Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
  • TKPlayer

20.05.2007 14:23, autor: Sebastian Rosa
odsłon: 4158, wersja PDF

TKPlayer to mały programik autorstwa Thilo Kohlera umożliwiający odtwarzanie plików dźwiękowych różnych formatów przez AHI (MP3, AIFF, WAV, MAUD, 8SVX, CDDA, RAW). Niezwykłą zaletą programu jest jego stosunkowo niewielka objętość w odniesieniu do oferowanych możliwości. Łączy on w sobie spore możliwości komendy Play16 z MPEGA. Program posiada kilka parametrów służących do jego obsługi. Nie posiada GUI, lecz domyślnie, podczas odtwarzania pliku, otwiera niewielkie okienko, a właściwie to samą górną belkę okienka, na którym wyświetla czas trwania pliku. Jest tam także dostępny gadżet zamknięcia okna, gdy zakończy się odtwarzanie pliku (okienko można parametrem "nogui" wyłączyć).

Autor rekomenduje program jako domyślny odtwarzacz plików dźwiękowych zdefiniowany w deficons. Warto rozważyć takie dla niego zastosowanie. Należy jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami programu, na które udało mi się natrafić. Mianowicie sprawa dotyczy obsługi plików 8SVX, które nie posiadają standardowego nagłówka FORM. Program potrafi sobie z nimi poradzić sugerując odtwarzanie pliku jako RAW (czyli wszystko prawidłowo), lecz jakimś dziwnym sposobem, po zakończeniu odtwarzania, następuje zawieszenie. Być może zaimplementowana obsługa formatu RAW jest jeszcze w opisywanej wersji w stadium beta? Tak czy owak, przy plikach o jasno sprecyzowanej informacji odnośnie formatu, program spełnia swoje zadanie wyśmienicie. Posiada jeszcze kilka ciekawych funkcji takich jak możliwość odtwarzania pliku odpowiednio przyspieszonego lub zwolnionego (parametr "speed") oraz od określonego momentu (parameter "offset").

W archiwum znajduje się także wersja Lite programu, która jest jeszcze bardziej zubożona oraz AudioConverter. Z wersji Lite autor usunął wszelkie informacje, którymi program komunikuje się z użytkownikiem. Dodatkowo nie posiada ona żadnych opcji, które można przestawiać. Program zawsze korzysta z domyślnego ich zestawu. Z kolei AudioConverter to stosunkowo proste narzędzie do konwersji plików dźwiękowych. Umożliwia zmianę formatu, bitów, częstotliwości dźwięku, liczby kanałów.

Jeżeli szukasz jednego programu do odtwarzania plików dźwiękowych wszelkiej maści, TKPlayer może być programem dla Ciebie i polecam go.

Wymagania: dowolna Amiga, trochę pamięci (w zależności od rodzaju odtwarzanego formatu oraz rozmiaru bufora), OS 3.0 lub wyższy, AHI 4 lub wyższe
Wersja: 1.5
Autor: Thilo Kohler
Archiwum: http://tkplayer.hd-rec.de

    
dodaj komentarz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem