kategoria: WinUAE
[#1] MiniPC - Winuae , Batocera dualboot
Cześć
Mam takie pytanie. Chcę kupić mini komputer, na którym jest windows. Na tym windowsie planuje zrobic winuae aby wstawał przed użytkownikiem, a na drugim dysku mam batocere.
Dziwne jest to, że gdy ten dysk z batocera podłączam do mojego pc jako drugi nawet gdy w biosie ustawie jego jako pierwszy bootujacy i tak uruchamia sie windows z pierwszego. Gdy podebne tylko ten z batocera to on wstaje prawidłowo.
Chcialbym zrobic tak, że na mini pc bedą podłączone oba i aby boot manager pytał mnie za każdym razem który system chce uruchomic.
Jedno takie dell mini pc odsylam bo nawet nie dalo to rady na winuae. Teraz wybiore mocniejsze.
Czy takie coś jest w ogóle możliwe?

Oglądałem poradniki i czytałem, natomiast wszystkie one zakładają instalację ubuntu, lub cośtam innego i po zainstalowaniu będzie pytał co ma uruchomić. Problem w tym, że na tym dysku już to jest zainstalowane.

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2024 15:53:25 przez Biegu86
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem