Komentowana treść: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII
[#1] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII
Małe typo w tytule: Ryśka USB o raz Ryśka MKII ;)
[#2] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII
Ja mam nieśmiałe pytanko, czy ktoś ma porównanie i wie jak Rysiek wypada na tle Jerry+? Dzięki.
[#3] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Sokok, post #2

No właśnie ja też chętnie bym dowiedział się coś więcej na temat różnic/podobieństw tych dwóch urządzeń.
[#4] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Sokok, post #2

jak Rysiek wypada na tle Jerry+


Nigdy nie miałem Jerrego w ręku, ale jak dla mnie cechą go dyskwalifikującą jest brak obsługi protokołu USB HID. Tylko PS/2 w roku 2015 to chyba jakiś żart - jeszcze na dodatek sprzedawca twierdzi, że większość przewodowych myszek USB obsługuje protokół PS/2. Ciekawe bo większość moich myszek nie obsługuje go.

Z resztą, wystarczy przeszukać forum PPA i wątki związane adapterami niby-USB, obsługującymi tylko PS/2. Nie są adapterami USB, tylko zwyczajnie adapterami PS/2 z gniazdem USB. Wynika z tego masa problemów.

Rysiek obsługuje USB HID, więc nie ma tego problemu.


Ostatnia aktualizacja: 08.03.2015 19:20:27 przez strim_
[#5] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@void, post #3

co tu pisać ryś obsługuje, można powiedzieć prawdziwe myszki usb
a Jerry+ myszki ps2
taki podobny produkt jest już na rynku z 5 lat
link
[#6] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Sokok, post #2

Wydaje mi się że nie można dyskryminować Jerrego jak i faworyzować Ryśka.

Widać że Spidi dobrze przemyślał swój produkt, pewnie za nie długo Ryś będzie w stanie nam zrobić kawę. Więc Ryś to produkt bardziej dla "Elit" ludzie wiedzących czego chcą.


Za to Jerry+ może zasilić szeregi młodych użytkowników Amig. Ma świeży dizajner-ski wygląd i obsługuje dwa urządzenia.

Tak że ten i ten ma swoje plusy.


+++Jerry +
Obsługa dwóch urządzeń,
Nie źle się prezentuje.
- - - Jerry +
Na pewno standard w jakim pracuje ps/2

Co do samego użytkowania ciężko się wypowiedzieć, Filmik raczej nam nie prezentuje ruchu myszki.


Ryś

+++ Ryś
Myszka w standardzie HID USB, Pady Psx/Ps2/ Dżojstiki USB. I pewnie jeszcze wiele innych o których się dowiemy w niedalekiej przyszłości.

- - - Ryś
Niektórzy pisali że klatkuje ruch myszki. Wydaje mi się dużo zależy od myszki i od powierzchni po jakiej się porusza. Jeśli myszka gdzieś tam przeskakuje po biurku to nie oczekujmy cudów.

A teraz z nowym wsadem jest to idealny produkt dla posiadaczy NG Amig.

Tak że są to dwa różne produkty, tak że ten i ten powinien znaleźć grono odbiorców.
[#7] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@amizet, post #6

Zarówno "Jerry" jak i "Ryś" są świetnymi adapterami do Amigi, które wzajemnie się uzupełniają.
"Ryś" jest bardziej zaawansowany zaś "Jerry" znacznie tańszy i bardziej dostępny.
Cieszmy się, że coś się dzieje w naszym małym środowisku i kibicujmy tym projektom. OK
[#8] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII
Super sprawa- brawa dla autora OK

Przydała by się jeszcze obiecana obsługa rolki w myszkach i "emulacja" pada CD32- czekamy ok, racja
[#9] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@BULI, post #8

A jakby obsługiwał pady od ps3 i xbox 360 to była by już pełnia szczęścia szeroki uśmiech
[#10] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Sokok, post #2

Jerry+ wygląda mi na typowy interfejs myszy PS/2 dostępny od bardzo dawna na aminecie i sprzedawany na allegro, tylko z rozdzielonym gniazdem joysticka, nawet jesli jest to autorski projekt, to nic nowego nie zostało odkryte.

Jerry+ obsługuje tylko myszki PS/2 (tu jesteśmy akurat ograniczeni do myszek, które obsługują i USB HID i PS/2, więc niektóre myszki na USB mogą nie działać), a ryś teoretycznie wszystkie myszki na USB i chyba pady i klawiaturę jako PAD.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 15:32:01 przez sanjyuubi
[#11] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Leon, post #7

które wzajemnie się uzupełniają.

To znacz jak ?

"Jerry" znacznie tańszy i bardziej dostępny

żart ?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 20:20:02 przez Dorian3d
[#12] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII
Rewelacja szeroki uśmiech Ryś od razu jest wykrywany przez Win7 i można wybrać go jako Joystick np w WinUAE. Wszystko działa jak należy, Autofire też. Duży ukłon dla Spidi'ego za wszechstronność tego urządzenia. Do pełni szczęścia czekam jeszcze na nowy wsad dla Ryśka USB poprawiający pracę myszki. Dobra robota OK
[#13] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@BULI, post #8

Przydała by się jeszcze obiecana obsługa rolki w myszkach i "emulacja" pada CD32- czekamy


Powoli wprowadzam zmiany do softu. Lada chwilę pojawi się nowy wsad dla Ryśka MKII z emulacją myszki dla padów.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 22:39:46 przez spidi
[#14] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Jacenty, post #12

Miło słyszeć, że ruszył od pierwszego strzału
[#15] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@spidi, post #13

Soft softem, a sprzętu do kupna ni ma.
[#16] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Sokok, post #15

Na początku kwietnia ma być OK.
[#17] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@void, post #16

A wiadomo po ile? Może bym sobie sprawił, bo to coraz bardziej ciekawy produkt zaczyna być...
[#18] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@void, post #16

Fajnie jakby był dostępny na spotkaniu majowym we Wroclawiu
[#19] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@recedent, post #17

Z tego co wiem na chwilę obecną to 86zł + koszty przesyłki.
[#20] Re: Nowy wsad dla Ryśka USB oraz Ryśka MKII

@Norbert, post #18

Zobaczymy jak to będzie, chociaż ja osobiście mam w planach pojawić się szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem