kategoria: Programy
[#1] Pokaz możliwości Deluxe Paint.
Pokaz możliwości Deluxe Paint.

Zobaczyłem rzeczy o których nie miałem pojęcia :)
[#2] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@kjb666, post #1

Program miał ogromne możliwości i dalej ma :)
Jak ktoś chce, to fajne rzeczy można i w M$paincie wyczesać Klik OK
[#3] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Koyot1222, post #2

Program miał ogromne możliwości i dalej ma

No i?

Daję link do konkretnego materiału, gdzie np. jest pokazane działanie opcji "tint". Nie wiedziałem że da się wypełniać kolorami z "range" w taki sposób. Nie przypominam sobie tego z książki p. Węsławskiego, a książki dołączonej do programu nie czytałem z powodu braków językowych.

Jak ktoś chce, to fajne rzeczy można i w M$paincie wyczesać

Nawet w piasku, ale chodzi mi raczej o Dpainta, albo inny program malarski na Amidze :)
[#4] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@kjb666, post #1

[#5] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Koyot1222, post #2

Świetna robota z tym samochodem w Microsoft Paincie. Wszystko jak widać zależy od chęci i umiejętności! Na pewno wyrywa to koronny argument z rąk fanów Photoshopa itp. programów, że takie programy są ubogie. Trzeba umieć i wiedzieć jak z nich korzystać. Jakieś tanie efekciarstwo w Photoshopie nie umywa się do malowania przez utalentowane osoby. Piszę tak, bo sam jestem fanem takich programów.

Co do Deluxe Painta, to nabyłem ostatnio Deluxe Paint IV, i muszę stwierdzić, że rzeczywiście ma on dość sporo opcji i narzędzi malarskich, różni się nieco od Personal Painta. Trzeba się z nim bliżej zaznajomić. Ale mi jeszcze brakuje takich umiejętności jak autorowi rysunku samochodu. Widzę, że robi on najpierw szkic, a później wypełnia go farbami. Pracuję nad tym, by atrakcyjniej malować. A, i nasuwa się analogia do pisania programów, najpierw szkic, a potem wypełnienie :) Tak się składa, że ostatnie programy właśnie piszę w taki sposób, że piszę opis programu i definicje pojęć, a później dopiero zabieram się za kodowanie.

Zawodowym programistą jeszcze nie jestem, uczę się, ale wszystko na dobrej drodze.
[#6] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@kjb666, post #4

Łał. Zacne tutki.
Po 19 latach dowiedziałem się jak zrobić obracający globus w Deluxie.
Widziałem że w Deluxie można dokonać niesamowitych rzeczy, ale nie sądziłem że niektóre z nich są także na wyciągnięcie ręki dla kogoś takiego jak ja - bez talentu malarskiego.
Dzięki za post.
[#7] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Shoonay, post #6

[#8] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@kjb666, post #1

Stanisław Węsławski jak Lenin - wiecznie żywy. ;)

Brilliance kosił Deluxa pod każdym względem możliwościami i wygodą. Personal Paint też, chociaż nie aż tak. Oczywiście mówimy o sprzęcie bez karty graficznej. Choćby podstawową wadą DeluxePainta, która go absolutnie dyskwalifikowała było jedno "undo". To było absolutnie nie do przyjęcia w ostatnich wersjach.
[#9] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@MDW, post #8

a gradienty dalo sie rysowac ?
[#10] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@HOŁDYS, post #9

Pewnie, że się da. Choć (trzeba przyznać) kontrola nad tymi gradientami jest znacznie mniejsza niż w Deluxie.
[#11] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@MDW, post #8

Znałem zawodowego grafika, który używał A4000 i właśnie programu Brilliance.
[#12] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@recedent, post #10

recedent nie zrozumiales dygresji :) MDW na pewno wie o co chodzi
[#13] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@HOŁDYS, post #12

Wytłumaczenie że się da gradientować, to ze strony recedenta też była dygresja :)
Przecież wiemy że A1200 nadaje się tylko do DPainta i gradientowania, jak to kiedyś zauważył MDW :D
[#14] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@kjb666, post #13

zapomniales napisac o super frogu :)
[#15] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Robert-Minimat-Szacki, post #5

Widzę, że robi on najpierw szkic, a później wypełnia go farbami.
Bo na tym polega rysowanie. :) Ciekawe czy rysowal myszka czy tabletem?
Ja niestety na Personalu moge tylko myszka rysowac bo jeszcze nie ma sterownika
do mojego tabletu dla systemu AmigaOS4.1.

Ciekawe czy sa jeszcze jakies ami-konkursy w rysowaniu?
Jakby byly to moze bym przysiadl i cos narysowal.
[#16] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Leon, post #15

Ciekawe czy sa jeszcze jakies ami-konkursy w rysowaniu?
Jakby byly to moze bym przysiadl i cos narysowal.


Jak dojdą do mnie pieniądze ze wierszówkę PPA, bo chcieliśmy mały ami-konkursik zrobić. Chciałem jakąś retro konsole ufundować w retro konkursiku. Konkurs w rysowaniu to też fajny pomysł, ale w konkursie graficznym to może inna nagrodę poszukam. Wybaczcie płodny nie jestem w pisaniu więc budżet mamy skromny. Ale pomysł jest :)
[#17] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Leon, post #15

Ciekawe czy sa jeszcze jakies ami-konkursy w rysowaniu?
Jakby byly to moze bym przysiadl i cos narysowal.


oczywiscie - prawie na kazdym party demoscenowym
[#18] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Leon, post #15

Zawsze do Graffiti możesz coś liznąć ;)
Jakiegoś gradienta ;)
[#19] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@kjb666, post #1

Fajnie, że takie rzeczy można obejrzeć.
Jestem zagorzałym fanem DPainta, zatem ten pokaz możliwości programu mnie nie zaskoczył.
Każdemu, kogo bawią takie dłubaniny/eksperymenty polecam lekturę "Deluxe Paint w praktyce"autorstwa nieocenionego pana Stanisława Węsławskiego. Jest to też w odcinkach, w Magazynie Amiga, zaś komplet MA jest w Necie - zatem zero problemu

DPaint to kanon - ani Brillance, ani PPaint (z podobnej półki) nie są w stanie zagrozić jego wiodącej pozycji. Brillance jest mniej wygodny, mniej intuicyjny. PPaint (mimo cennych filtrów - z możliwością manipulowania nimi, z możliwością tworzenia swoich) nie pracuje w trybie HAM - co uważam za spore ograniczenie.

DPaint jest genialny - to jeden z nielicznych przykładów "kombajnów graficznych", gdzie można i malować, i tworzyć zaiste pokręcone animacje. To program pobudzający kreatywność i pozwalający nawet ludziom (takim, jak ja, na przykład) niezbyt hojnie obdarzonym talentem do malowania, na realizowanie swoich wizji/pomysłów/fantasmagorii graficznych.

Jeśli ktoś dobrze pogryzie DPainta, przećwiczy wszystkie lekcje pana Węsławskiego - to żaden program, jak najbardziej współczesny, zarówno do malowania, jak i animowania - nie będzie mu straszny. Pseudo 3D, cienie, glow, animowane (to robi wrażenie do dziś) fonty, gradienty, wypełnianie figur gradientem, co tam się komu zamarzy... No praktycznie nie ma "czegoś niemożliwego." I to wszystko tak prosto, intuicyjnie, naturalnie. W wersji V do opcji animacyjnych doszła na dodatek "kamera" - cud miód malina. I możliwość pisania skryptów w ARexx (choć to ciut jakby niedopracowane, trzeba się napocić troszkę).

Tak czy siak - DPaint jest oryginalny, unikalny - nie ma swojego odpowiednika na żadnej innej platformie, jest i będzie w swojej kategorii liderem. Mnogość funkcji, bogactwo możliwości - nie spotkałem niczego podobnego na PC, na Makówce. Zaś na Ami - owszem, Brillance i PPaint mają kilka rzeczy dopieszczonych bardziej, ale ogólnie - DP nie podskoczą

DPaint fajnie się sprawdza pod MorphOS, praca z DP na Miniaczu to czysta przyjemność (aczkolwiek i na gołej A500 można mieć fantastyczny fun) OK

Pozdrawiam serdecznie
Des
[#20] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Shoonay, post #6

DP ma swoje plusy, najważniejszy to szybkość z jaką wykonuje się rysunki, gdy go się trochę opanuje. Ten animbrush narysowałem w ~10 min.

[#21] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@APC74, post #20

Poskładałeś klatki w 10 minut rozumiem, czy też je narysowałeś? ;)
Do animacji Deluxe Paint nie ma sobie równych :) A animbrush ułatwia tworzenie animacji, przydatna funkcja :)
[#22] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@parallax, post #21

No bez przesady. ;) Mapę



znalazłem w Google. Reszta jest już moja.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 20:56:50 przez APC74
[#23] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@APC74, post #22

A, w ten sposób :D i elegancko wyszło OK
[#24] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Des, post #19

Typowe stare amigowe bzdury wygadujesz, zerknij najpierw na ProMotion przy nim delukspańt to prostak
[#25] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@pinior, post #24

A w czym promotion lepszy był na A500 lub później na A1200 ?
[#26] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@APC74, post #20

Ja pierdziu, ale fajne :)

Zrobiłeś 2 animbrushe a potem nałożyłeś jeden na drugi ?

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 05:34:55 przez kjb666
[#27] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@Des, post #19

Tak czy siak - DPaint jest oryginalny, unikalny - nie ma swojego odpowiednika na żadnej innej platformie, jest i będzie w swojej kategorii liderem. Mnogość funkcji, bogactwo możliwości - nie spotkałem niczego podobnego na PC, na Makówce. Zaś na Ami - owszem, Brillance i PPaint mają kilka rzeczy dopieszczonych bardziej, ale ogólnie - DP nie podskoczą


Nie zaklinaj proszę rzeczywistości. Od dawna są dostępne duuuużo lepsze programy do pixelowania na inne platformy. Promotion to mój ulubiony z nich: http://www.cosmigo.com/promotion/index.php. Pisałem już o tym na tym forum, że Promotion ma nawet część skrótów "zapożyczoną" z Deluxa, ale możliwości jakieś 2000% większe.

ps. dopiero teraz widzę, że kolega pinior też podał iinka do Promotion ;)

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 08:25:14 przez slay

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 08:27:47 przez slay
[#28] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@slay, post #27

heh ...porownanie programu z 2012 r do DP z 1986 ..to tak jakby miec pretensje ze Atari 2600 nie ma efektow z PS3 obecnych gier...

Deluxe Paint stworzony przez jednego czlowieka przecieral szlaki i dawal wspaniale narzedzie komputerom domowym ...

czy sa obecnie lepsze narzedzia ? na pewno sa ... jednak w klasie Amigi DP zawsze mial wysoka pozycje....wielu ludzi go uzywalo i cenilo

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 10:02:21 przez HOŁDYS
[#29] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@HOŁDYS, post #28

heh ...porownanie programu z 2012 r do DP z 1986 ..to tak jakby miec pretensje ze Atari 2600 nie ma efektow z PS3 obecnych gier...

Deluxe Paint stworzony przez jednego czlowieka przecieral szlaki i dawal wspaniale narzedzie komputerom domowym ...

czy sa obecnie lepsze narzedzia ? na pewno sa ... jednak w klasie Amigi DP zawsze mial wysoka pozycje....wielu ludzi go uzywalo i cenilo


Nie zrozumiałeś. Des pisze w czasie teraźniejszym (a nawet przyszłym): "DPaint jest oryginalny", "nie ma swojego odpowiednika na żadnej innej platformie", "jest i będzie w swojej kategorii liderem" - a to świadczy o nieznajomości zagadnienia i ignorancji.

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 10:22:42 przez slay
[#30] Re: Pokaz możliwości Deluxe Paint.

@slay, post #27

W czym jest lepszy ten program? Szybciej można pixelować?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem