[#12]
Re: Amiga 1200 + Indivision AGA 1200 MK2cr
@Jield,
post #7
Koledzy radzą Ci byś instalował łatki "third party", które mogą powodować problemy ze stabilnością systemu. Nie instaluj ich, jeśli chcesz by Twoja praca na Amidze była mniej stresująca, a system nie wieszał się w losowych momentach.
Procedury rysujące w systemie są bardzo złożone i przystosowane do niskiej głębi ekranu i stąd wolniejsze odświeżanie okienek podczas przemieszczania przy większej głębi ekranu. To nie jest wina sprzętowa. Kości AGA to najlepszy chipset, który spotkasz w Amidze. Polecam zobaczyć możliwości programów malarskich jak Deluxe Paint 4 AGA, by się o tym przekonać.
Rozwiązanie jest bardzo proste. Ustaw sobie dowolną ulubioną rozdzielczość (np. 640x512) w 4 lub 8 kolorach, przy czym jak wybierzesz taką rozdzielczość, to będziesz musiał ustawić sobie własną czcionkę ekranową, bo wbudowana czcionka o nazwie "topaz.font" wygląda dobrze tylko w 640x256.
Jak masz 8 kolorów, to możesz zainteresować się pakietem ikonek w palecie MagicWB.
Pamiętaj też, że w Amidze nie musisz wszystkiego trzymać na jednym ekranie. W przypadku, gdy zapragniesz więcej przestrzeni możesz skorzystać z tego co oferuje Amiga - czyli ekranów publicznych. Za pomocą programu MultiView lub jakiegoś menadżera taki ekran możesz sobie otworzyć, a następnie uruchamiać na nim programy, które domyślnie uruchamiają się na Workbenchu.
Nie ma potrzeby siłować się z NewIcons, czyli tzw. ikonami remapowanymi. Wymagają one dużej głębi ekranu, szybkiego dysku, więcej pamięci itp.
Stosując się do tej rady zaoszczędzisz moc procesora, pamięć graficzną CHIP, czas dostępu do dysku. Czyli na dobrą sprawę wszystko. Zostanie więcej zasobów dla innych programów, z których na pewno będziesz korzystać. Bo Workbench to nie wszystko.
Ostatnia aktualizacja: 20.11.2016 00:16:00 przez Hexmage960