kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#1] Preorder na plipbox
Zbieram preordery na PLIPBox. Czyli na interfejs sieciowy dla klasycznej Amigi (każdej która posiada gniazdo LPT, kick 2.x i przynajmniej 2MB RAM wymagane przez stos TCP/IP). Urządzenie wystarczy z jednej strony podpiąć do routera zwykłym kablem sieciowym, adres pobierze sobie przez DHCP i wystawi interfejs PLIP dla Amisi. Na razie nic nie trzeba płacić - wstępnie skalkulowana cena to 150zł za urządzenie w prostej obudowie, z instrukcją instalacji interfejsu i stosu TCP/IP, z wtyczką do portu równoległego, zaprogramowane i skonfigurowane, bez zasilacza, wystarczy byle co co daje jakieś 7-12V. Jeśli ktoś jest zainteresowany - pisać. Jeśli ktoś chce się czegoś więcej dowiedzieć - pisać. Fotki są w galerii. U mnie to działa z Amigą 500 rev. 8.1, 0.5MB chip i 8MB Fast, HDD, kick 3.1, WB 3.1, Miami TCP/IP. Prędkość - ok. 100kbit/s
Tak naprawdę nie robię tego w celach zarobkowych, cena głównych elementów to 110-120zł, plus jakieś drobiazgi (goldpiny, kable, wtyczka DB25), dla zarobku to sobie na amibayu wystawię ;) Jeśli przy większym zamówieniu uda mi się wytargować jakiś rabat to cena oczywiście będzie niższa.

Ktoś na gg się do mnie odezwał, że poskłada to za 30zł. Nie wiem czy to jest możliwe - być może bo schematy arduino są ogólnie dostępne - ja kupuję sprawdzone moduły od dwóch lat do różnych projektów i staram się nie zmieniać producentów. Poniżej linki do aukcji sprzedawców od których kupuję części. Nie wiem czy na innych klonach wszystko działa jak trzeba.
Arduino UNO R3
Moduł sieciowy

Mam zamówienia na 4szt. Jeśli ktoś chce się dopisać to śmiało. Możliwa wysyłka lub odbiór osobisty.

Zamieszczam info tutaj bo taką sugestię dostałem od moderacji.
[#2] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Wiem, że jestem ale oficjalnie dopisuje się do listy OK
[#3] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Ja też dopisuje się do listy
[#4] Re: Preorder na plipbox

@Dorian3d, post #3

Dołączam się do listy.
[#5] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Hejo,

To jeszcze ja bym się dopisał do listy chętnych
[#6] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Dla mnie jedna sztuka
[#7] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

+1
[#8] Re: Preorder na plipbox

@Hellena, post #6

Podzespoły na pierwszą serię zamówione. Jeśli przyjdą jutro to na początku przyszłego tygodnia będziecie mieć sprzęcik w domu. Macie czas na znalezienie zasilacza - 9-12V, minimum 600mA (zasilanie z USB nie daje rady, przynajmniej u mnie).
Teraz sprawy organizacyjne. Proszę wszystkich zamawiających o maila na adres jenot (at) me.com z tematem Plipbox i z danymi:
Nick PPA:
Ilość:
Adres do wysyłki:
I dane do skonfigurowania plipboksa:
Pula adresowa z routera: np 192.168.1.x (to jest mi potrzebne do poprawnego skonfigurowania interfejsu PLIP i adresu IP amigi, żeby adresy były z innej puli niż sieć lokalna bo wtedy NAT może nie zadziałać poprawnie).
DHCP: TAK/NIE
Jeśli adres IP statyczny to:
Adres IP plipboksa:
maska sieci:
Adres IP bramy:

Każdy dostanie plibboxa skonfigurowanego do swojej sieci. Oczywiście można to później zmienić ale potrzebne jest do tego zainstalowanie Arduino SDK (Windows, Mac, Linux), podpięcie urządzenia do kompa przez USB i wpisanie "z palca" kilku komend.

Voyager zamyka listę pierwszej serii :) Jeśli ktoś jeszcze chce sie dopisać, to realizacja będzie opóźniona o kilka dni (na Amiwawę może nie zdążyć). Co do wysyłki, to trzeba będzie parę złotych doliczyć, jak się zorientuję na poczcie ile to dam znać, można też odebrać osobiście w Chełmie.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 10:27:24 przez Jenot
[#9] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #8

Mail wysłany. Mogę odebrać na AmiWawie OK
[#10] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #8

Ja podeśle maila jak wrócę z pracy. Z skąd wsiąść info o puli adresowej ? :D Ja mam neostrade z liveboxem, może wystarczy tylko to ?
[#11] Re: Preorder na plipbox

@Hellena, post #10

Sprawdź ustawienia TCP/IP na komputerze. Jeśli livebox jest skonfigurowany domyślnie to adres masz z puli 192.168.1.x po DHCP i ta informacja mi wystarczy. :)
[#12] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #11

A to chyba nie muszę sprawdzać, bo na pewno mam domyślnie. Chyba że dla pewności jednak sprawdzę jak wrócę :P
[#13] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

To ja oficjalnie też dopisuję się na 2szt. :)
[#14] Re: Preorder na plipbox

@superbonio, post #13

Ja też reflektuję na 1 szt.
[#15] Re: Preorder na plipbox

@superbonio, post #13

@superbonio - jesteś na pierwszej liście,
@jarob - Ty do mnie wcześniej maila nie wysyłałeś - druga seria.
[#16] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #15

Może być druga seria.
[#17] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #15

Ja, jeżeli to możliwe mogę się zamienić z kimś na drugą serie, a jeżeli nie to zostaje w pierwszej
[#18] Re: Preorder na plipbox

@Hellena, post #17

Będę po złożeniu pierwszych 10szt. rozsyłał dane do przelewu, jeśli ktoś nie zdąży z pierwszej serii to wpisani na drugą serię mogą dostać swoje sprzęty wcześniej.
[#19] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #18

Ok mail poszedł.
[#20] Re: Preorder na plipbox

@Hellena, post #19

Dane przesłałem.
[#21] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Cześć,

1) a te programy chodzą tylko z HDD, czy coś małego (IRC?) może iść dyskietki?
2) one wymagają 3.1, czy może być niższy?
3) jakie w ogóle mogą być programy ,które z tym pójdą?

Pozdr,
Y
[#22] Re: Preorder na plipbox

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #21

ad. 1. Teoretycznie da się uruchomić AmiTCP z dyskietki, ale na irca raczej miejsca nie wystarczy. W zestawie z na dyskietce jest chyba tekstowy ftp, tylko po co, skoro miejsca brak. No chyba, że na df1
ad. 2. AmiTCP wymaga chyba 2.04
ad. 3. Ja uruchomiłem ncftp (tekstowy klient ftp), guiftp (graficzny klient ftp), AmIRC (działa całkiem ładnie jak na kobyłę z MUI), chciałem Aweb uruchomić ale mam jakąś badziewną wersję.
[#23] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #22

Rozumiem, wielkie dzięki za info.
Czyli bez HDD "nie podchodź". ;)
[#24] Re: Preorder na plipbox

@YERZMYEY/HOOY-PROGRAM, post #23

No raczej większego sensu bez dysku to nie ma.
[#25] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #24

A na 68040/25 pójdzie przeglądarka www czy AGA nie pociągnie?
[#26] Re: Preorder na plipbox

@iZi, post #25

Pociągnie, pociągnie. Ja na 030 używałem iBrowse i chodziło całkiem szybko. Na 040 będzie szybciej.
[#27] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #26

A tak z ciekawości to działa jak normalna sieciówka? o_O I jest normalny driver do niej którego możesz użyć z dowolnym stosem TCP/IP?
[#28] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #26

ja też chcieć plipboks! wub Można jeszcze??
Co prawda przy mojej obecnej konfiguracji to nie ruszy (1MB, kick nawet nie wiem który, ale 1,x) No ale...
[#29] Re: Preorder na plipbox

@Nathanel, post #27

To jest widziane jak normalna sieciówka. Jest do tego nieco zmodyfikowany driver SANA-II (magplip.device), z którym zadziała na pewno AmiTCP i Miami, powinien zadziałać Genesis i każdy inny stos korzystający z driverów SANA-II.
[#30] Re: Preorder na plipbox

@snajper, post #28

Wysyłaj maila z danymi. Dopiszę do listy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem