kategoria: A600
[#61] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #60

Ktoś też próbował zrobić nowe zatrzaski do A600. Akurat wydrukowałem jeden żółty na próbę, zrobię przymiarkę jak pasuje. Potem biały filament gdy będą dobre.

Ciekawe czy boczne można jakoś zregenerować, tylko one są wąskie.

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:00:53 przez Adinfo
[#62] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #57

A ja z innej beczki- Jak otworzyć obudowę bez wyrywania zaczepów(udało mi się zakupić b. tanio i nie chcę sobie jej spierd..ć)?
Z A600 miałem do czynienia, ale nigdy nie musiałem jej otwierać. Wiem jak się otwiera A1200, czy z A600 jest tak samo?
[#63] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@AD99, post #62

Otwiersza jak Commodorka 64c czyli naciskając boki by wysunęły się z zaczepów. Tylko uważaj przy otwieraniu na krótkie kabelki od diód, bo można je urwać.
[#64] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Stoopi, post #63

Tak i najlepiej od razu przedłużyć je sobie :)

@Adinfo jak tam próbowałeś te zatrzaski ?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 12:46:23 przez lopezpb
[#65] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@lopezpb, post #64

Przymiarki były, ale nie kleiłem na stałe, często otwieram obudowę i szkoda było by to ponownie urwać - jak dobrze przykleić to co innego by się połamało, pasować pasują.
[#66] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #65

Czy ktos był by w stanie wydrukować dla mnie kilka sztuk?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 12:57:21 przez lopezpb
[#67] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Stoopi, post #63

C64 też jeszcze nie otwierałemszeroki uśmiech. Dzięki, będę za jakiś czas próbował. W necie filmiki widziałem tylko "jak połamać sobie zaczepy".
[#68] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@lopezpb, post #64

Przysiadłem do tych zatrzasków co drukowałem, są ok - ale jest jeden warunek - trzeba wyciąć pozostałości po starych - dla mnie do bez sensu - nikomu nie zabronię jak ktoś bardzo chce. Zrobiłem inaczej - przygotowałem węższe zatrzaski, które wchodzą między te "pozostałości" po starych - przymiarki się udały, w tym tygodniu wkleję je na stałe aby sprawdzić czy nie są zbyt wysokie - czy górna część obudowy dobrze trzyma i nie ma "luzów" z góry na dół. Gorzej sprawa wygląda z bocznymi zaczepami, które w oryginale są bardzo wąskie, dorabianie nowych może nie mieć sensu, postaram się to jeszcze sprawdzić.
[#69] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #68

Z bocznymi to wszystko zależy, jak chcesz sobie złożyć komputer na stałe to myślę, że były by ok, ale jak co chwilę ściągasz obudowę to faktycznie lipa.
[#70] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@lopezpb, post #69

Chyba, że mieć 20 sztuk bocznych w zapasie i niezbyt mocny klej
[#71] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #70

dodam tego posta także tutaj :P

wydaje mi sie, ze te zaczepy pod a600 byłyby "trwalsze"
https://www.thingiverse.com/thing:3381904

tutaj dodaje takze clipsy na "tył obudowy" pasuje do kazdej amigi :)
https://www.thingiverse.com/thing:3526463



i pytanko, jaki klej uzyć aby tak szybko nie odpadły klipsy ?
[#72] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@sajdor, post #71





[#73] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@sajdor, post #71

Ten z drugiego linka drukowałem, ale wymaga wycięcia pozostałości po starym. ten co ja zrobiłem wchodzi między te stare mocowanie i przez to dodatkowo jest przez nie trzymany - ale przez to miejsce trzymania jest też węższe.
[#74] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #68

Ja robiłem właśnie węższe by nie robić dodatkowej metaloplastyki.
Stoopi pozytywnie mi je zaopiniował (wysłałem mu kilka szt na próbę).
[#75] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #74

Moja wersja jest podobna do Twojej - bez wycinania w obudowie.
[#76] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #74

Te z pierwszego linku to boczne, te z drugiego - tylne, o ile się nie mylę.
Tylne załatwiają sprawę, usunięcie starych pozostałości zajęło mi jakieś 7 minut.
[#77] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Drakon, post #76

Spoko, nie zwróciłem uwagi na te z pierwszego linka (że są na boki). Może dzisiaj je wydrukuję. Boczne wymagają wycięcia pozostałości bo bez tego jest mało miejsca na wstawienie nowych. Tylne jak kto woli - albo szersze (na pewno mocniejsze) i wycinka albo te wąskie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2019 11:15:15 przez Adinfo
[#78] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #77

Z lewej strony jest śrubka, więc z tego co znajomy pisał, wystarczy prawy zaczep.
[#79] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #74

Tak jest! Po prostu się je przykleja pomiędzy starymi zaczepami nie martwiąc się o wysokość bo to już jakby automatycznie się ustawia. Niema żadnych luzów, górne wieko trzyma się "like hell", bocznych natomiast nie sprawdzałem, śrubki robią robotę.
[#80] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Stoopi, post #79

Te boczne sprawdzę - szczególnie ten obok stacji dysków.
[#81] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Stoopi, post #79

Wczoraj wydrukowałem boczne zaczepy, wyciąłem pozostałości po starych małym nożem kuchennym
przymiarki zrobiłem, jak znajdę klej to wstawię na stałe i wtedy zapodam zdjęcia.
[#82] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #81

jaki koszt bedzie tych protez? :)
[#83] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@ami2019, post #82

hej, czy juz doszliscie do finalnej wersji zaczepow do a600 i a1200, zarowno tylne jak i te boczne?
[#84] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@ami2019, post #83

Hej. Ponawiam temat. Ktoś z Was oferuje te zaczepy obecnie? Interesują mnie głównie na tył obudowy A600 bo od jej otwierania niestety jest luz - proszę o odzew :)
[#85] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@guzik-zapasowy, post #84

tbone miał swój projekt - podobno fajny z tego co pisali na forum.

Próbowałem dostosować inny projekt, ale okazał się chybiony. Dlatego zrobiłem od początku własny, zobaczymy jak wyjdzie. Już dawno obiecałem paru osobom podesłanie do testów tylko czasowo nie wyrobiłem z innymi obowiązkami. Do poniedziałku postaram się to wysłać aby ocenili czy te nowe zaczepy się nadają.

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2019 19:59:13 przez Adinfo
[#86] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@Adinfo, post #85

Mogę Ci podesłać stl'a.
Drukuję je tylko jeżeli ktoś odbiera osobiście/mogę przez kogoś podać.
[#87] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@tbone, post #86

Próbował ktoś takiego sposobu?
https://www.youtube.com/watch?v=n1meoZaHYZo
Dopiero co się na to natknąłem, a wygląda że znane od lat. Przy jakiejś okazji na pewno wypróbuję. Choć zatrzaski do amigowej obudowy są dość ciasne i spore siły tam działają przy otwieraniu (ostatnio siłowałem się tylko z klapką od expansion portu w A500+ )
[#88] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@charliefrown, post #29

A czy ktoś z Was ma jakąś opinię na temat tej oferty dedykowanej dla Amigi 600?

https://allegro.pl/oferta/komplet-regeneracyjny-zatrzaski-do-amigi-600-8717247243
[#89] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@guzik-zapasowy, post #88

Sam ich nigdy nie kleiłem gdyż nie potrzebowałem. Sprzedało się kilkanaście zestawów. Ani jeden nie przyszedł jako zwrot. Bluzgów też na maila nie dostałem więc mniemam, że są ok.
[#90] Re: Regeneracja zatrzasków od obudowy

@pong777, post #89

Jeśli to Ty sprzedajesz na tej aukcji to szkoda, że nie odpisujesz na maile, które wysyłałem w sprawie kondycji/jakości tych zaczepów (chyba, że podany w Allegro mail i telefon nie jest Twój). Co ta oferta dokładnie zawiera? Zaczepy na tył i jeden przy stacji dysków tak?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem