Komentowana treść: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
[#1] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
A ja do tej pory myslalem, ze problem z tym komputerem jest taki, ze nie ma chetnych na jego zakup a nie ,ze brakuje jego dystybutorow.
[#2] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@selur, post #1

Im więcej, tym lepiej pomysł pomysłpomysłpomysł
Świetna wiadomośćOK
[#3] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@parallax, post #2

Ale tylko cztery żarówki :(
[#4] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
A ja jestem ciekaw ile sprzedali ?.
[#5] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@selur, post #1

Chyba coś Ci się pokaszaniło. A wskazują na to te "niechciane" trzy rzuty...
[#6] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@selur, post #1

A ja myślałem, że już wszystkim przeszło wnikanie co robią ze swoimi pieniędzmi (czyt. pozbyli się swojej zawiści, że ktoś może wywalić 10 kafli bo ma taką zachciankę) - na szczęście sytuacja została uratowana, szybką zawiścio-reakcją wymiotuje
[#7] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #6

A ja myslalem, ze posiadacze X1000 sa chociaz w polowe tak inteligentni, jak aktorzy nowego polskiego serialu, ktory bije rekordy popularnosci "Milosc na Bogato" pomysł

Ale widze ich ceche wspolna, jedni i drudzy z pewnoscia czuja sie, jakby plawili sie w luksusach
[#8] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@selur, post #7

Żeby była jasność, nie mam x1000 bo zwyczajnie mnie na nią nie stać, ale poraża mnie prężność x1000-anty-aktywistów, którzy z szybkością światła wyrażają swoje opinie na temat tego komputera. Obserwując te nastroje jestem w 100% pewny że wynikają z dziwniej, skrywanej zawiści, że nie mogą sami postawić tego kompa na stole, bo w przeciwnym razie niczym nie idzie wyjaśnić zajadliwości dotyczących jakiego kolwiek postu związanego z aos4.x i jeszcze bardziej x1000.
Ludzie dajcie sobie na luz i zajmijcie się swoim podwórkiem, jeżeli ktoś coś robi i nie pomagacie to nie przeszkadzajcie, albo chociaż nie piszcie głupich komentarzy bo powtórzę już od nich mam: wymiotuje
[#9] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #8

Nie jest tak jak myślisz. To że sam chciałbyś mieć X1000 nie oznacza automatycznie że każdy chciałby.
A z innej beczki, sam Trevor jest przykładem niezwykle prężnego i aktywnego człowieka. Kogoś, kogo w Amiświatku nie było od lat OK
[#10] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #8

Według mnie są dwa główne powody takiego stanu rzeczy:
1. Chcieliby postawić nową Amigę na biurku (zazdrość)
2. Amiga X1000 jest za droga i nie spełnia ich oczekiwań (moich również)
[#11] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@DeeL, post #10

Amiga X1000 jest za droga i nie spełnia ich oczekiwań (moich również)

To że nie spełnia Twoich oczekiwań nie powoduje, że za każdym razem jak pojawi się o niej news zaczynasz pisać głupie docinki, prawda?
Moich oczekiwań nie spełnia minimig więc olewam ten temat i ignoruję wątki traktujące o tym urządzeniu, ewentualnie zadaję pytania jak działa, ale "wisi" mi czy to sprzedają i kto to kupuje, po prostu. Gdybym się zachowywał jak antyfani-x1000 to za każdym postem dotyczącym tej konstukcji ostentacyjnie wyrażałbym swoją dezaprobatę na to rozwiązanie, wipisywał głupoty o osobach to kupujących itp.
Po prostu, coś co mnie nie interesuje/nie stać mnie na to/... wstaw swoje ... jest poza zakresem moich zainteresowań i nie staram się "koniecznie nawrócić" innych na moje stanowisko (czyt. znaleźć innych zawistnych). I to jest beznadziejnie głupie i smutne zachowanie, tym bardziej że każdej osobie która coś robi w naszym światku (poza gadaniem głupot) należy się szacunek, szczególnie że taką pracą okazują się od nas mądrzejsi (gadać głupoty i przytyki może każdy baran, bez obrazy). Więc mój postulat szanujmy czyjąś wiedzę i pracę nawet jak nas nie interesuje.
[#12] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #11

Posylus ale x1000 to kolejny klon IBM PC a tego juz masowo produkowali 30 lat temu , to o jakiej wiedzy piszesz ? O dodaniu dziwnych slotow o nazwie xorro ? Ktore nigdy nie zostana wykorzystane ? PCetowa myszka z przyklejony boing ballem ? Pecetowa klawiatura z naklejka Amigaone ?
[#13] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #11

Zadałeś pytanie dlaczego ludzie tak robią (głupie docinki) to Ci napisałem co - moim zdaniem - jest tego powodem (nie napisałem że sam to robię, choć wiele razy miałem na to ochotę bo wiele rzeczy mi się w AmigaOne X1000 nie podoba, czy wręcz uważam za głupie). Według mnie (co pisałem już wcześniej, ale nie zostało to przez Ciebie zauważone, a "docinki" już tak), jednym z powodów jest frustracja, z jednej storny chęć posiadania niwej Amigi z drugiej strony wypuszczanie komputera nie spełniającego oczekiwań.
[#14] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@madwawa, post #12

No i bardzo dobrze, że to jest "pecetowa" klawiatura. Nie ma sensu wprowadzać jakichś dziwnych standardów tylko po to żeby to nie była "pecetowa" klawiatura. Dzisiaj to już nie są "pecetowe" klawiatury tylko klawiatury komputerowe, które można podłączyć do wszystkiego. Dzisiejszy świat we wszystkich dziedzinach wypracowuje standardy. I oby tak było dalej, bo silenie się na być innym tylko po to żeby być innym zupełnie nie ma sensu. Lepiej te siły/czas/pieniądze spożytkować na coś co faktycznie powinno odróżniać tę platformę od innych.
[#15] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #11

Grupa dyskusyjna służy do dyskusji oraz wyrażania swoich opinii, o komputerach których się nie posiada również. Aż tak bardzo to przeszkadza trollom spod znaku boing balla.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 09:42:57 przez RadoslawF
[#16] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@RadoslawF, post #15

Aż tak bardzo to przeszkadza trollom spod znaku boing balla.

Ciekawe, że osoby które w trybie błyskawicznym naskakują na aos4.x oraz x1000 nie nazywasz trolami, czyli takie zachowanie Ci się podoba, a jak ja zwracam na to uwagę, że może już dość tych głupich docinek, to staję się trolem. Ciekawa moralność, ciekawa. Przy okazji czytaj ze zrozumieniem: nie mam x1000, nie mam też aos4.x i już nie mam mosa. Ale fakt, że mos mi docelowo nie spasował i pozbyłem się maka, nie powoduje, ża zacząłem naskakiwać na każdy post związany z tym tematem.
Ja tylko zwracam uwagę, że nastroje anty-x1000 najgłośniej wyrażają osoby ... które nie mają tego kompa. Dlatego uważam, że wynika to z zawiści do posiadaczy tego kompa. Może i drogiego, może i lipnego, ale przecież Wam nikt nie każe go kupować - macie samanty lub maki. Kurczę ludzie-anty-x1000 czy aż tak Was boli to, że ktoś wypuścił nowy sprzęt? Jak Jens chce stówę za moduł z RTC (jeden scalak z okładem na pcb) to jakoś nikt nie zwraca uwagi na trochę wysoką cenę.
Dobra pokój, już się nie odzywam.
[#17] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #16

I nie zauważyłeś że opinie pro też wyrażają najgłośniej osoby które go nie mają ? Ale chyba nie chcesz zabronić ich wyrażania ? Bo jeśli chcesz to zamilknij jako pierwszy.
Kolejna sprawa to posiadacze i zwolennicy sprzętów spod AOS4 swoimi kłamliwymi i tendencyjnymi wypowiedziami narobili sobie wrogów i teraz zbierają tylko żniwo butnych wypowiedzi że ich sprzęty to jedyne prawdziwe Amigi a reszta posiadaczy (włącznie z posiadaczami klasyków) to przybłędy a nie Amigowcy.
[#18] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@posylus, post #16

Ja tylko zwracam uwagę, że nastroje anty-x1000 najgłośniej wyrażają osoby ... które nie mają tego kompa. Dlatego uważam, że wynika to z zawiści do posiadaczy tego kompa. Może i drogiego, może i lipnego, ale przecież Wam nikt nie każe go kupować - macie samanty lub maki. Kurczę ludzie-anty-x1000 czy aż tak Was boli to, że ktoś wypuścił nowy sprzęt?


Ciekawe jest to, ile osób ma ten komputer. Dobrze o tym kompie piszą też osoby nie posiadające tej maszyny, ale im wolno. Zawiść do tego komputera (jak sugerujesz) wynika z kilku powodów:
1. nie spełnia oczekiwać
2. jest za drogi
3. dla wielu nazwa AMIGA ONE ma sugerować, że to Amiga (dyskusyjna sprawa, ogólnie nie zgadzam się z tym stwierdzeniem z różnych podwodów)
[#19] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
OK
[#20] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
W ofercie sklepu Alinea Computers nie widzę, żeby AmigaOne X1000 była dostępna. Za to można kupić sobie kawałek papieru za 11 euro : KLIK! :/

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 21:53:26 przez gorzyga
[#21] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
Zamożnym człekiem nie jestem, ale akurat tyleż wolnej kasy mam, iż z (niewielkim,ale jednak bólem, prawda) mógłbym sobie tak prezent zrobić. Zatem w moim przypadku odpada teza o niechęci spowodowanej zawiścią.
Mógłbym sobie taki prezent zrobić. Tylko po co? Jest to maszyna do niczego mi niepotrzebna, w żaden sposób nie zaspokajająca moich amigowych potrzeb/zainteresowań. Mam określony obszar działań, korzystam hobbystycznie z określonych/ulubionych programów użytkowych, gier et cetera. Wystarczają mi do tego Klasyki. A X1000 tylko by mnie ograniczała. Przesuwanie ikonek na blacie, instalowanie jakiejś tam dystrybucji Linuxa... Na cholerę mi to?
Czasu brak na zabawę z Klasykami, przez rok mi kurzem zarastały, niedawno dopiero złapałem oddech na tyle, że mogłem wrócić do Amigowania aktywnego. No i miałbym kupować drogi, niefunkcjonalny gadżet? Wolę zainwestować kasę w "dużą" Ami którąś, w A3000/A4000. Może sobie pod choinkę strzelę coś nowego?
Pewnie, gdybym był rentierem żyjącym dostatnio z odsetek, a moim jedynym kłopotem byłby nadmiar wolnego czasu, to bym sobie X1000 radośnie strzelił, by mieć kolejne "coś" do walki z monotonnym życiem bogacza

W sumie miło, że panu Dickinsonowi się chciało, że zrealizował swój projekt/marzenie. Ale dla mnie nic z tego nie wynika poza faktem, że "w temacie Amiga" coś się dzieje.

Nieszczęsną, pogrzebaną już Natami kupiłbym bez wahania.

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#22] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
Uprzedzam - każdy kto zechce napisać pod tym newsem posta w temacie "co to jest Amiga" i "czy to jest Amiga" zostanie poczęstowany banem. Dyskusję na ten, jakże świeży, temat proszę prowadzić najlepiej na privie i przy piwie.
[#23] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000
Fajnie, pięknie, tylko tej "Amigi" ciągle nie widać w ofercie sklepu.
[#24] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@gorzyga, post #23

Gorzyga przypominam AmigiONE
[#25] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@madwawa, post #24

Ja w swojej wypowiedzi wolałem zastosować cudzysłów. Mnie interesuje dostępność tego towaru dla klienta. Skoro został ogłoszony nowy dystrybutor, to powinien on poinformować o dostępności lub nie towaru. A po X1000 w tym sklepie jest tylko jeden ślad w postaci plakatu za 11 euro.
[#26] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@parallax, post #19

Parallax razi tylko brak maskownicy do portow na tyle plyty glownej.
Taka maskownica to wydatek ze 50 groszy... ale znalezc odpowiednia bedzie trudno.

Co do dystrybutora ? Swietna wiadomosc, konkurencja mile widziana ok, racja
Co do rynku trudno wyrokowac, anglicy to zamozny narod i kupia co lubia.
Grunt ze Trewor dalej cos robi dla AMIGI :P

sam tworca sprzetu Amigowego czlowiek guru Dave Haynie kpil z morph osa

Znalazl sie autorytet do uznawania co jest Amiga. Jak mial mozliwosci mogl wtedy sie madralowac, a nie oceniac codza ciezka robote. Dla mnie Morph OS jest na rowni amigowy jak Amiga OS 4.x czy 3.1
Czas plynie i nikt tego nie zmieni... Dlatego oprocz Amigi 1200 mam PowerBooka G4 i inne aplowskie rupiecie.. Lubie necrocomputing, nawet ten pecetowy...:P

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 13:21:34 przez Voyox
[#27] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@Voyox, post #26

Grunt ze Trewor dalej cos robi dla AMIGI

Otóż topomysł
Gdyby nie Trevor, to by w światku amigowym była całkowita posucha, a tak to chociaż coś się dzieje w temacie Amigi i chwała Mu za toOK

"My Amigowcy, nie damy o nas szybko zapomnieć"
Ja pomysł
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@parallax, post #27

Otóż to
Gdyby nie Trevor, to by w światku amigowym była całkowita posucha, a tak to chociaż coś się dzieje w temacie Amigi i chwała Mu za to


Jakiej Amigi ? to on maczał palce w Escom 4000T ?
[#30] Re: Alinea Computer dystrybutorem komputera AmigaOne X1000

@madwawa, post #29

Wiesz, że chodzi o tą Amigę, która jest w temacie, a za to prowokowanie to już powinieneś banana dawno wyłapaćOK

Jeśli chodzi o komputery, to JEDYNIE Trevor robi coś w tym kierunku, dla hobbystów, ale jednak Amiga jeszcze się trzyma opuszkami palców OK Takie realia, a czasy świetności Amigi już nie powrócą w takim stopniu w jakim byłypomysł
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem