• Ankieta

Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

  • nie, bo za drogo
    12 głosów 12
  • nie, bo nie warto
    12 głosów 12
  • jeszcze się waham,
    15 głosów 15
  • tak, bo warto
    29 głosów 29

Ankieta skończyła się 05.08.2008

[#1] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?
Można było dla równowagi (poprzednia ankieta pt. Gdy pojawi się AmigaOS 4.1) dopisać nie interesuje mnie ten system. Bo znowu będą niepochlebne komentarze na czerwonym portalu.
[#2] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Arbuz, post #1

Niekoniecznie. Mysle ze kazdego interesuje ten system, podobnie jak "niebieskich" interesuje AmigaOS. Mimo roznych ankiet, zaloze sie ze jezeli bylaby mozliwosc odpalenia AOS4 na Pegazie, to kazdy by go kupil. Oczywiscie wiekszosc uzywalaby od lat skonfigurowanego pod siebie MOSa, ale czy nie fajnie byloby odpalic sobie AOS4 na Pegazie i pouzywac? Trzy dostepne amigowe systemy (nie licze teraz AROSa), zawsze maja jakies swoje smaczki lub niedobor softu, ktory dziala na dwoch pozostalych systemach (kombinacje sa trzy). :)
[#3] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Arbuz, post #1

Nie rozumiesz (podobnie jak większość), idei ankiet w sieci. Nie masz pytania, które Tobie odpowiada, to nie udzielasz odpowiedzi. Proste. Pod ankietą masz przycisk "Pokaż wyniki" i sobie je tylko oglądasz. Nie zabierasz po prostu głosu. Obecnie są dwie ankiety: dla ludzi z MorphOS 2.0 i dla ludzi z AmigaOS 4.0 Classic. Jeżeli nie masz, któregoś z nich, to nie bierzesz udziału w jednej z ankiet. Jeżeli są ludzie, którzy czują nieodpartą potrzebę klikania gdzie popadnie i w co popadnie, to już jest ich sprawa, ale niech się raczej zastanowią nad swoim postępowaniem, a nie tym, że ktoś na bazie głupoty, którą popełnili wyciąga jakieś tam wnioski. W ten sposób rozumując, to każda ankieta powinna mieć multum opcji do wyboru, a i tak nie wszystkie możliwości wzięłoby się pod uwagę.
[#4] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@mailman, post #3

Rozumiem jak najbardziej tylko, że potem powstają najróżniejsze teksty na temat tego co się dzieje na PPA w Execu. Niby nie powinno nikogo to obchodzić ale jednak. I nie klikam gdzie popadnie.
[#5] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@mailman, post #3

Kupiłem, bo chcę używać - ale czy warto... ? Raczej - bo długo czekałem na aktualizację i należy się coś osobom nad tym systemem pracującym.
[#6] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@MaaG^dA, post #5

to podbnie jak ja :)
[#7] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@rzookol, post #6

A kiedy jakiś normalny sprzęt wyjdzie, jest już MOS 2.0, AOS 4.1 a sprzętu jak nie było tak nie ma. Nie mówie tu o płycie przemysłowej EFIKA bo może to do czegoś się nada ale na 400 MHz to nawet żaden normalny film nie pójdzie. Ja nadal używam swojej A1200 z dopalaczem i czekam aż coś wyjdze co będzie można używać.
[#8] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@nicos, post #7

Wystarczy kupic pegaza :) . Nawet chyba jest oferta na giełdzie ppa :)
[#9] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@nicos, post #7

normalne filmy mozna ogladac przez zewnetrzny dekoder mpeg4 na usb, z efika raczej powinny dzialac, koszt okolo 100 zeta widzialem takie na allegro bardzo ladne.
[#10] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Andrzej Drozd, post #2

Nie pisz bzdur. Możesz być pewien, że nie każdy użytkownik Pegasosa jest zainteresowany OS4 i nie każdy by go kupił, jakby była możliwość.



Nikt nie wywaliłby kasy tylko dlatego, że "fajnie by go było odpalić i poużywać".
[#11] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?
Czekam na sterowniki do karty dzwiekowej w Efice.
[#12] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@rzookol, post #6

Ja tak naprawdę podeszłem do tego tak, że nie tylko zapłaciłem za system MOSTeamowi, ale także za programy napisane/przeportowane przez jego członków, z których już od dawna korzystam.
[#13] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Solo Kazuki, post #12

...oczywiście "podszedłem"... ;)
[#14] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Arbuz, post #1

A mnie brakuje odpowiedzi "kupilem dla zasady", bo tak było

w moim przypadku. Bo czy do konca bylo warto za prawie 4 stowki

w promocji, to nie wiem... Nie narzekam juz nawet, ze system

jakos przelomowo sie nie rozwinal (jak chocby gdyby zajac sie

ochrona pamieci),

ale na to, ze mimo iz system od 1.45 wiele sie nie rozni,

to znaczaco stracil na stabilnosci.



Mam jednak nadzieje, ze to problemy przejsciowe i, ze niedlugo

zostana rozwiazane wraz z jakims darmowym updatem.



A MOSa 2.0 kupilem tez z innej przyczyny - nowy soft z pewnoscia

wychodzil teraz bedzie glownie na nowy system.



A jesli bym mial powiedziec, ze dla samego systemu warto go bylo

kupic poki co, to tylko dlatego, ze warto wziac udzial w czyms, co

w amigowym swiatku jest rozwijane, nawet jesli w niezbyt duzym

stopniu i mimo kwoty, ktora trzeba wylozyc.
[#15] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Adam_K, post #14

Ja uwazam, ze MOS jest jak na razie najlepszym systemem dla Efiki.

I podobnie jak G. Kraszewski uwazam, ze ochrona pamieci niekoniecznie jest potrzebna i moze niekorzystnie wplynac w jakims stopniu na szybkosc systemu (przy takich sprzetach jak Efika moze to miec znaczenie, przeciez MOS nie musi byc tylko dla komputerow o ogromnej mocy obliczeniowej).
[#16] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@temp, post #15

Ochrona pamięci niepotrzebna??? Przecież ten system już wiesza się co chwila.

A używanie jakiego kolwiek program, który będzie nieco większym projektem będzie

zawsze realnym zagrożeniem zwisu systemu w każdej chwili... Bo ciężko napisać coś

konkretnego bez jakichkolwiek błędów...



Czytając taką choćby historię niedawno tłumaczoną na PPA widać, jak amigowy system

zawsze przodował nad innymi. A teraz nasze amigowe systemy to relikty porzeszłości,

które jednak kosztują całkiem współcześnie...
[#17] Re: Czy zarejestrowałeś system MorphOS 2.0?

@Adam_K, post #16

hmmm, może masz coś źle ustawione - u mnie na Pegu MOS2 jest BARDZO stabilny (na Efice inna bajka - tu widać, że MOS Team ma to i owo do poprawienia)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem