterzy/developerzy, np. w miniony weekend w Danii.

Kazdy taki pokaz wymaga zgloszenia,gdyz jest zwiazany z otrzymaniem najnowszej wersji systemu.



Nie wiem co chcesz udowodnic, ze nie istnieje nowsza wersja czy cos innego ???



Po raz ostatni Jacku pisze: widziales ABOUT.



Przykro mi ale Piotr nie mogl pokazac nowszej wersji GDYZ TAKOWA NIE DYSPONUJE.



Proponuje poczekac na oficjlny pokaz w Polsce lub poczytac raporty z Danii.





[#13] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #11


To co jest pokazywane na GGUA nie ma nic wspolnego z Oficjalnym pokazem OS4. Piotr pokazuje swoja A1 ktora kupil i nic wiecej.



PIOTR NIEJEST BETATESTEREM.



[#14] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #13

Czyli pokazuje to co np ja pokazywalem na AM (tak 2002 jak i 2004), czyli wersje userska systemu... i taka jest oceniana...
[#15] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #12


Nie, nie widziałem about. Jeśli go pokazywałeś, to nie zwróciłem uwagi. Poza tym mówiłeś, że pre jest sprzed dwóch miesięcy, a nie sprzed pół roku.
[#16] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #12


Piszesz tak:

"Piotr posiada "OS4PrewiewCD" ktora klikales, ktora byla juz kiedys pokazywana na pierwszym spotkaniu, oraz "OS4Dev" - ktora tylko zabotowales."

a poniżej:

"Przykro mi ale Piotr nie mogl pokazac nowszej wersji GDYZ TAKOWA NIE DYSPONUJE."



I teraz pytanie dla przedszkolaków:

Jaką wersją OS4 dysponuje Piotr?
[#17] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #16

Odpowiedzi przesylac na numer 0-700-xxx-xxx lub sms-em na numer 7xxx :P
[#18] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #17


Moja komórka nie pozwala na wpisanie x w numerze :(
[#19] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #16




No dobra, znowu muszę wyjaśniać. Już raz to robiłem w wątku informującym o spotkaniu. OS 4 pre otrzymałem pocztą na początku zeszłego tygodnia. Wcześniej dysponowałem wersją z lutego. Na tej wersji testowałem działanie programów przenoszonych z klasyka. Czekałem na osobny dysk twardy do testów z wersją pre- chcąc uniknąć usuwania i ewent. odtwarzania dotychczasowej instalacji. Poza tym chciałem mieć dwie instalacje dla celów porównawczych. Przed spotkaniem zdążyłem tylko zainstalować wersję pre- na wypożyczonym dysku. W czasie spotkania w Amidze były oba dyski twarde: mój z wersją preview i aplikacjami (zawartością tego właśnie bawił się Jacek) oraz wypożyczony z gołym systemem w wersji pre-).

Koniec wyjaśnień. Mam nadzieję, że to nie jest zbyt skomplikowane.

[#20] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
W odpowiedzi na komentarz #19


Wersja skrocona: :)



OS4PreviewCD - ok. pol roku - (testowany przez Jacka z ImageFX)

OS4Prerelase - ok. 2 miesiace - (tylko zabootowany przez Jacka)





[#21] Re: Relacja ze spotkania GGUA i nie tylko
ROTFL
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem