Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport
  • 2 w 1: Pendrive 256MB + czytnik kart SD/MMC

09.04.2005 16:55, autor: Mirosław Witek
Pomoc: Grzegorz Murdzek
odsłon: 10995, wersja PDF

Pendrive + Czytnik Kart Posiadając urządzenia korzystające z kart pamięci często zastanawiamy sie jak dane z tych kart przenieść na HD Amigi. Czasami też potrzebujemy przenieść dane do znajomego lub na inny komputer. Czy możemy połączyć te dwie czynności i wykorzystać do tych zadań jedno urządzenie?

Szukając takiego rozwiązania trafiłem na 2 w 1 tzn. Pendrive 256MB z wbudowanym złączem do kart pamięci SD/MMC firmy PQI o nazwie Smart Genie i symbolu U725. Napisy na opakowaniu informują, że pamięć działa z WindowsMe, 2000, XP oraz z MacOS 9.x, 10.x i ma wymiary 25mm x 72mm, 10mm ważąc przy tym 15g. Na rynku są dostępne mniejsze gabarytowo urządzenia tego typu, ale w tym przypadku złącze kart wymusza troszkę większe wymiary. W opakowaniu znajdziemy pamięć, przewód USB i CD-ROM ze sterownikiem dla Windows98 oraz instrukcją obsługi w formacie PDF.

Czas na praktyczny test naszego nowego nabytku. Podłączamy pendrive do portu USB i po kilku sekundach na ekranie Workbencha/Ambienta mamy ikonkę nowego dysku w naszej Amidze. Możemy też sprawdzić jakie informacje pokazuje nam Poseidon (stos USB) o wykrytym urządzeniu.

Pendrive + Czytnik Kart Pendrive + Czytnik Kart

Pendrive + Czytnik Kart

Pendrive + Czytnik Kart Teraz możemy korzystać z dodatkowej pamięci i przenosić dane jak na każdym innym nośniku podłączonym do Amigi. Wszelkie operacje przeprowadzane na danych są sygnalizowane świeceniem diody zamontowanej w urządzeniu. Po kliknięciu na ikonę nowego dysku, z belki otwartego okienka możemy odczytać, że mamy do dyspozycji 248MB na tym nośniku.

Po włożeniu karty pamięci do złącza w pendrive i ponownym podpięciu do USB, Smart Genie także pozytywnie nas zaskakuje i na pulpicie mamy teraz dostępne dodatkowe dwie ikony dysków. Pamięć w pendrive i karta SD są widoczne jako dwa niezależne nośniki danych i możemy przenosić pliki z karty SD na dowolne urządzenie widoczne w systemie naszego komputera, w tym i do pamięci klucza, do którego włożyliśmy kartę. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie jesteśmy ograniczeni nominalną pojemnością pendriva, ale możemy w wygodny sposób rozszerzyć jego możliwości podłączając dodatkową kartę pamięci Secure Digital i uzyskać nośnik o pojemności np. 1GB, bardzo małych rozmiarów nie wymagający dodatkowego zasilania i łatwy w przenoszeniu.

Urządzenie polecam każdemu, kto potrzebuje czytnika kart SD/MMC i dodatkowo prostego sposobu na przenoszenie danych w łatwy i wygodny sposób.

Pendrive + Czytnik Kart Pendrive + Czytnik Kart Pendrive + Czytnik Kart

Pendrive + Czytnik Kart Pendrive + Czytnik Kart

Test przeprowadziłem na Amidze 1200 + Mediator + Spider USB 2.0, OS3.9, Apollo 060/50...

    
dodaj komentarz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem