Komentowana treść: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania
[#1] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania
News trochę miesza w specyfikacji, jak ktoś zainteresowany to niech lepiej sprawdzi u źródła. Usb, LAN i Slot SD są pojedyncze, a sd wyłącznie na użytek fw więc nieużywalny z poziomu Amigi.

Zastanawiam się co może w ogóle sugerować nazwa zz9000 :D
1
[#2] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@juen, post #1

Sorry, ale gdzie w newsie/niusie jest coś napisane o slocie SD?
[#3] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@Kitech, post #2

No już nie jest, bo jak widzisz poprawiono treść :)
1
[#4] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@juen, post #1

Zz - kursor czekania na amidze? A2000+3000+4000=9000 ;)
Tak strzelam...
1
[#5] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@abcdef, post #4

no dobre to z tym 9000, a ze dwa rozne zorra to zz9000 :D
1
[#6] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania
Sorki, że tu, ale tak mnie naszło i chyba pasuje.

Było Zorro IV, które podwajało Zorro II (w uproszczeniu).
To co stoi na przeszkodzie (czy jest teoretycznie wykonalne czy nie da się, bo...) zrobić Zorro V (podwoić Zorro III, może tak żeby chodziło z szyną 64 bit lub szybszą?).
[#7] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #6

No jeśli chodzi o karty gfx to zz9k ma jedną bardzo fajną rzecz - ma tam ARMa! Więc można tego małego diabełka łatwo zaprząc np. do roli blittera! Ba i to takiego co alphablending w miarę szybko robi
No i nie tylko do tego można go używać, ot zrobić coś w stylu ArmUp..
To w czystej teorii bo jest tam jeszcze pewnie sporo miejsca i w FPGA, w którym też różne blittery i inne cuda mozna robić (a jakby ktoś się uparł to np. klon rozszerzenia blittera pod nazwą Maggie z V4). Minusem jest że wszystkie dane muszą być przepchnięte przez szynę Zorro. Myślę że w Warpie też jakaś FPGA raczej siedzi więc można też różne cuda kombinować. No i chyba w Warpie CPU i "chipset graficzny" mają szybki dostęp do całej pamięci fastram.
szeroki uśmiech
[#8] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@pisklak, post #7

Przy prędkości i stabilności powstawiania dodatkowych sterowników do nowych rozwiązań sprzętowych to polecam przekazać dzieciom, może one się doczekają.
3
[#9] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #6

Na pewno ciężko by było zrobić coś takiego na obecnym 100-pinowym złączu, bo nawet na 32 bity jest trochę za mało sygnałów (magistrala w osobnych cyklach przesyła adresy i dane). Wg Davy Hayne można magistralę ZIII znacznie przyspieszyć ulepszając Super Bustera (coś takiego rzeźbi w FPGA Jens.... może tym razem się uda?), bo sama magistrala teoretycznie jest zdolna pociągnąć coś koło 100 MB/s.
[#10] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@wali7, post #9

Jens... sorki kojarzy mi się źle, taki krwiopijca amigowej krwi.
[#11] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #10

On jest przede wszystkim biznesmenem a dopiero potem - amigowcem. Nie widzę w tym nic niestosownego. Jeśli komuś nie odpowiada model biznesowy danego przedsiębiorcy to zawsze może kupować gdzie indziej a nawet - założyć własny biznes, który będzie prowadził po swojemu. I może dzięki temu nawet doprowadzi Jensa na skraj załamania nerwowego i/lub bankructwa.
1
[#12] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@KM_Ender, post #10

Podpisuję się pod tym co napisał recedent.
Co rozumiesz pod pojęciem, ze to "krwiopijca amigowej krwi"? Kiedy nim by nie był? Gdyby dawał rzeczy za darmo?
Możesz kupić u niego szereg rzeczy które raczej nie powstały by w innej sytuacji np. karty ACA, nie wiem czy projektował je on sam, czy ktoś komu zapłacił. Ważne, że przyczynił się walnie do ich powstania.
W relatywnie dobrej cenie można kupić u niego różne amigowe chipy, np. kilka tygodni temu miał w ofercie Agnusy 8372A w cenie 3x niższej niż oferowanej przez "amigowych dobroczyńców" na eBay. Teraz już nie ma, zapewne dlatego, ze obrońcy amigowej krwi wykupili je, aby go ukarać (żartuję, kupił kolega który szukał dla swojej A500 i dostał cynk ode mnie :) ).
Zapewnia rozwijanie Picasso 96, ja wiem że wielu ludzi hejtuje go za to, ale trudno oczekiwać, że autor pakietu będzie robił to za darmo. Niedawno ktoś na PPA pisał, że Jens to zły człowiek bo żąda kasę za te sterowniki. Więc on kradnie je ściągając z warezów. Zaiste godne to i sprawiedliwe. wymiotuje



Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 13:10:24 przez wali7
1
[#13] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@wali7, post #12

Zaiste godne to i sprawiedliwe.


Zaprawdę.
[#14] Re: Karta graficzna Zorro II ZZ9000 - aktualizacja oprogramowania

@wali7, post #12

Amiga nie żyje to raz. Wszyscy mówią o hobby i nazywają się pasjonatami to dwa. Jak przychodzi co do czego, to kończy się mówienie o hobby, pasji, a zaczyna golenie owiec. To miałem na myśli. Pisałem już nie raz, hobby dla mnie to robienie czegoś po kosztach dla siebie i innych fanów tej samej rzeczy. W przypadku Amigi takie coś już dawno tak się nie dzieje. Gdyby on robił to co robi i oczekiwał dobrowolnej donacji za to, to dla mnie byłoby godne pochwały, a skoro robi to dla zarobku to nie ma nic wspólnego z hobby. Amiga dla mnie istnieje wyłącznie jako hobby. Obrońcy czystości kriw/ ortodoksi od cykającej stacji dla klimatu itp. czy tacy "skupujący kawałki naszych wspomnień" i robiący to dla zarobku, totalnie mni nie interesują i jakoś ich działania nie potrafię usprawiedliwić.

A kolo krądnący z Wareza to złodziej i nic go nie usprawiedliwia. Nie chcę płacić takich cen, to nie mam i wszystko.

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 18:11:43 przez KM_Ender
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem