[#1] Trackery i moduły w pracy licencjackiej?
Witam, co prawda udzielam sie tu na forum rzadko, zwykle wtedy gdy potrzebuje amigowej pomocy, i tak jest tez w tym wypadku :)
Sprawa wyglada tak, ze studiuje na 2 roku "edukacji muzycznej" i zaczynam rozmyslac nad praca licencjacka, w koncu to juz polowa drogi za mna. Nie chce jak wiekszosc ludzi na roku pisac o muzyce jazzowej albo wplywie piosenek na rozwoj dzieci w przedszkolu, nie moj klimat. Pomyslalem ze moze warto zajac sie muzyka z amigi, jak dziala protracker z grubsza wiem, modulow troche sie sluchalo i slucha nadal, w koncu temat bedzie dla mnie interesujacy i nie bede sie meczyc "na sile".

Problem moj polega na tym, ze temat jest stosunkowo swiezy i niezbyt (niestety) popularny, w zwiazku z czym ciezko o jakiekolwiek materialy zrodlowe typu podreczniki, jedyne z czego moge skorzystac sa skromne materialy z czasopism archiwalnych.
Jesli ktos z was gdzies kiedys zetknal sie z pozycjami ksiazkowymi to bardzo prosze o informacje o autorze/tytule, moze ktos ma we wlasnych archiwach cos w temacie, bede wdzieczny ogromnie.
Przyda sie takze kontakt ze scenowcami- kompozytorami, jesli tylko znajdzie sie samarytanin ktory zechce podzielic sie swa wiedza.
Pomozecie? :)



Ostatnia modyfikacja: 21.11.2008 14:07:54
[#2] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Lucus, post #1

Nie ma tego pewnie wiele, niemniej w 1996 roku ukazała się, wydana przez Helion, książka Marka Binkowskiego "Protracker". Może da się dorwać w jakiejś bibliotece, albo na Allegro.

[#3] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej ma do wypożyczenia, ale niestety trzeba się do niej zapisać żeby móc to zrobić. Zapisać się mogą tylko osoby studiujące/pracujące na Politechnice, studiować na uczelni państwowej w województwie Śląskim lub przynajmniej w tym województwie mieszkać.
[#4] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Lucus, post #1

Posiadam te ksiazke Marka Binkowskiego, ProTracker, moge Ci ja wypozyczyc, aby nie na "wieczne oddanie" :)

[#5] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Lucus, post #1

> Przyda sie takze kontakt ze scenowcami- kompozytorami, jesli
> tylko znajdzie sie samarytanin ktory zechce podzielic sie swa
> wiedza.

Jestem pewien że dobrzy ludkowie z modules.pl chętnie pomogą, pozatym tutaj czasami Ijon Tichy się udziela, a na YouTube możesz znaleźć namiary na Xtense'a i Veeroos'a.



Ostatnia modyfikacja: 21.11.2008 16:28:58
[#6] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Lucus, post #1

Temat jest moim zdaniem bardzo ciekawy :)
Jeśli chodzi o literaturę teoretyczną to z pewnością warto odkruzyć Magazyn Amiga i cykl Williama Mobiusa nt. Music-X, chociaż to trochę inna kategoria niż ***Trackery. Poza tym - http://amp.dascene.net/home.php - gdzie znajdziesz chyba najpełniejszą kolekcję dobrze skatalogowanych modułów i informacji o ich autorach, łącznie z wywiadami.
Do wstępu przydadzą się informacje nt. tych panów http://en.wikipedia.org/wiki/Karsten_Obarski (np. z Karsten Obarski Tribute Site) oraz http://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Huelsbeck (ma swoją własną stronę). No i wywiedzenie wszystkiego od syntezatorów firmy Fairlight dla większej powagi :)



Ostatnia modyfikacja: 21.11.2008 16:58:26
[#7] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Bagheera, post #4

Bardzo chetnie pozycze od Ciebie ta ksiazke, odezwe sie na priv :)

Dzieki wszystkim za pomoc, przyda sie zdecydowanie.
W razie dalszych pytan i watpliwosci bede jeszcze pisac.

[#8] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@madman15, post #3

Czyli poprosi kogoś ze śląska i będzie mieć wgląd. Proste.

[#9] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@5h00n4y, post #5

Niom, nie są to stare wygi, ale swoje wiedzą.

[#10] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Lucus, post #1

Gdybyś potrzebował informacji jak tracker działa od środka, to poopowiadam, w końcu sam piszę jeden

[#11] Re: Trackery i moduły w pracy licencjackiej?

@Kokos, post #9

To są młokosy po prostu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem