Komentowana treść: Wywiad z Pascalem Papara
[#1] Re: Wywiad z Pascalem Papara
Twardy gosc.Chmury ,sklep ,bitcoiny-wszystko u tego samego czlowieka.OK
[#2] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@simka113, post #1

Ten jego, pożal się Boże, „amicoin” koło bitcoina nawet nie leżał. To nawet nie jest kryptowaluta, tylko pomysł na obejście prawa podatkowego. No ale sam napisał, że jest zwolennikiem komunizmu, więc cwaniactwo w jego wykonaniu nie powinno dziwić.

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 11:15:07 przez Krashan
[#3] Re: Wywiad z Pascalem Papara
Niby zwolennik komunizmu, ale najnowszych buildów AEROSa "każdemu według potrzeb" udostępnić nie chce, za to już chce kapitalistyczną kasiorę szeroki uśmiech
[#4] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@Krashan, post #2

Krashan, z amicoin dokładnie tak jak napisałeś. Jest całkiem niegłupie rozwiązanie w postaci bitcoina, a koleś kombinuje jak koń pod górę i szuka kłopotu... (scentralizowana baza i nie tylko)

Nie skumałem dokładnie na czym polega amigacoin, chociaż patrząc na soft do tego domyślam się że to już ma coś z protokołu bitcoin. Aczkolwiek co to niby mam mieć wspólnego z Amigą ?... wszakże softu żadnego na Amigę nie ma, ani do realizowania płatności ani do miningu...
[#5] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@autumnlover, post #3

Co wg mnie jest żałosne i wypacza sens Arosa. Jakoś za Icaros Desktopa nikt nie woła o kasę. Owszem, jest możliwa dotacja i wsparcie. Jednak wymuszanie zapłaty za ściągnięcie jakiegoś aerosa działa na mnie wręcz odwrotnie.
Gdyby szanowny Pascal nie wymuszał płatności to chętnie bym sobie sprawdził jak to śmiga na moim Pi2 i wsparł inicjatywę a tak, mam to w dupie.
[#6] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@Krashan, post #2

No ale sam napisał, że jest zwolennikiem komunizmu, więc cwaniactwo w jego wykonaniu nie powinno dziwić.


To skrajni liberałowie postulują wykorzystywanie luk prawnych, o ile istnieją. Czerwoni są raczej ekstremalnie przepisowi
[#7] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@pamp3rs, post #5

no i po co hejcić?

popatrz, poszukaj, zanim skomentujesz - dostępne są o numer starsze wydania systemu, można bez problemu ściągnąć i wypróbować pomysł - przynajmniej ja bez problemu ściągnąłem

Open Source nie równa się = za darmo

było to tłuczone w milionach miejsc milion razy, sam jako "twórca" rozumiem to aż za dobrze
[#8] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@rwks, post #7

popatrz, poszukaj, zanim skomentujesz


Dokładnie. On pisał o wersji dla Raspberry. Ta nie jest dostępna za darmo w ogóle.

"The Raspberry Pi Version is only available for registered users."

I czy to jest w ogóle Open Source? Skąd można ściągnąć źródła? Kiedyś skompilowałem całe GNOME na pececie, chciałbym spróbować i z tym, bo w końcu "Aros hosted" na GNU/Linuksie działa jako jedno ze środowisk graficznych.
[#9] Re: Wywiad z Pascalem Papara

@rwks, post #7

Bez przesady, trochę krytyki to nie od razu "hejt". Wiem, że są dostpęne starsze wydania systemu. Jeżeli zadowala Cię grzebanie się w wersji 2 lata starszej to ok, bo mnie nie.

Nie napisałem że open source = za darmo tylko, że nie podoba mi się model wymuszania płatności który działa na mnie zupełnie odwrotnie niż zwykły button donate na stronie i sądząc po "zainteresowaniu" jakim cieszą się newsy o kolejnym pomyśle Pana Papary, nie jestem w tym odosobniony.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem