Komentarze do artykułu: Alien Breed 3D II - TKG (odsłona druga)

[#1] Re: Alien Breed 3D II - TKG (odsłona druga)
Ciekawostka wyczytana na MobyGames:


Oficjalnie gra uzyskała najwyższą przyznaną przez magazyn Amiga Power notę w wysokości 98%. Marcus Dyson z Team 17 (były redaktor naczelny Amiga Format) natychmiast zadzwonił do redakcji pisma, aby im podziękować. Uczynił to jednak nieco przedwcześnie, gdyż po bliższym przyjrzeniu się recenzji dochodzi się do wniosku, że tekst jest bardzo krytyczny, a prawdziwa ocena 60% jest ukryta pomiędzy wierszami. Klepsydra z oceną była czystym sarkazmem. Warto dodać, że był to ostatni numer magazynu.
[#2] Re: Alien Breed 3D II - TKG (odsłona druga)
Pamiętam tę grę. Niestety, w moim przypadku to było jedno wielkie rozczarowanie. Gra była (jak dla mnie) bardzo fajna pod tym względem, ze Amiga potrafi i w ogóle. Ale na tym koniec. Bo jeśli o grywalność, radość z gry itp., tu chyba wyszło przekleństwo amigowych gier z tego okresu, czyli bezsensownie za duży poziom trudności. Klimatu nie odczułem w najmniejszym stopniu. To niemal wyglądało mi na złość i gorycz programistów za ciężką pracę (i stracony na walkę z ograniczeniami sprzętu czas) przelewaną na zwykłego użytkownika. Choć może bardzo odczuwalny już był dla mnie wpływ gier na PC, gdzie odchodzono od "szkodzenia" graczowi na rzecz wielogodzinnej rozrywki.



Miałem dosyć, zacząłem nawet grzebać w zapisach zwiększając ilość amunicji (a pewnie i życie i bronie), lecz mimo to nie byłem w stanie grać w AB3D. O skończeniu nie wspominając. Jak dla mnie, po tylu latach, to niestety wciąż jedna z największych porażek. Inna sprawa, że to i tak był już czas bezustannych amigowych porażek, ale to już zupełnie inna historia...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem