• Opis

"Oooohh, jak długo spalam... To już wiosna? Musiałam przespać chyba całą zimę!"
MIŚKA, czyli MICHELLE - WITA WAS JUŻ OFICJALNIE. Oficjalna data od/u-rodzenia Miśki - 03.03.2013!

Miśka jest cudowną pięćsetką. Moja zaprzysiężona miłość, która powróciła do mnie po przeszło 20 latach! Wiele serca włożyłem w przywrócenie jej do pełni uwiecznionego na tej fotografii blasku, jakim z dumą szczycić się będzie już przez długie lata, spoglądając ot tak, bez wzruszenia, na wszelkie FPGA-bla bla bla i inne mutanty...
Parę słów o obecnym wyposażeniu miśki. Miśka przybyła do mnie wyposażona w rozszerzenie 1MB pod klapką, które jednak było w stanie wymagającym restauracji. Do pełni życia przywróciły je kostki z magazynowej karty Trident 8900. Przed tym parę dni zeszło na czyszczeniu i sklejaniu obudowy, która była ułamana i w znacznym stopniu zniszczona, a także dorabianiu zasilacza ze starego ATX, rocznik 2000.
Po tchnięciu w nią ducha, miśka czekała cierpliwie jakieś 2-3 miesiące na zaaplikowanie pierwszej porcji prezentów przywracających ją dalej do stanu świetności: oryginalny Commodorowski zasilacz, dodatkowa zewnętrzna stacja FDD, piękna, pachnąca nowością podkładka pod mysz. Dodatkowo na półeczce czeka gotowa paczka z nowymi flopkami do rozdziewiczenia.

Obraz z miśki wyświetlany jest po HDMI! :) A to dzięki pośrednictwu nagrywarki DVD Medion.

Pierwszymi słodkimi dźwiękami, jakie wydostały się z serca Miśki, była muzyka z gry The Untouchables.

Teraz miśka czeka na ACA500, a to dopiero początek zabawy...

Miśka ma też koleżankę - Juliette, która jak dotąd czeka jeszcze w pudełku na klawiaturę.
Imiona obydwu Przyjaciółek mają głębokie znaczenie, choć dobierając je kierowałem się jedynie wyczuciem i skojarzeniem z nazwą "Amiga". :)

zamieścił: snajper

data: 2013.03.10 14:13

kategoria: Sprzęt / snajper

rozdzielczość: 1632x1224

odsłon: 276

komentarzy: 9

Ocena użytkowników: 2.1 (oceniających: 20)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Miśka! *.* Hello world!
-- c.d. opisu, bo z tego podekscytowania zapomniałem wspomnieć o paru istotnych szczegółach. x) --

Na wyposażenie Amigi składa się oczywiście jeszcze dokupiony osobno standardowy modulator, standardowa mysza (niestety lewy przycisk jej szwankuje i z tego powodu w szafce czeka kupiona później druga, z literką M jak Michelle), oraz dżojstik QuickShot Apache 1.
Amiga sprzężona została po serialu z piecykiem za pomocą kabelka, a właściwie dwóch kabelków, spreparowanych z:
- czegoś, co pamięta jeszcze czasy Atari (ten kawałek odchodzi od Amigi)
- kawałka skrętki (ten kawałek robi za przedłużacz)
- gniazda wymontowanego z portu od starszego pieca
- wtyki uciachanej i wymontowanej ze starego, prawdopodobnie niedziałającego, portu IR
- i jeszcze pary wydobytych sam nie wiem skąd wtyczek.
Obydwa kabelki po zlutowaniu i zmontowaniu o dziwo zadziałały, z czego jestem niezwykle dumny. E:
Kabelek stanowi główny element mechanizmu do wypalania flopków. Nagranie pierwszego flopka umożliwiła - okazując się wybawieniem po stwierdzeniu przykrego faktu niedziałania ponad 20-letniej dyskietki z Workbenchem - inna ponad 20-letnia dyskietka, o etykietce przedstawiającej ją jako HighSpeed Pascal Disk 1, Kickstart 1.3.

Piecyk stanowiący źródło ADF-ów, wraz z pozostałą częścią osprzętu połączonego z Ami (monitor, nagrywara, wzmacniacz i inne) został ochrzczony imieniem Mike.

Miśka na dzień dzisiejszy czeka jeszcze na wymianę akumulatorka podtrzymującego zegar...
No, to chyba wszystko. :)
Aha, i oczywiście najważniejsze - Miśka nigdy wcześniej nie była otwierana! :3 Jej blaszka po dziś dzień pozostaje nienaruszona. Stacja dysków niestety musiała zostać wymieniona, bo ją w końcu zepsułem, ale i tak miała uwalony pstryczek i korzystanie z niej było co najmniej uciążliwe (przez co zresztą w końcu ją skopałem).

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 13:54:36 przez snajper
[#2] Re: Miśka! *.* Hello world!

@snajper, post #1

Za brak wiedzy, z którego miejsca wydobyłeś wtyczki! JEDEN!!;)
[#3] Re: Miśka! *.* Hello world!
Amiga całkiem przyzwoita, jak to jest 500 plus z baterią, to pewnie ją już rak zielony toczy.
Daje 4 za biurko, które może się samo zawalić i amiga zostanie uszkodzona.
Pewnie biurko sam zrobiłeś w podstawówce na zpt
[#4] Re: Miśka! *.* Hello world!
Grasz w ciemno? pomysł 1OK
[#5] Re: Miśka! *.* Hello world!
Za fajny mousepad byłaby 5-ka, ale za zdjęcie jp2 będzie tylko 4-ka :P :)
[#6] Re: Miśka! *.* Hello world!

@Dorian3d, post #3

Miałem kiedyś takie biurko, tylko że białe, samoróbka :D Tylko miałem wywalony otwór na modulator :D
Aha, jeszcze na dole miałem półkę i tam były pudełka z dyskietkami OK
[#7] Re: Miśka! *.* Hello world!

@kjb666, post #5

Ktoś musi czuwać nad snajperskim surrealizmem ;)
[#8] Re: Miśka! *.* Hello world!
Fajne biurko rodem z PRL, miałem takie w latach 80
[#9] Re: Miśka! *.* Hello world!

@yagomoh, post #8

A ta Nokia na podłodze podpiera biurko by się nie bujało? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem