Komentarze do artykułu: Wybielamy

[#1] Re: Wybielamy
Minęły trzy lata - jak ta Amiga wygląda dziś? Z własnego doświadczenia z tego typu zabiegami wiem że niektóre plastiki żółkną ponownie (szybciej lub wolniej, ale jednak) a niektóre się trzymają.
[#2] Re: Wybielamy

@Kaleid, post #1

U mnie klawisze od A1200 pożółkły ponownie i wyrównały się kolorem z kolorem obudowy. Wybielałem 2 lata temu. Natomiast nie zauważyłem tego w c64c, atari xe czy A500. Pewnie prędzej czy później też to się stanie.
[#3] Re: Wybielamy

@Kaleid, post #1

Niestety Amiga z czasem żółknie, zwłaszcza klawisze, więc zabieg wybielania trzeba powtórzyć. Od momentu wypuszczenia artykułu doszedłem do jednego rozwiązania, które bardzo ułatwia zabawę. Mianowicie do nakładania perhydrolowego kremu należy użyć rozpylacza, z tym, że trzeba oczywiście przygotować sobie roztwór o odpowiedniej konsystencji, tak, żeby wszystko się bez problemu przecisnęło przez mechanizm.

Tutaj należy się jedynie chwilę zastanowić i w odpowiednich proporcjach zmieszać ze sobą krem, perhydrol i wodę destylowaną. Od tego momentu kwestia równomiernego nakładania na dowolne elementy obudowy czy klawiaturę jest dziecinnie prosta. Nie musimy już wydłubywać klawiszy do kąpieli, wystarczy je równo "pomalować" naszym "sprayem" i poczekać aż UV zrobi robotę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem