Komentarze do artykułu: Asembler 68k w przykładach - część 1

[#1] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1
Fajnie, czekam na bardziej zaawansowane odcinki.
Jaki przewidywany cykl wydawniczy? :)
[#2] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1
Dla sportu będę przygotowywał przykłady z tego kursu w formie gotowej do skompilowania za pomocą vasm/vlink:

https://github.com/rkujawa/asman-asm-course
[#3] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1
A da radę to wszystko wrzucić w PDF? Bo na stronce cięzko się czyta :)
[#4] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@Jarkman, post #3

[#5] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@strim_, post #4

Dziękować.. prawie jak książka tylko trochę się niektóre znaki rozjechały no i brak obrazków :)

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 16:05:51 przez Jarkman
[#6] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@Jarkman, post #5

A co nonstop tylko te gry i gry.
Zainstalowałem ASM i czytam powoli coś pisząc
Jako nowicjusz może coś załapię.
Zobaczymy
[#7] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1
Bardzo lekko ( jak na tematykę programowania w asemblerze) napisane, oby tak dalej!
Chociaż jak.się zaczną tematy zahaczające o copperlistę czy rejestry Amigi to może być trudno zachować tą lekkość ;) Bo mam nadzieję, że w tą stronę pójdzie kurs, czyli programowanie hardware ECS/AGA, a nie w stronę systemowego otwierania bibliotek i wywoływania ich funkcji z poziomu.asemblera ;)
[#8] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@Davka, post #1

Jaki przewidywany cykl wydawniczy?
To jest dobre pytanie. Co ja chciałbym i jak to wyjdzie to dwie różne sprawy. Byłoby naprawde super jakbym dał radę raz w miesiącu zrobić odcinek z moimi możliwościami czasowymi.

Zauważyłem że Asm-One w wersji 1.20 nie można ściągnąć ze strony TFA, bo strona nie istnieje. Pozostaje szukanie w internecie. Wersję 1.20 znalazłem w BBS Amimania 1 pod nazwą ASMONE13.LHA.
[#9] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@Jarkman, post #3

O tym samym pomyślałem szeroki uśmiech
Podgląd i oryginalny PDF.

[#10] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@Architect1200, post #9

No teraz wygląda profesjonalnie ☺
[#11] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1
Po złej konfiguracji ASM-One lubi zawieszać Amigę. Wtedy trzeba ręcznie usunąć plik ASM-One.Pref z SYS:Prefs/Env-Archive.
[#12] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1
Super sprawa z tym kursem tylko prosiłbym już o kolejną część. Pozdrawiam
[#13] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@Mariuszek71, post #12

Się pisze się właśnie.
[#14] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@asman, post #13

Czy jest szansa na drugą część? :)
[#15] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@grxmrx, post #14

Może odcinki będą się pojawiać z roczną przerwą szeroki uśmiech...
[#16] Re: Asembler 68k w przykładach - część 1

@grxmrx, post #14

Jest szansa, ale szybciej będzię odcinek o pisaniu slave'a pod WHDload, gdyż jest 80% napisane, z asmeblerem jest dużo gorzej, bo odcinek jest w 30% napoczęty.

@strim_
Co tu dużo gadać, prawdę piszesz.

Jest mi niezmiernie głupio że obiecałem sobie i nie tylko sobie o czym doskonale pamiętam, że będę się starał pisać co miesiąc odcinek. Przyczyny upatruje w moim niepoprawnym optymizmie, lenistwie, słomianym zapale i skakaniu z projektu na projekt. Teraz sobie obiecałem że nie będę zaczynał nowych projektów, póki nie skończe zaczętych. A na tapecie mam 4 gry do zrobienia i wspomniane artki o asm i whdload. No i jakieś maleństwo scenowe na następne rkle.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem