kategoria:
[#1] Mac - LC 475 - Gry
Wyciągnąłem kolejny zabytek z szafy na witrynę sklepową, czyli Macintosha LC 475.
Niestety poza Prince Of Persia reszta gier to graficzna porażka (większość tryb okienkowy B&W)

Czy ktoś wie skąd "wyczarować" i jak wrzucić do systemu na dysk Maczka za pomocą PieCa z netem jakiegoś Wolfensteina czy inne ciekawsze tytuły?

Maczek ma jedynie stację dysków i dysk HD ze starym OS 7.1 PL
[#2] Re: Mac - LC 475 - Gry

@Duracel, post #1

Gierki możesz przenosić za pomocą dyskietek.
[#3] Re: Mac - LC 475 - Gry

@Norbert, post #2

No tyle to się domyślam :>
Myślałem, że może poprzez jakąś emulację da rade na PC.
A jakiś portal z bazą takich starych gier coś na kształt bazy Aminetu?
[#4] Re: Mac - LC 475 - Gry

@Duracel, post #3

A po co emulację ?
Możesz podłączyć dysk z LC do innego komputera i przegrać pliki.
Jest jeszcze opcja z urządzeniami podpietymi do maca: zip/cdrom/dysk itp
Lan tez jest mozliwy.

Wybór należy do Ciebie.
[#5] Re: Mac - LC 475 - Gry

@Norbert, post #4

Jeśli "innego urządzenia" masz na myśli PC to nie wiem czy będzie widział i obsługiwał partycje starych (Motorolkowych jeszcze) Maków.
[#6] Re: Mac - LC 475 - Gry

@ZbyniuR, post #5

a dlaczego nie ?
przeciez to HFS
[#7] Re: Mac - LC 475 - Gry

@Norbert, post #6

Szczerze nawet nie wiem co to HFS, ale pamiętam jak przed laty troszkę się bawiłem emulatorem Maka na Amidze z plikopartycji, to przy przenoszeniu plików (chyba nie wszystkich ale na pewno wykonywalnych), był problem ze znikaniem jakiś pliczków z ikonką w której były jakieś parametry bez których nie chciały działać, a ten plik nie był widoczny pod Workbenchem i znikał. W między czasie może już jakoś rozwiązano problem. Albo PC jest w tej kwestii bystrzejszy. Dlatego w moim poprzednim poście to nie było stwierdzenie tylko pytanie.
[#8] Re: Mac - LC 475 - Gry

@ZbyniuR, post #7

A od czego jest internet? Wystarczy wygooglać co to jest hfs
Piki dla maca dostępne w sieci rozprowadzone są w postaci spakowanej.
Nie ma problemów o jakich piszesz.
[#9] Re: Mac - LC 475 - Gry

@Norbert, post #8

Istnieje strona link ze starymi grami abadonware.
[#10] Re: Mac - LC 475 - Gry

@cyberspace1221, post #9

Tak.tak.
Wystarczy użyć google.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem