kategoria: PowerMac
[#1] PowerMac G5, chłodzenie procesora, sensor temperatury, płyn chłodniczy.
Witam wszystkich.
Mam dziwny problem z temperaturą. MorphOS na belce pokazuje około 72 stopni.
Natomiast podczas próby instalacji linuxa (większość dystrybucji na PPC) zacina się na instalacji i jej nie kontynuuje. W pewnym momencie da się wyczytać komunikat że dopuszczalna temperatura (bodajże 82 st.) została przekroczona i czasami pokazuje 87, czasami 92 st.)
Postanowiłem sprawdzić instalację MAC OS 10.5.6 która kończy się wyciem wentylatorów.

Dostałem się do układu chłodniczego i żadnych wycieków nie zauważyłem. Poza tym podczas pracy nie czuć pod palcami aby coś się przegrzewało. Czy możliwy jest ubytek płynu albo zatarcie pompy ? Sam już nie wiem co się dzieje. MorphOS instaluje się bez problemu. Ale wiadomo iż baza programów pod linuxa kusi.. i chciałbym zobaczyć jak to działa, a tu taki zgrzyt...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem