Forum » AROS
  kategoria:
[#1] Cross compiler - NetBeans pod windows
Witam,

Czytałem na ppa.pl artykuł Radosław "strim" Kujawa o Cross - kompilacji dla amig i spróbowałem zrobić coś takiego ale pod windows dla aros'a oraz z użyciem MinGW, jako IDE chciałem użyć NetBeans, o którym była mowa w artykule, niestety jest problem w trakcie kompilacji prostego przykładu pojawia się komunikat:

i386-aros-ld: cannot find -lm

Nie wiem niestety o co z tym chodzi, ma ktoś jakiś pomysł?
[#2] Re: Cross compiler - NetBeans pod windows

@tygrysekHD, post #1

Nie uzywalem NetBeansow, jezeli nie przeszkadza ci stara wersja IDE to moze zainteresujesz sie tym: http://amidevcpp.amiga-world.de/
Mozesz crosscompilowac dla mos,os3,os4, aros.
[#3] Re: Cross compiler - NetBeans pod windows

@AmiChris, post #2

Takie rozwiązanie nie jest tym co mnie interesuje :(
[#4] Re: Cross compiler - NetBeans pod windows

@tygrysekHD, post #3

Coz, jezeli chodzi o komunikat to -l oznacza dolinkowanie biblioteki o nazwie m.lib lub m.o . Przypuszczam, ze w makefile brakuje ci dodanej sciezki dla bibliotek w projekcie.
[#5] Re: Cross compiler - NetBeans pod windows

@AmiChris, post #4

Na pewno jest to inny problem, brakuje pewnie czegoś, przejrzałem makefile i nie widzę jego wywołania, właśnie nie wiem dlaczego to się pojawia :(.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 11:11:57 przez tygrysekHD
[#6] Re: Cross compiler - NetBeans pod windows

@tygrysekHD, post #5

Nie znam się na MinGW, ani na Windows, ani na AROSie, ale stawiałbym na źle zainstalowany/niepełny kross-kompilator. Najpierw sprawdź czy działa Ci kompilowanie z linii komend, a później próbuj konfigurować NetBeansa.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2012 11:23:01 przez strim
[#7] Re: Cross compiler - NetBeans pod windows

@strim, post #6

Kaczuś do mnie napisał:

-lm to dodanie biblioteki matematycznej - w c++ dodawane jest z automatu (zapewne w pliku specs), dla c często trzeba dodać ręcznie w makefile-u. brakuje ci po prostu ścieżek z bibliotekami....

I to było to, wrzuciłem wszystkie biblioteki z Ikaros'a i wszystko działa :).
Wielkie dzięki za pomoc.
Forum » AROS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem