zamieścił: mailman
Kari-Pekka Koljonen przygotował wersję 2.59 odtwarzacza modułów muzycznych HippoPlayer. Wśród zmian pojawiła się funkcja wyświetlania długości songu, licznik kanałów oraz Patterscope dla wielokanałowych modułów MED/OctaMED, obsługa STIL na potrzeby High Voltage Sid Collection, aktualizacja modułu PSID w ramach dostosowania do playsid.library v1.6, dodanie obsługi odtwarzania MIDI oraz formatu pliku VGM stosowanego głównie na konsolach SMS, NeoGeo, MegaDrive, MSX. Archiwum z programem dostępne jest do pobrania z Aminetu.
zamieścił: mailman, nadesłał: radzik
Krzysztof Radzikowski wspólnie z Pianą zapraszają na luźny i zabawny odcinek komediowy AmiWigilii. Transmisja odbędzie się o godzinie 19, w czwartek 7 grudnia. Autorzy zapraszają do dołączenia do czatu w celu udziału w dyskusji oraz rzucania tematów do skomentowania. Charakter rozmowy będzie zabawny i cechować go będzie lekki przekąs. :)

Wersja offline zostanie opublikowana jako podcast na Spotify oraz Apple Podcast.
zamieścił: mailman
Użytkownicy systemu AROS zgłaszają różne błędy. Realizowane są one w różnej kolejności. Krzysztof "deadwood" Śmiechowicz zaproponował miesiąc temu ankietę, w której błąd, na który zagłosowało najwięcej osób na forum, trafiał natychmiast do realizacji. W listopadzie w ten sposób udało się wyeliminować problem utraty przez Wanderera braku możliwości wywoływania programów CLI bez argumentów, co zaowocowało nową wersją biblioteki workbench.library. Wzorem poprzedniego miesiąca Krzysztof uruchomił ankietę, w której można oddać głos na kolejny, jeden z sześciu błędów, który zostanie naprawiony poza kolejnością. Aby oddać swój głos, należy być zalogowanym na forum AROS World.
zamieścił: mailman
Quantum Dock (lub QDock) to kolejna propozycja dewelopera o ksywie 8080, która otrzymała aktualizację. Jest to typowa aplikacja typu "docker", lecz w odróżnieniu od nich cechuje się takimi elementami jak efekt półprzezroczystego tła, efekt odbicia, animowane ikony oraz obsługę "śmietnika". Dodatkowo zawiera kilka elementów upraszczających działania w zakresie zarządzania listwą ikon i tego, co się na niej znajduje. Program posiada astronomiczne wymagania w postaci działania tylko na kartach graficznych (640x480 16 bit lub więcej) oraz co najmniej AmigaOS 3.1 (wraz z ARexxem i kilkoma zewnętrznymi aplikacjami i bibliotekami) i 4 MB pamięci. Im większa rozdzielczość ekranu tym większa ilość pamięci jest niezbędna (22 MB dla rozdzielczości 1920x1080 32 bity ze wszystkimi efektami). Do pobrania ze strony projektu autora za niewielką opłatą.
zamieścił: mailman
Dostępna jest aktualizacja przeglądarki internetowej IBrowse. Wersja 3.0 to w dużej mierze zabieg techniczny, aby połączyć ze sobą dwie niezależnie rozwijane gałęzie - 2.x i 3.x, co pozwoli na wprowadzanie kolejnych zmian. Dało to również szansę na premierową prezentację nowego, szybszego parsera HTML. Silnik HTML zyskał wiele usprawnień, dzięki czemu wygląd stron powinien wyglądać korzystniej. Ponadto wprowadzono obsługę 0-RTT dla połączeń szyfrowanych, usprawniono odtwarzanie animacji GIF, dodanie obsługi dynamicznych wskaźników z AmigaOS 3.2, ujednolicenie elementów GUI w zakresie korzystania z klas NList/NListtree, wprowadzenie usprawnień w oknie ustawień, zaktualizowanie bibliotek odpowiedzialnych za dekompresję i dekodowanie obrazów, jak również połączono osobne biblioteki do obsługi protokołów HTTP i HTTPS w jedną. Nową wersję, a także wersję demonstracyjną IBrowse można pobrać ze strony programu. Dla zarejestrowanych użytkowników IBrowse 2.5 aktualizacja jest darmowa. Przewidziane są również obniżki dla nowych osób rejestrujących program (od 25 do 30%) oraz dla tych, którzy aktualizują klucz rejestracyjny dla wersji starszych niż 2.5 (od 30 do 35%).
zamieścił: mailman
Dla programu Hollywood udostępniono aktualizację wtyczki o nazwie Plananarama. Dzięki niej skrypty stworzone przez Hollywood mogą działać na modelach Amigi, które nie są wyposażone w karty graficzne, a więc na chipsecie AGA lub ECS. Wersja 2.1 wnosi niewielkie zmiany w zakresie ułatwiającym stosowanie wtyczki. Archiwum z zawartością przeznaczoną dla AmigaOS 3 do pobrania ze strony programu.
zamieścił: Jazzcat

W 164. numerze pisma Amiga Future ukazała się obszerna recenzja intra Electric Lifeforms grupy Ghostown, inkrustowana wypowiedziami twórców.

Autorem tekstu jest Noel Baldacchino, doskonale znany wszystkim starym scenowcom jako Mop/Alcatraz.

Podziękowania dla Andreasa Magerla za papierowy egzemplarz!

Kliknij, żeby powiększyć.
zamieścił: mailman
"Kargon" to, od strony koncepcyjnej, dosyć oryginalna gra stanowiąca połączenie "Dungeon Master" i "Dyna Blaster". Tytuł, jako jeden z niewielu, pozwala na rozgrywkę do czterech graczy jednocześnie. Hubez przygotował recenzję tej gry.
zamieścił: mailman
Cameron Armstrong przygotował nową wersję programu wykorzystującego technologię chatbota ChatGPT. Wśród wprowadzonych zmian znalazła się poprawka dotycząca niedziałającego suwaka, poprawa stabilności, dodanie obsługi nowych modeli OpenAI, polepszenie obsługi błędów. W archiwum z najnowszą wersją znalazła się również pierwsza natywna wersja dla AmigaOS 4.1. Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie projektu. Bezpośredni odnośnik do archiwum, dostępny jest tutaj.
zamieścił: mailman, nadesłał: ComputerStudio
Wydawnictwu Retronics, specjalizującym się w wydawaniu reedycji znanych czasopism komputerowych z lat 80. i 90., a także gier i pokryw przeciwkurzowych na retro komputery, udało się pozyskać prawa do wydawania czasopism Computer Studio oraz Amiga Computer Studio od wydawnictwa CGS - Computer Graphic Studio pana Marka Suchockiego. Pierwsze dwa numery Computer Studio z 1991 roku można już teraz zamawiać w przedsprzedaży na stronie https://www.retronics.eu, a na kolejne edycje można zapisać się za pośrednictwem strony internetowej. Oba numery prawdopodobnie ukażą się jeszcze w grudniu 2023 roku. Na dwa pierwsze numery Amiga Computer Studio również można zapisać się e-mailowo poprzez stronę internetową Retronics lub wysyłając e-mail na adres zamowienia(at)retronics.eu.

Wydawnictwo Retronics rozważa również wydanie zupełnie nowych numerów Amiga Computer Studio - lecz to wszystko zależy od zainteresowania czytelników i klientów. Firma apeluje o wspieranie jej działalności. Przy dobrych wynikach sprzedaży Computer Studio i Amiga Computer Studio - jest szansa na wydanie całkowicie nowych, niepublikowanych dotąd numerów.

Retronics zachęca również do polubienia strony czasopism na Facebooku, aby śledzić regularnie aktualności dotyczące dwóch wyżej opisanych tytułów: https://www.facebook.com/amiga.computer.studio.
zamieścił: mailman
Rafael/ARMO przygotował dla systemu MorphOS drugą, oficjalną wersję beta programu Git Desktop. Jest to graficzny interfejs dla Gita (systemu kontroli wersji), wzorowany m.in. na GitHub Desktop. Do korzystania z Git Desktop wymagany jest zainstalowany MorphOS SDK. Niezbędna jest również podstawowa wiedza z zakresu działania Gita (dlatego warto zapoznać się z artykułem autora MorphOS i GitHub). Program można pobrać z MorphOS-Storage oraz z Aminetu.
zamieścił: mailman
Frank Wille przygotował nową wersję narzędzia deweloperskiego vasm. Szczegółowa lista wprowadzonych zmian znajduje się na stronie projektu.
 głosów: 7  tagi: vasm
dodaj komentarz
zamieścił: mailman
Firma Archi-TECH wprowadziła do swojej oferty nową odsłonę karty turbo do Amigi 600 znanej jako A630. Oznaczona symbolem rev3 charakteryzuje się wbudowanym koprocesorem 68882FN40/50 MHz. Karta zawiera procesor 68030RC50/50 MHz z możliwością obsługi pamięci 64 MB lub 128 MB i dostępna jest w jednym z czterech kolorów. Cena ok. 254 dolarów amerykańskich.
zamieścił: mailman
Wydłużony o tydzień czas trwania konkursu AmigaToolJam sprawił, że wzrosła liczba prac, w tym również od naszych rodzimych kolegów. W szranki turnieju dołączyły:
  • GoVars (kategoria Tool) - program do zarządzania zmiennymi środowiskowymi autorstwa Krzysztofa Donata. Powstał w AmigaE i wymaga AmigaOS 3.0 i wyżej.
  • ResetLever (kategoria Most Useless Tool) - program do zresetowania Amigi o dosyć sporych wymaganiach (AmigaOS 3.x, AHI, 1 MB pamięci i szybki procesor).
  • Magic 7 Ball (kategoria Most Useless Tool) - aplikacja przepowiadająca przyszłość. Wymagania AmigaOS 3.0 lub wyżej oraz 2 MB pamięci
  • ColourMapper (kategoria Tool) - program do zmniejszania liczby bitplanów w obrazkach. Do działania wymaga AmigaOS 2.x
  • MUIIP (kategoria Most Useless Tool) - narzędzie do sprawdzenia i podania numerów IP domen.

zamieścił: mailman
Na przestrzenii ostatnich trzech tygodni bardzo szybko po sobie ukazywały się kolejne wersje dostępnej dla systemu operacyjnego MorphOS przeglądarki internetowej Wayfarer. Obecnie można pobrać wersję 6.6. Pełna lista zmian wprowadzonych pomiędzy wersją 6.3 (o której ostatnio informowaliśmy) a najnowszą dostępna jest na stronie projektu https://wayfarer.icu/history.
  • Pierwszy raz na stronie

  • Kalendarium

01.11.2001

Firma Amiga Inc. podpisuje porozumienie z belgijską firmą Hyperion Entertainment, której zadaniem jest rozwój systemu AmigaOS 4.0.

01.11.1996

28 lat temu miała miejsce premiera gry "Hill Sea Lido".

01.11.1986

W Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera gry "Defender of the Crown".

  • Menu PPA.pl

  • Forum

Komu komu, bo idę do d... (32) »
Nowe gry (1281) »
Mój nowy film - Minimi... (22) 
Amiga CDTV i BlueSCSI.... (43) »
ACA 1240/1260 (29) 
Uruchomienie Firebird ... (160) »
Programowanie Kickstar... (10) 
Podcast o latach 90, d... (93) »
Wersje moich gier na W... (15) 
Sonnet Crescendo 7200 ... (905) »
  • Użytkownicy online

  • Graffiti

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem