Komentowana treść: Tasko - nowy menedżer plików
[#1] Re: Tasko - nowy menedżer plików
Ile jeszcze lat będą w ten sposób łatane ułomności Workbencha? Czy ten kawałek AmigaOS nigdy nie zostanie skończony? To może niech to rozwiązanie stanie się oficjalnym rozszerzeniem Workbencha i będzie rozwijane pod skrzydłami Hyperionu. Przecież to co oferuje to typowe elementy, które powinny być integralną częścią okienkowego systemu operacyjnego. Zawsze mnie szlag trafiał, że AmigaOS, który od samego początku przewyższał konkurencję multitaskingiem, był prawdziwie "okienkow, miał zawsze tak niedorobionego Workbencha. AmigaOSowi przydałby się taki odpowiednik morphosowego Ambienta.
[#2] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #1

Pod AmigaOS 3.x instalujesz Opusa Magellana i sprawa załatwiona. Jest lepszy od tego nowego.
[#3] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #1

Ale to jest program na AmigOS 3.x więc o jakim rozwijaniu przez Hyperion piszesz?
Ot kolejny file manager na klasyka bo człowiek miał chęć/fantazję/czas.

A odnosząc się do AmigaOS 4.x to wielu osobom nic nie brakuje w tej kwestii w najnowszych wersjach Workbencha. Więc NIE - nie chcemy morphosowego ambienta na AmigaOS.
[#4] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@lekarz_med, post #3

Gdyby Workbenchowi z AmigaOS4 niczego nie brakowało to ludzie by tak nagminnie tych poNortonCommanderowych cudaków nie używali.
Mi nie chodziło o Ambienta na AmigaOS4 tylko o to że przydałoby się żeby AmigaOS4 przytrafił się jakiś nowy desktop tak jak MorphOSowi przytrafił się Ambient. Bo Workbench od 1985 roku jakoś nie może się dorobić sensownych funkcji do działania na plikach.

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 17:42:01 przez MDW
[#5] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #4

A niby kto tego tak nagminnie używa? Bo ty tak twierdzisz czyli tak jest OK
Nie wiem jakich działań na plikach ci brakuje ale zapewniam, że Workbench z AmigaOS4 jest inny niż ten z 1985.
[#6] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #4

Są ludzie, dla których Workbench jest nie do ruszenia a jakiekolwiek większe w nim zmiany odebraliby za naruszenie "amigowości" systemu. Dlatego nie warto tykać tego bo będzie odpływ użytkowników. Żadnych nowości w tym temacie marka Amiga oficjalnie nie zaproponuje.

Swoją drogą mam pewną analogię do telefonów. Wczoraj kupiłem najzwyklejszą Nokię (produkcji Microsoftu, to chyba mój pierwszy produkt tej firmy w życiu) w markecie, taką do dzwonienia ("dla seniorów") gdyż zepsuł mi się tzw. smartphone. Telefon działa, da się rozmawiać, sms wyślę i odbiorę, nawet dwie karty sim obsługuje, jest funkcja budzika, radia fm, jest gra wąż Xienzia, bateriał długo trzyma. Po co mi coś więcej? ;) Myślę, że w grupie użytkowników tego typu telefonów nie potrzeba żadnych innowacji :)
[#7] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #1

Acha jak ja lubię takich co to wiedzą lepiej odemnie co mi jest potrzebne do szczęścia Workbench się powoli rozwija i mi a pewnie i kilku innym użytkownikom AmigaOsa 4.x to wystarczy. To jest taka ewolucja a nie rewolucja jak w Mosie.
[#8] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@TomK, post #7

Ale gdzie MDW pisze, że "TomK do szczęścia brakuje użytecznego Workbencha"?

Widzę, że pisze że jego zawsze trafiał szlag gdy musiał użyć WB do operacji na plikach. I ja się z tym zdaniem zgadzam, mi też zawsze wygodniej było coś skopiować/skasować/zmienić nazwę za pomocą FileMastera niż przez odpowiednią opcję w Workbenchu. Na szczęście nie muszę już używać do tego celu jakiegoś zewnętrznego programu. A jak będę chciał się poczuć jak 15 lat temu na klasyku to wyłączę sobie kilka opcji w ustawieniach. I będę miał choćby tak:



Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 19:26:24 przez recedent
[#9] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #4

to ludzie by tak nagminnie tych poNortonCommanderowych cudaków nie używali.
No cudaków to chyba Ty za przeproszeniem używasz. "Widzenie" danych na dysku sposobem programu dwu-panelowego jest o lata świetlne za Twoim sposobem widzenia plików w komputerze.

Serwisując laptopy z windozą nie wyobrażam sobie, żebym coś robił pod górkę. Podam Ci przykład. Na jednym kompie ściągam sterowniki do laptopa, do wszystkich jego sprzętów. Większość to pliki zip. Zapinam to na pendrive i w danym laptopie w jednym okienku wybieram jakiś byle jaki "folder", a w drugim mam rzeczone zipy-sterowniki. Teraz najazd na pierwszy plik, enter/gwiazdka/F5 po 2-5 sekundach oczywiście rozpakowane, przeskakuje do drugiego okna tabulatorem, najazd na plik setup. I tą czynność trzeba kilka razy powtórzyć. Więc nie pisz mi o Swoim sposobie "używania" systemu okienkowego... Bo mi się śmiać chce po prostu...
[#10] Re: Tasko - nowy menedżer plików
I pomyśleć, że nawet news o czymś tam na klasyka jest okazją do kłótni AmigaOS 4 vs MorphOS...
[#11] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@Krashan, post #10

Racja. Smutne to. Na OS4 jak ktoś ma potrzebę instaluje Opus5 lub świetny dodatek (oficjalnie na płycie zreszatą) Filer.
[#12] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@radzik, post #11

Ano smutne, że ludzie lubią się kłócić. Ale nie demonizowałbym tu akurat konfliktu OS4 vs MOS, gdyż (jak widać) Voyox potrafił zaatakować zdanie MDW niezależnie od preferencji systemowych.
[#13] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@radzik, post #11

Polecam innego Filera z Aminetu. Filer dla OS4 to taka sama lipa jak ten program w temacie.

http://aminet.net/package/util/dir/Filer4_07

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 22:58:07 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#14] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@recedent, post #12

No wybacz, ale chyba nie przeczytałeś postu kolegi MDW.
Gdyby Workbenchowi z AmigaOS4 niczego nie brakowało to ludzie by tak nagminnie tych poNortonCommanderowych cudaków nie używali.

Ja nagminnie używam po NortonCommanderowego programu Total Commander.
Oczywiście że to cudak.
A dlaczego nie napisał, "po Directory Opusowych", albo lepiej, bo na tym się wychowałem "po Dos Controlowych". Bo mi bliższy sercu był właśnie Dos Control 5.0 na Amidze. Jak zdradziłem Amigę i zobaczyłem na piecu Norton Comandera to nie wiedziałem czym mam płakać czy co. To był szczyt profesionalizmu do "profesionalnego" komputera.

Nie ja wszczynam flejma. Ale uważam że sam system z najlepszymi wymysłami/przeszkadzajkami nigdy nie zastąpi programu typu filemaster. OK

@krashan
I pomyśleć, że nawet news o czymś tam na klasyka jest okazją do kłótni AmigaOS 4 vs MorphOS...
No "niestety" ale pozytywnie odbieram Ambienta. Nawet na MorphOSie na razie nie używam żadnego filemastera. Ambient radzi sobie wyśmienicie. Dopus 4.x jakoś nie fajnie się tam prezentuje. Jak upatrzę jakiegoś po Dos Controlowego cudaka, nie omieszkam zainstalować... OK

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 23:16:12 przez Voyox
[#15] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@Krashan, post #10

Ba bez tego było by nudno jak nic :P
[#16] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@recedent, post #8

eee tam brzydkie te ikonki. A tak z ciekawosći to pod spodem można wyłaczyć? To o ilości i wielkości katalogów i plików. Bo zdecydowanie psuje to odbiór całości.
[#17] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@Krashan, post #10

Och nie przesadzajmy z tą kłotnią. Taka tam wymiana zdań zwana dyskusją.
[#18] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@recedent, post #8

Brrrr jak bym widział Amibienta z Mos 1.4.x ;)
[#19] Re: Tasko - nowy menedżer plików
Gwoli ścisłości, Szabo rozwija od paru lat OpenXUI, czyli GUI napisane w assemblerze mające być szybszą alternatywą MUI. Jedną z klas tego GUI jest filemanager. Autor po prostu pisze programy korzystające w własnego GUI, ot i nic więcej.
[#20] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@TomK, post #16

Zawsze możesz swoje wrzucić.

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 11:45:11 przez deez
[#21] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@TomK, post #16


...ale sam pasek chyba zostanie i tak, nie wiem czy da się go pozbyć zupełnie.
[#22] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@TomK, post #16

eee tam brzydkie te ikonki.

Chyba nie do końca załapałeś. Recedent chciał pokazać tym screenshotem jak bardzo można "sprymityzować" listery Ambienta. Po takim uproszczeniu wyglądem i funkcjonalnością przypominają właśnie Workbencha 3.x. Ikony, kolory, tła oczywiście możesz sobie dowolnie ustawiać, bo to wszystko jest MUI.
[#23] Re: Tasko - nowy menedżer plików
Pacze na ten menedżer plików daleko mu do funkcjonalności DirOpusa 4/5.
[#24] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #22

Ech doskonale załapałem i dlatego napisałem że ikonki sa brzydkie i nie pasują. OK Bo niby to podobne a jednak inne, kiedys były wyroby czekalodopodobne a jeżeli je pamiętasz to chyba nie wmówisz mi że smakowały jak czekolada
[#25] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@TomK, post #24

A kij z ikonami. Każdy może sobie je zmienić na jakie chce. Ważne są możliwości Ambienta. A te są nawet więcej niż wystarczające, pomimo tego, że do Magellana mu paru elementów brakuje (i odwrotnie). Zresztą celem Ambienta nie było kopiowanie Magellana.

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 18:55:44 przez MDW
[#26] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #25

Daj spokój już z tym Ambientem. Nie każdy go musi lubieć/chcieć itd. Za to każdy ma prawo wybrać sobie narzędzie jakie mu pasuje.
[#27] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@MDW, post #25

Ja nie jestem zwolennikiem Windows Explorera czy Ambienta. Zawsze lubilem Filemastera a na PC to tylko TCMD. W Ambiencie mozna bylo przypadkowo skopiowac katalog, plik w zle miejsce jak za szybko puscilem przycisk myszy, potem nawet nie wiedzialem gdzie plik zostal skopiowany. Dodatkowo listowanie plikow trwalo strasznie dlugo pod Ambientem co mnie irytowalo. Jak dla mnie jest nieintuicyjny.
[#28] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@Leon, post #27

listowanie plikow trwalo strasznie dlugo pod Ambientem co mnie irytowalo


Znaczy się, na Efice w trybie PIO-0?
[#29] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@recedent, post #28

Nie pamietam wiem tylko, ze Filamester otwieral blyskawicznie katalogi w przeciwienstwie do oslawionego Ambienta.
[#30] Re: Tasko - nowy menedżer plików

@Leon, post #29

Ponieważ Efika nie ma innego trybu obsługi dysku niż PIO-0 a Ty nie miałeś innego sprzętu pod MorphOSa jak Efika to odpowiedź powinna brzmieć "tak". To raz.

FileMaster (w przeciwieństwie do dowolnego menadżera okien) nie wyświetla okien, w związku z czym nie wyświetla również ikon (w tym deficons, których - jak doskonale wiesz - dopasowanie zajmuje trochę czasu procesora). Krótko mówiąc - przełącz Ambienta w tryb wyświetlania tylko nazw plików i zobacz czy będzie mierzalna różnica w listowaniu katalogu. To dwa.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem