[#1] Fantasia
Program do łączenia animacji z dźwiękiem w formacie zgodnym z WaveTracerem.

Program akceptuje animacje w formacie iff-anim oraz dźwięki w formacie iff-8svx (mono i stereo). Program powstał, bo WaveTracer nie potrafi dołączyć dużych dźwięków (wiekszych niż pamięć chip), zaś program Mieszacz wymagał samodzielnych obliczeń oraz nie uwzględniał możliwości zapętlenia animacji. Pomimo, że miałem źródła do Mieszacza program Fantasia został napisany od początku, wymaga systemu 2.0 oraz biblioteki iffparse.

WaveTracer przy łączeniu animacji z dźwiękiem zawsze uwzględnia timing ramek. Rozpoznaje zapętlone animacje z DPaint/Brilliance, ale łączy je źle, także oblicza period dla NTSC. AnimFX także źle odtwarza zapętlenia. Z tego powodu Fantasia przyjmuje, że animacje są niezapętlone. Większość programów przy konwersji ma taką opcję. Jedynie DPaint/Brilliance zapisuje zawsze z zapętleniem, ale można takie animy rozpoznać po dodatkowym chunku DPAN. Fantasia w takim przypadku ominie 2 ostatnie ramki i usunie chunk DPAN. Z pewnych względów (zwykle będzie to konwersja z jakiegoś filmu) przyjąłem tylko animacje o stałej prędkości, więc timingi zostaną zignorowane (dodatkowe problemy z jiffami 1/60, u innych 1/50). Kolejna sprawa to przy podziale ramek audio zawsze powstanie niedokładność, nadmiar lub niedomiar, ze względów technicznych zaokrąglenia dawałem w dół, a ogonek zostaje utracony, ale można go zawsze dodać jako drugi SBDY.

AnimFX, jedyny odtwarzacz jest bardzo niedobry. Technicznie słaby (w porównaniu do Scali czy Mainactora) i z błędami. Załączam specjalną animację, która ujawnia błędy. Można dla porównania dodać parametr AHI (koniecznie dużymi literami). W AHI jest też odwrotna panorama. Podobny błąd w odtwarzaniu ma cdgsxl, widać to jednak przy testowym cdxlu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem