Komentowana treść: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition
[#241] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@RadoslawF, post #239

Ja nie nazwałem z imienia przestępcą tylko wskazałem na to, że grupa ludzi dokonująca danego przestępstwa to złodzieje. Czytaj ze zrozumieniem waść.
[#242] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #241

Hmn...ciekawe czy wsrod innych uzytkownikow emulatorow, wszelakiego typu, tez panuje taka bogobojność i "uczciwość"...
Z tego co pamiętam, minimac , "pożyczak" był w takowy soft, z romami, zaopatrzony
[#243] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #241

A ja nie stwierdziłem że nazwałeś z imienia. Wręcz użyłem zwrotu "grupowym zwracaniu uwagi i robienia tego publicznie". Przeczytaj to jeszcze raz ale ze zrozumieniem zamiast proponować to innym.

W komentarzu nr 205 napisałeś "Ale dobrze, poprawię się i powiem, że są przestępcami", teraz powinieneś wykazać że faktycznie są przestępcami czyli ludźmi z prawomocnymi wyrokami sądowymi lub przeprosić. Czekam z ciekawością którą opcję wybierzesz.
[#244] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michalmarek77, post #242

Z romami do Picasso i Cyberstorma?
[#245] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@RadoslawF, post #243

Nie, wtedy by byli skazanymi. Jesli ktos kradnie to jest przestępcą niezależnie od tego czy sąd mu winę udowodni czy nie. Bo sąd sprawdza czy doszlo do kradzieży a tutaj pewnie zainteresowanie sami się do tego przyznają.
[#246] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michalmarek77, post #242

Odwoływanie się do zasady "a u was biją Murzynów" jest jak wiadomo słabe.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 21:43:54 przez michal_zukowski
[#247] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #245

Bo sąd sprawdza czy doszlo do kradzieży


I dlatego definicja przestępcy oznacza że będzie nim dopiero człowiek prawomocnie skazany a nie słowa zwykłych oszczerców którzy za jedyny argument mają swoje przekonania religijne.
Czytałeś definicję przestępcy czy tylko założyłeś ze skoro ty za takiego kogoś uważasz to na pewno nim jest ?
[#248] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@RadoslawF, post #247

Rozumiem, że nie masz totalnie wiedzy prawniczej ale przestępcą jest ten kto popełnia przestępstwo a nie ten, kto zostanie za nie skazany.

"Do popelnienia przestępstwa dochodzi przede wszystkim w ten sposób, że człowiek zachowuje się w sposób zakazany przez konkretny przepis szczególny prawa karnego: zabija, kradnie, podrabia podpis na dokumencie itd. Jednakże nie jest to jedyna forma, w jakiej może być popełnione przestępstwo. Przestępcą może więc być też ktoś, kto sam nie dopuścił się zabronionego działania, a tylko w określony sposób przyczynił się do popełnienia czynu przestępczego przez inną osobę. "

Więc jesli ktoś kradnie to jest złodziejem, a nie jest złodziejem ten kto zostanie skazany za kradzież (dopiero implikacja tego, że został skazany bo ukradl określa go jako złodzieja). W twoim zupełnie nielogicznym rozumowaniu jeśli ktoś wyrwie ci portfel na ulicy to nie jest on złodziejem bo nie został skazany. Poczytaj może pare ksiązek prawniczych i wyedy się wypowiadaj.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 23:14:14 przez michal_zukowski

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 23:15:25 przez michal_zukowski
[#249] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #248

Ja rozumiem że nie masz nie tylko wiedzy prawniczej ale i ogólnej skoro na hasło przestępca przytaczasz definicję przestępstwa a nie przestępcy.

Bycie przestępcą trzeba udowodnić i robi to sąd o czym już pisałem wcześniej. Ty nie udowadniasz to co robisz to tylko pomówienie.
[#250] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@RadoslawF, post #249

Śmieszny jestes. Z mojej strony koniec i lądujesz w igorowanych. Z parkometrem się nie rozmawia.
[#251] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michal_zukowski, post #250

Jak nie masz argumentów to faktycznie tak będzie najlepiej.
[#252] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@michalmarek77, post #207

A może o fakt, że WinUAE z AmigaOS4.1 to nóż wbity w plecy MorphOS? Liczba użytkowników AmigaOS z dnia na dzień wzrosła kolosalnie


Użytkowników hhmh ... heeh.
[#253] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#254] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ede, post #252

zainstalowalem amiga os 4.1 pod UAE, i wszystko niby poszlo ok, tyle ze przy starcie systemu wywala mi komunikat ze LoadMonDrvs: Failed create screen mode for 'Picasso IV' , co prawda workbench sie wczytuje ale tylko AGA , o co chodzi ?
[#255] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ritzu, post #254

Przydzieliłeś pamięć dla karty graficznej?
Masz ROM Picasso ?
[#256] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Norbert, post #255

Też mam ten problem. ROM mam.
W jaki sposób przydzielić pamięć karcie graficznej? W zakładce Expansions po wybraniu Picasso z automatu jest 4MB i nie da się ruszyć suwaka.
[#257] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@Davka, post #256

rozwiazalem ten problem podpinajac partycje amigaos4.1 pod os 3.9 i przegralem z plyty os41 sterownik picasso z devs monitors, po prostu instalacja standardowo zapomniala zainstalowac odpowiednie sterowniki dla monitora a zaznaczalem picasso i UAE bylo odpowiednio skonfigurowane, taki blad instalatora
[#258] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ritzu, post #257

Coraz bardziej przekonuje się że to nie Final Edition, a Beta Editon :/
[#259] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ritzu, post #257

Nie bląd instalatora a tylko nie wspieranej metody instalacji ...
[#260] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@ritzu, post #257

taki blad instalatora

Na prawdziwej Amidze tego problemu nie ma, nawet jak zaznaczyłem kartę której nie miałem "w środku" sterownik przegrał się poprawnie.
[#261] Re: Przedsprzedaż na AmigaOS 4.1 Final Edition

@BULI, post #260

OK, wybaczam producentowi w takim razie ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem