Komentowana treść: Kickstart w OS4
[#31] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #30


Lista integracyjna? To już normalnie nie można się integrować??

Zgadza się, w każdym projekcie komercyjnym jest coś takiego jak MDA, ba, nawet w darmowym jest! Prosty przykład - lista PPA. :D

Ale pomijając to, jak coś wychodzi na świat i staje się publiczne, to KAŻDY ma prawo się dowiedzieć to, co już zostało udostępnione. Kupiłeś sprzęt, czy soft, kto Ci niby zabroni pochwalenia się nim?
[#32] Re: Kickstart w OS4


A czy cos jest nieudostepniane ? AmigaOS4Pre dotarl juz do wlascicieli A1, SDK niebawem bedzie udostepnione (trwaja prace nad jego aktualizacja gdyz doszly nowe elementy: USB, UDMA, Picasso96PPC, MUI-PPC). Na OS4Depot mozna pobrac gotowe programy pod OS4.



Czy MOS jest gdzies dostepny ? Przeciez to nie jest produkt KOMERCYJNY ? Wlascicele Pgasosow do dzis nie moga sie doprosic nowej wersji. Wersja classic mimo zapewnien nie trafila do chetnych - a miala byc free. Jakos o tym nie wspomniales.



Drogi SirLEO wydaje mi sie, ze PPA powoli traci cos, ze swej stronniczosci.

Czemu krytykujesz to co robia inni ? Integracja srodowiska zajmuje sie SZAMAN i ta sprawe wielokrotnie poruszal na forum. Wydaje mi sie, ze rola Admina jest troszke inna , ale moge sie mylic.



Pozdrawiam.



[#33] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #32


Drogi SirLEO wydaje mi sie, ze PPA powoli traci cos, ze swej stronniczosci.



A mnie się wydaje, że na to co ludzie piszą w komentarzach i na forum nie mamy wpływu i w żadnym razie nie może to mieć wpływu na jakąkolwiek stronniczość i ewentualną ocenę portalu pod tym kątem. Staramy się, aby newsy, które zamieszczamy na portalu, jak również i artykuły, były obiektywne (czego chyba nam nie możesz zarzucić), pozbawione ataków jednej strony na drugą. To, że ktoś, nawet od nas z PPA, ma inne zdanie na jakiś temat, to już jest osobna sprawa i może on ją prezentować w komentarzach. Nie możemy tego zakazać. Forum i komentarze są publiczne i każdy może w nich wyrażać swoje zdanie, z którym niekoniecznie wszyscy muszą się zgadzać. Nie wolno nam zakazać wyrażania jakichś tam opinii tylko dla tego, że którejś ze stron toczących boje się to nie podoba.
[#34] Re: Kickstart w OS4
Nie pisalem o newsach tylko o pewnej etyce portalu.



Coz rola Admina jest ciezka (cos za cos ;)) mimo to kieruje sie pewnymi zasadami. Wydaje mi sie, ze jedna z nich dotyczy nie wyrazaniu swoich prywatnych opini czy krytyki na wlasnym portalu, ma tepic bluzgi, piractwo itp.

Jednak moge sie mylic, a kazdy i tak postapi jak zechce.



PS.

Czasem mam wrazenie ze naprawde ludziom nie zalezy na ukazaniu sie OS4, jednak prosze o docenienie OGROMU PRAC jaki zostal wlozony w ten projekt w tak krotkim czasie.





[#35] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #33


Juz po sprawie.

Pogadalismy sobie z SirLEO na GG.

Nawet wpisalismy sie obustronnie na swoje listy kontaktow :)

[#36] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #34

Nie pisalem o newsach tylko o pewnej etyce portalu.


Przecież nie zbawimy świata.


Coz rola Admina jest ciezka (cos za cos ) mimo to kieruje sie pewnymi zasadami. Wydaje mi sie, ze jedna z nich dotyczy nie wyrazaniu swoich prywatnych opini czy krytyki na wlasnym portalu


Osobiście sobie tego nie wyobrażam. Patrząc po sobie, wstawiając newsa staram się być obiektywnym. To co wstawiam czasami może wywołać różne reakcje i opinie. Czy nie mam w związku z tym prawa wyrazić tego zdania? Wszystko oczywiście w ramach dobrego smaku i ogólnie pojmowanej kultury. Niektórym czasami rzeczywiście brakuje tego i staramy się zwracać na to uwagę (jeżeli za mało, to będziemy starać się więcej). Z drugiej strony trzeba być tolerancyjnym i takie zdanie szanować, zwłaszcza gdy ktoś przedstawia fakty czy argumenty, które mogą wywołać dyskusję. Problemem jest jednak to, że te dyskusje rzadko kiedy nabierają normalnego, rzeczowego charakteru. Tutaj ciężko nam było by to moderować i czy miało by to jakiś sens?


ma tepic bluzgi, piractwo itp.


Tu się zgadzam i też to czynimy.


Jednak moge sie mylic, a kazdy i tak postapi jak zechce.


To jest forum publiczne. Nie możemy zabronić czegoś w ramach obrony jakichś tam zasad obozu czerwonych czy obozu niebieskich. Wtedy bylibyśmy stronniczy.


PS.

Czasem mam wrazenie ze naprawde ludziom nie zalezy na ukazaniu sie OS4, jednak prosze o docenienie OGROMU PRAC jaki zostal wlozony w ten projekt w tak krotkim czasie.



Może się zdziwisz, ale zależy i to bardzo. Nawet najwięksi przeciwnicy czekają na OS4 i bynajmniej nie dlatego, aby powiedzieć "a nie mówiłem", ale czasami też po to, aby zmienić zdanie na "warto było!"
[#37] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #36




Nawet najwięksi przeciwnicy czekają na OS4 i bynajmniej nie dlatego, aby powiedzieć "a nie mówiłem", ale czasami też po to, aby zmienić zdanie na "warto było!"




Zapewniam warto ...
[#38] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #26


Na szczescie juz nie jestes zainteresowany AmigaOne, wiec podpinanie czegokolwiek do niej, raczej ci nie grozi ; )




Aleś się zintegrował...
[#39] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #32


Drogi SirLEO wydaje mi sie, ze PPA powoli traci cos, ze swej stronniczosci.




To chyba dobrze, że traci na stronniczości, nie?



Czemu krytykujesz to co robia inni ?




Bo mam taką ochotę? Nie jesteście świętymi krowami.



Integracja srodowiska zajmuje sie SZAMAN




No tak, zintegrował nas do tej pory co najmniej tak, jak Pol nabudował autostrad ;). Przypominam sobie jak się ze mną "integrował" wypominając mi posiadanie peceta. Wzorowo!
[#40] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #37


No i to jest właśnie to. Są tylko zapewnienia i nic więcej... Stąd właśnie są te wszystkie boje i kłótnie. Wszyscy mówią jak jest, ale nikt nie może tego zobaczyć lub okazuje się, że jest, ale nie do końca tak jak mówiono. Ludziom wówczas puszczają nerwy i zachowują się właśnie tak jak to sobie czytamy to tu, to tam.
[#41] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #33


PPA zawsze starał się być bezstronny, bo takie jest założenie portalu. Skoro jest jeden portal czerwony i jeden bardziej na niebiesko, to powinien być jakiś bezstronny, no nie? Ale też nie można zarzucać komuś z redakcji, że ma jakieś tam poglądy. Dlaczego ma ich nie mieć? Czy to, że któryś z redaktorów woli jedną ze stron oznacza, że portal jest stronniczy? Czy ktoś mu płaci za to, żeby swoje poglądy zatrzymał dla siebie? Nie. Robi to za darmo, za co powinniście być mu wdzięczni, jeśli PPA używacie.
[#42] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #35


Komentarz nr 10000 :)
[#43] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #39


"Przypominam sobie jak sie ze mna "integrowal" wypominajac mi posiadanie peceta. Wzorowo!" - a ja nie przypominam sobie abym komus wypominal posiadanie sprzetu AGD w domu, raczej chodzilo mi o to, ze nie masz juz Amigi! Pegasosa tez chyba nie masz zamiaru kupic? Na razie wiec jestes takim samym amigowcem/morphosowcem jak mój sâsiad lub Marek Pol! :D
[#44] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #43


Chwila, a ten sąsiad i Pol mieli i używali Amigi? Robili coś na nich?
[#45] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #42


Komentarz to moze i mial nr. 10000, ale do 10000 komentarzy jeszcze brakuje troche:



"9893 komentarzy" - tak mowia statysyki.



Rozbierznosc tak spowodowana jest zapewne tym, ze kasowane byly glupie posty typu 20 emotikonek albo jakies wyzwiska niewiadomo skad i dlaczego. Jak widac sporo tego bylo.
[#46] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #34


Coz rola Admina jest ciezka (cos za cos ) mimo to kieruje sie pewnymi zasadami. Wydaje mi sie, ze jedna z nich dotyczy nie wyrazaniu swoich prywatnych opini czy krytyki na wlasnym portalu



Proponuję Ci spojrzeć na swojego guru Konrada B. z execa. A następnie tu wróć i przeproś za brednie które wyprodukowałeś.
[#47] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #43


Pecet to nie sprzęt AGD, niezależnie od twoich rasistowskich poglądów. To śmieszne, że trzymając A1200 w szafie byłbym "amigowcem", a nie trzymając jej już jestem. Nie twoja sprawa co mam w domu i dlaczego. Integruj się z innymi rasistami i dalej "koordynuj listę integracyjną", jeśli to najwięcej na co cię stać.

[#48] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #44




A ja kiedys (tak w 1990-91 roku) bawilem sie C64 u kuzyna. I co z tego? :)



Jezeli chcesz grac z nami to musisz zalozyc nasza koszulke (czerwono - bialo - niebieska), bo inaczej na boisku Cie nie rozpoznamy! Wstydzisz sie naszej koszulki? Sprzedales ja? Zalozyles inna? Przychodzisz do naszej szatni powspominac stare czasy, jakie piekne bramki strzelales i liczysz na to, ze wszyscy beda Cie sluchac? Przestan krzyczec na nas z trybun (bo i tak nikt Cie nie sluszy), zakladaj koszulke i wchodz na boisko. Moze i na ataku znajdzie sie miejsce dla Ciebie!
[#49] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #46


Proponuję Ci spojrzeć na swojego guru Konrada B. z execa. A następnie tu wróć i przeproś za brednie które wyprodukowałeś.



Guru ??? - moze masz obsesje na punkcie Konrada ? Moze jestes NORMALNY INACZEJ ... Hiacyncie. (?!?) Twoj nick jest tez raczej NORMALNY INACZEJ jak na faceta. Nie znam nawet osobiscie Konrada, wiec jak masz jakies "ale", do redaktora Execa, to sobie to z nim wyjasnij.



W tym watku nikt nie mowil nic o Konradzie wiec czemu czepiasz sie czlowieka ?!?



Nie musisz przepraszac za swoje brednie wyssane z palca o ktorych tu napisales.
[#50] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #32


> Integracja srodowiska zajmuje sie SZAMAN i ta sprawe wielokrotnie poruszal na forum.



Napisz lepiej co ostatnio przetestowales. To bedzie ciekawsze.
[#51] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #29




>Zainteresowany A1 jestem, odstrasza mnie tylko cena, brak gotowego systemu i...ludzie zwiazani z tym komputerem.

>Ciagle zaslanianie sieę NDA, , wyzywanie od wrednych mosowiec, zdrajcow.. jesli mialo sie czelnosc obrazic najswietszy OS4, zaczyna to przypominac sekte

> ...

>P.S. oczywiscie nie mowie tu o wszystkich zwiazanych z OS4/A1, tylko o malej grupce która, czasami potrafi "ladnie namieszac"



Zechciej przy okazji wyjasnic na forum publicznym kogo masz na mysli. Czy nie jest przypadkiem tak, ze przenosisz prywatna uraze do jednego czlowieka na kilku ludzi, ktorzy nie maja z tym nic wspolnego?

[#52] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #49


Guru ??? - moze masz obsesje na punkcie Konrada ?



Ależ skąd, wystarczy że słyszę to i owo. Wystarczy że czytam exec'a.



Moze jestes NORMALNY INACZEJ ... Hiacyncie. (?!?) Twoj nick jest tez raczej NORMALNY INACZEJ jak na faceta.



Cóż, można się było spodziewać takich pomyj, po tym jak innych odsyłałeś do "odpowiednich specjalistów". Jak napisał mi znajomy na GG po przeczytaniu twojego komenta - "coraz ciekawsze rzeczy z ludzi wychodzą"... Cóż, nie da się ukryć, ma rację.



Nie znam nawet osobiscie Konrada, wiec jak masz jakies "ale", do redaktora Execa, to sobie to z nim wyjasnij.



Nie zrozumiałeś o co chodziło, zresztą trudno było oczekiwać że zrozumiesz. Poddałeś krytyce redaktora naczelnego PPA, niezasłużonej IMHO, nie mając żadnych ku temu podstaw. Natomiast gdy Konrad uprawiał propagandę i kampanię oszczerczych newsów to ANI RAZU nie spotkał się z krytyką od twojej osoby. Ciekawe dlaczego? Czyżby dlatego że te pseudonewsy które wystawiał były po Twojej myśli? W zgodzie z pro-AmigaOS4 linią przekazu execa? W tym momencie twoja ograniczona percepcja nie dostrzegała że coś tu jest nie-tak? Że propaganda? Że stronniczość?

Nie zdajesz sobie zielonego pojęcia z ogromu prac jaki jest wkładany w ten portal przez ekipę (i bynajmniej nie mówie tu o sobie). Czasem mam wrażenie że SirLeo, grx czy Sebastian po prostu przesadzają w dopracowywaniu szczegółów, i podziwiam ich za to. I w tym momencie gdy widzę takie komentarze od takich pożal się boże krytyków, czy posądzanie teamu PPA o stronniczość w sytuacji gdy nie widzi się stronniczości u tzw. "konkurencji", to aż chcę napisać parę dobitniejszych słów.



W tym watku nikt nie mowil nic o Konradzie wiec czemu czepiasz sie czlowieka



Dałem przykład, żebyś zajarzył o co chodzi. Ale jak widzę na próżno.
[#53] Re: Kickstart w OS4
Jak widac wpierw obrazasz ludzi za ich plecami a potem zgrywasz niewiniatko. Czy udostepniles Konradowi link do twojego komentarza po jego opubblikowaniu ?



Ja ze swoim pytaniem zwrocilem sie bezposrednio do SirLEO.

Tu napisalem ze wszystko z SirLEO omowilismy na privie/GG: http://www.ppa.ltd.pl/newsy/komentarze.php?p=1726&c=1#10000



Mimo to Ty z premedytacja zaczales wycieczki pod adresem Konrada, a podanie jego inicjalow uwazam za szczyt bezczelnosci.



PS.

Co do nicka to wiele osob ma do niego dziwny stosunek - bo coz o tym sadzic. Pretensje mozesz miec Tylko do siebie.

Ty sie nim podpisujesz.
[#54] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #53


A czy zabroniłem mu tu wchodzić? Jakiekolwiek "rozmowy" z KB nie mają sensu, on z argumentami nie zwykł dyskutować, nie raz na execu można było się o tym przekonać.



Generalnie żenada, nic nie kapujesz. Szczyt tu być może padł, ale ciemnoty i skrajnego nieobiektywizmu. Szkoda że amiga teraz będzie się kojarzyć z ludźmi twojego pokroju - z pospolitymi fanatykami. EOT, szkoda czasu.
[#55] Re: Kickstart w OS4
W odpowiedzi na komentarz #54


Przykro mi, ze tak trudno ci zrozumiec ze nie mozna nikogo szkalowac za jego plecami.

Mysle,ze przeprosisz Konrada.



To, ze mnie zaatakowales swoimi bzdurnymi domyslami "jakoby Konrad byl moim Guru", swiadcza tylko o Twoim swiatopogladzie - ciemnogrod.



Z mojej strony rowniez EOT.















[#56] Re: Kickstart w OS4
Nareszcie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem