kategoria:
[#1] PowerMac 7200
Uratowałem przed wywaleniem na śmietnik w idealnym stanie z oryginalnym monitorem, dokumentacją, dyskietkami, akcesoriami etc PowerMac'a 7200/75. Czy poza oryginalnym mac os da się na nim postawić coś związanego z amigą ? Albo może monitor wykorzystać do amigi ? Wywalać szkoda, nie wiem jaką to może mieć wartość.
[#2] Re: PowerMac 7200

@jacek09, post #1

Wartości wielkiej nie ma, Amigowego nic nie postawisz, monitor zależy jaki masz dokładnie model, ale tam były monitory około-VGA więc też nic szczególnego.

Jeżeli nie chciałbyś za niego zbyt wiele, rozważyłbym przygarnięcie go do swojej kolekcyjki :)
[#3] Re: PowerMac 7200

@jacek09, post #1

Tak, jak kolega pisał, do amigowania nie nadaje się, a monitor ma inne wejście niż VGA, więc nawet do karty graficznej się w amidze nie nadaje.
Natomiast byłbym zainteresowany kompletem w rozsadnej cenie.
[#4] Re: PowerMac 7200

@AS, post #3

Trochę offtopowo:
Kiedyś podłączyłem Macintosha LC 475 do amigowego monitora multiscan (23 piny). Najpierw przejściówka Mac-VGA, a potem VGA-Ami :)
[#5] Re: PowerMac 7200

@jacek09, post #1

Panowie, odświeżam temat ;) Z braku czasu maciek wylądował na dnie szafy czekając na sprzyjające okoliczności. Przypomniałem sobie o nim dopiero wraz z nadchodzącym retrokompem. Napiszę co mam, a was prosiłbym o podanie przybliżonej wartości. Patrzyłem na ebay, rozpiętość cen ogromna, raz poszedł podobny za 100$ a raz nawet za 400$. Z żalem, ale myślę że po otrzymaniu satysfakcjonującej oferty zdecyduję się sprzedać sprzęt, gdyż zajmuje mi sporo miejsca, żona mi już trochę grymasi, więc albo amigi albo mac ;) Szkoda, że nie pomyślałem wcześniej, można by się umówić na retrokompie bo mam rzut beretem i na pewno wpadnę.
Oto specyfikacja:
- Power Macintosh 7200/75 (hdd 500mb, ram 72mb, cd-rom x40, fdd, Mac OS 8.6)
- Monitor Apple Multiple Scan 1705
- skaner Microtek ScanMaker 630 + oprogramowanie
- Fax Modem Request 33.600 bps
- GeoPort Telecom Adapter + oprogramowanie
- oryginalna klawiatura z myszką
- kabelki, papierki, pudełka, dokumentacja, sterowniki i oprogramowanie na dyskietkach
Jak będzie zainteresowanie to zamieszczę oczywiście zdjęcia.
[#6] Re: PowerMac 7200

@jacek09, post #5

Takie Maki skupują łowcy dysków SCSI, ale ich interesują dyski od 1GB w górę ty takiego nie masz, być może ten skaner na SCSI jest jeszcze coś warty, na pewno jest kilkadziesiąt zł warty podpięty do niego terminator zewnętrzny. Być może trafi się kolekcjoner i da za to równowartość tych 100 dolarów, na 400 bym nie liczył.


Pozdrawiam
[#7] Re: PowerMac 7200

@RadoslawF, post #6

Nie sprzedaję na handel, dlatego nie wystawiam tego póki co w allegro. Wolałbym żeby trafił w ręce pasjonata który da mu drugie życie ;) Równie dobrze zamiast sprzedawać mogę się na coś wymienić, czy to amigowego czy jakiś inny staroć. Póki co uczę się trochę mac os'a bo to mój pierwszy kontakt w życiu z tym systemem. Gdyby nie gabaryty (szczególnie monitor) na pewno zostawiłbym sobie do kolekcji ;)
[#8] Re: PowerMac 7200

@jacek09, post #5

Jak masz sposób to weź go jutro na retrokompa, pewnie ludzie chętnie obejrzą taką maszynkę :)
[#9] Re: PowerMac 7200

@jacek09, post #7

idealny os dla tego maczka to będzie 7.5.5, na którym uruchomisz dużo bardzo fajnych i przydatnych rzeczy. Pójdzie też macos8 i 9, ale demonem prędkości to on nie jest ;)
[#10] Re: PowerMac 7200

@charliefrown, post #9

uruchomisz dużo bardzo fajnych i przydatnych rzeczy.


poza kilkoma gierkami nie ma nic przydatnego.


Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 10:20:34 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem