• Ankieta

W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

  • Amiga Inc.
    14 głosów 9.4%
  • nie mam zdania
    19 głosów 12.8%
  • są siebie warci
    46 głosów 30.9%
  • Hyperion
    69 głosów 46.3%

Ankieta skończyła się 16.05.2007

[#1] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?
Wybrałem "są siebie warci". Powód prosty - z jednej strony AInc która chciała rzucić ochłap w postaci OS3.1 PPC a z drugiej Hyperion liczący na bankructwo AInc i przejęcie praw do wszystkiego co z tym bajzlem związane.



Radośnie jak cholera ;)
[#2] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@alpine, post #1

No niestety - muszę się zgodzić z tym - są siebie warci...
[#3] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@alpine, post #1

I uważasz że to byłby zły pomysł ?

W końcu im się udało zrobić nową wersję systemu... popatrz co zrobiono w 3.5 czy 3.9. Szkoda gadać - i wzięto kupę kasy. ANIC zapewne planowała zrobic to samo - macie źródła - skopilować do na ppc, a potem będziemy brać kasę za kolejne wersje.. (4.1 - dodamy skórki, 4.2 - dodamy ... 4.3....)

Dlatego jestem "za" Hyperionem
[#4] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@MaaG^dA, post #3

Ja nie oceniam Hyperionu patrząc przez pryzmat "co by bylo gdyby oszukali Ainc". Dla mnie liczy się fakt że chcieli ich najzwyczajnie okantować.



A niby to MOST kradnie
[#5] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?
Nie mam własnego zdania na ten temat , poczekamy zobaczymy !!

ps. jeszcze ze 2 lata poczekamy zanim ten proces się skończy ,

chyba że obie strony dojdą do ugody zanim się zacznie proces TAK NA DOBRE .

[#6] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?
Chce mi się krowa płakać...



...co jeszcze może nas czekać? atari zaczną spadać z nieba na nasze głowy? atargeddon?
[#7] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?
KURNA!!!! Są sobie warci - ale może jak Hypek wygra to sie spiknie z MOSteamem i i bydzie piknie!!! Co Wy na to ???
[#8] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Pero, post #7

Jeśli już to bardziej z BBRV, niż z MOSTeamem. Nie wiem po co niby mieliby się spiknać, no chyba, że chcą ociepilić stosunki czerwono-niebieskie ;)
[#9] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Korni, post #8

Cała ta akcja reanimowania AmigaOS 4 jest psu na budę potrzebna. MorphOS jest rozsądnym wyjściem z tej sytuacji.
[#10] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Korni, post #8

Po to, aby było w miarę normalnie choć ze sytemem.
[#11] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Też tak myślę, tym bardziej że sam używam Pegaza, MOSA i widzę jak to działa. Ale dla fanów (jedynie słusznego amigowego systemu ???) dobrze by było aby te kretyńskie wojny się skończyły. Tak myślę, że jeszcze troche i będzie MOS dla klasyków - tzn na stare Motorolki i wtedy definitywnie diabli wezmą Amiga OS. :D
[#12] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Pero, post #7

jak Hypek wygra to sie spiknie z MOSteamem




Haha, dobre. Hyperion VOF, ktory wczesniej skutecznie uniemozliwil rozmowy miedzy MOSTeamem a AmigaInc mialby miec czego szukac teraz u BBRV albo MOSTu?



Gdyby nie pan Hermans, to dzis najprawdopodobniej MorphOS nzazywal by sie AOS4.
[#13] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Jacek Piszczek, post #12

Hyperion VOF, ktory wczesniej skutecznie uniemozliwil rozmowy miedzy MOSTeamem a AmigaInc mialby miec czego szukac teraz u BBRV albo MOSTu?



[br]u MOSTu nie ale z BBRV mógłby się dogadać w sprawie sprzętu pod AOS4. pegaz + AOS4 to by było coś
[#14] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Jacek Piszczek, post #12

tia i dzisiaj pewnie mielibyście zabawe z A.Inc :)
[#15] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@ChaL, post #14

mogliby udostepnic AmigaOS 4 na dowolne PPC - moznaby kupowac stare maczki G3 i G4 za grosze i cieszyc sie szybkim amigowym systemem :D
[#16] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Czarek, post #15

tia ...
[#17] Re: W świetle procesu Amiga Inc. kontra Hyperion, czyją stronę trzymasz?

@Czarek, post #15

No tak nowej Amigi jak dawniej (hardware & soft) juz nie zobaczymy, ale SYSTEMU pisanego pod różne platformy sprzętowe też nam nie chcą opchnąć. Od upadku C żyjemy nadziejami/mrzonkami i słyszymy o przekrętach i kłótniach. Może to jest naszym hobby?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem