Komentowana treść: Amiga Remix - aktualizacja
[#1] Re: Amiga Remix - aktualizacja
Czy te remixy można używać jako podkłady do filmów na YouTyube czy mają prawa autorskie? Jeżeli mają to jak można mieć prawo autorskie z czegoś co już miało prawo autorskie przed stworzeniem remixu?
[#2] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@martinflash, post #1

https://www.amigaremix.com/info

For ANY commercial use or public redistribution, you must contact the artist of the remix and agree with their terms or at least give proper attribution
[#3] Re: Amiga Remix - aktualizacja

@martinflash, post #1

"Derivative work". Utwór to nie tylko sekwencja nut czy zdarzeń muzycznych po sobie. Raczej oczywiste, że prawa autorskie są do wkładu własnego rearanżera, a nie autora oryginału. Na scenie remikserskiej (C46, Amiga itd.) jest przyjęte tradycyjnie, zdrowo zresztą, że autor oryginału nie czepia się remikserów o prawa autorskie, a remikserzy nie czerpią komercyjnych zysków z tych remiksów. Dlatego, rozszerzona zasada tego wzajemnego szacunku (i poszanowania zdrowego rozsądku, dodałbym) dyktuje, że słuchacz może go słuchać i używać do woli na użytek prywatny, ale już w przypadku publikowania dzieła z tym utworem w tle - powinien zapytać remiksera (z przyczyn logistycznych to logiczne, aby pytał tylko remiksera, a nie obydwu - remiksera i autora oryginału) albo co najmniej podać autorstwo np. w swoim filmie, niekomercyjnym oczywiście. Ufam, że coś tam wyjaśniłem mniej więcej czytelnie. ;)
1
[#4] Re: Amiga Remix - aktualizacja
Fajny ten nowy, prosty design strony, co zrobili, taki szary, workbenchowy. :) Dawno tam nie zaglądałem to dla mnie "nowy". :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem