kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#31] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #8

Mail wysłany :).

Pozdr,
[#32] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Robi się coraz ciekawiej w hardware dla klasyka aczkolwiek raczej poczekam na rozwój sytuacji. Niejednokrotnie się przekonałem że projekt później kontynuowano poprawiając błędy pierwowzoru. Zatem może innym razem się podepnę. Dobra robota Jenot tak trzymaćOK

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 21:31:00 przez miro_78
[#33] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #30

poszło :)
[#34] Re: Preorder na plipbox

@miro_78, post #32

Przyszły dzisiaj mikrokontrolery i pudełka. Pozostały jeszcze moduły sieciowe. Ale już mogę zająć się przygotowaniem obudów, lutowaniem wtyczek LPT i programowaniem Arduino.
Rzookol podrzucił mi jeszcze inny pomysł, być może lepszy, żeby wykorzystać jakąś płytę przemysłową. Spróbuję coś takiego kupić, zainstalować linuksa i zobaczyć jak to działa. Karta sieciowa szybsza od komputera do którego jest przeznaczona - niezłe. ;)
[#35] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #34

Też kiedyś o tym myślałem, można do tego wykorzystać Raspberry Pi albo Bifferboard. To drugie było swego czasu dostępne na Alledrogo w lekko okrojonej wersji jako serwer NAS, niestety było tak okrojone że żadne standardowe OpenWRT itp nie mogłoby zmieścić się w pamięći flash. Ale pełny Bifferboard już by wystarczył, a wymiary wprost idealne. Tylko nie wiem skąd to (tanio) wziąć.

BTW plipboksa można chyba zrobić też na bazie płytki z Atmegą na której już jest interfejs sieciowy i złącze DB25. :)
[#36] Re: Preorder na plipbox

@Nathanel, post #35

Tak, gdzieś na jakiejś niemieckiej stronie widziałem coś takiego, na stronie plipboxa zresztą też, ale jak zobaczyłem jakieś dwie przejściówki połączone szeregowo to się poddałem. Może jednak zamówię 1szt, żeby sprawdzić co i jak.
[#37] Re: Preorder na plipbox

@Nathanel, post #35

Epia używka na allegrogo poniżej 80zł nie schodzi. Do tego CF, obudowa, kabel - na pewno wyjdzie drożej niż na Arduino.
Poniżej zmontowany pierwszy egzemplarz. Jeszcze pewne niedociągnięcia są, lekko nierówno, ale to jeszcze nie jest do końca skręcone, finalnie powinno wyglądać lepiej.







Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 11:51:22 przez Jenot
[#38] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #37

Dla mnie bomba! Wygląda nieźle, a niedługo sprawdzę też jak działa
[#39] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #37

Nice! Nie mogę się doczekać testów
[#40] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #37

Podoba mi się.

Do kiedy można się zgłaszać do drugiej serii?
[#41] Re: Preorder na plipbox

@Skotos, post #40

Pisz maila - dodam do drugiej serii. Na razie składam pierwszą.
[#42] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #41

Panowie, dzisiaj wieczorem roześlę pierwszej grupie dane do przelewu bo prace postępują i po niedzieli towar będzie gotowy. Ci, ktorzy chcą odebrać na Amiwawie mogą zapłacić wcześniej przelewem lub gotówką Sir_Lucasowu przy odbiorze (150zł). Wysyłka wg cennika poczty - paczka gabaryt A priorytet 11zł+Vat czyli 13.53zł. Razem 163.53. W tytule przelewu wystarczy mi nick z ppa. Czekajcie na maile.
[#43] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #42

Lista na "1st batch":
1. Sir_Lucas - 1szt.
2. Dorian3d - 1szt.
3. Superbonio - 2szt.
4. arti_ - 1szt.
5. iZi - 1szt.
6. Reborn - 1szt.
7. Voyager - 1szt.

Jako, że Hellena woli dostać z drugiej serii to wpisałem na listę:

8. jarob - 1szt.

Wszyscy z listy powinni już dostać ode mnie maila. A ja biorę się do roboty, żeby zdążyć przed Amiwawą.
[#44] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #43

Przelew zrobiony
[#45] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #43

Najgorsze za mną, czyli lutowanie wtyczek DB25. Małżonka przygotowuje obudowy, ja dzisiaj poskładam flaczki i przygotuję komplety do programowania. Muszę jeszcze kupić śrubki do poskręcania bo prototyp jest klejony ale to jednak nie był najlepszy pomysł ;)
[#46] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #45

No i właśnie odebrałem swój egzemplarz plipboxa z numerem 1 :D Sprzęt pierwsza klasa! OK
[#47] Re: Preorder na plipbox

@Sir_Lucas, post #46

napiszcie jak to działa w praktyce ,jak z konfiguracją itp.
i jak to się ma do klasycznej sieciówki na zorro lub pcimcia ?
[#48] Re: Preorder na plipbox

@Sir_Lucas, post #46

Prace postępują nieco wolniej niż zakładałem. Stan na dzisiaj: polutowane wtyczki, przygotowane wszystkie obudowy, zaprogramowane wszystkie mikrokontrolery, dwa komplety złożone i gotowe do umieszczenia w obudowie. Plan na jutro - złożyć wszystko do kupy i skonfigurować a w czwartek pakowanie i wysyłka. Mam nadzieję, że się uda.
[#49] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #48

Misja prawie zakończona. Złożone, zapakowane w obudowy, zdebugowane, skonfigurowane, sprawdzone czy działa. Jutro pakowanie i wysyłka. Niestety mam zmianę od 6:00 do 14:00 i wcześniej nie uda mi się wysłać więc jest duże prawdopodobieństwo, że dotrze dopiero w poniedziałek i będziecie się w weekend nudzić. Każdy dostanie nr listu, żeby wiedział gdzie jest przesyłka. Wysyłam, instrukcję doślę w pdfie mailem bo nie zdążyłem. Sir_Lucas - zgłoś się na skręcanie całości (bo Twój eksperymentalny, klejony egzemplarz to nie był najlepszy pomysł ale w końcu prototypa dostałeś).


[#50] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #49

@jarob, @Reborn - musicie mi wybaczyć, ale Wasze egzemplarze wymagają dodatkowego sprawdzenia lub wymiany modułu Ethernet - wyślę je w poniedziałek razem z małą niespodzianką w ramach rekompensaty. Reszta zaraz będzie wysłana pocztą (oprócz tych, które będą odebrane na AmiWawie od Sir_Lucasa).

@Voyager, @superbonio - odbiór na Amiwawie od Sir_Lucasa

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 17:54:16 przez Jenot
[#51] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #50

Wysłane co miało być wysłane, Sir_Lucas dostał trzy sztuki do zabrania na Amiwawę. A ja biorę się za pisanie instrukcji, żebyście dostali PDFa przed dostaniem paczki. ;)
I za debuggowanie egzemplarzy dla Reborn i jarob.

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 20:08:34 przez Jenot
[#52] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #51

To mi też prześlij tego PDFa bo już kombinuję i kombinuję i nie wiem o co chodzi, a pewnie jakąś pierdółkę.
[#53] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #51

Plipboxy czekają na wyjazd, gotowe do drogi OK
[#54] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #51

Panowie, jeśli będziecie mieć problemy z konfiguracją to pisać, na maila czy tutaj. Pomogę. Ja wiem, że może instrukcja jest nieco lakonicznie napisana i być może spotkacie się z problemami, które nie są w niej opisane ale wszystkie sztuki sprawdziłem ze swoją amigą 500 i pingi na google.pl działały, pliki po ftp przechodziły i amirc łączył się z chat.freenode.net. Jeśli nie uda się Wam skonfigurować, to nie ma problemu - odsyłacie i dostajecie zwrot kasy razem z kosztami przesyłki. Oczywiście zakładam, że co nieco o amidze wiecie, poza tym mogę zaproponować przywiezienie sprzętu do mnie lub na jakieś party (kolejne Amiparty w lecie), to musi zadziałać. Nie robiłbym sobie kwasu i nie kleiłbym tego dla Was gdybym nie był pewien, że urządzenie działa.

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2013 14:11:58 przez Jenot
[#55] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #54

Jenot i reszta nabywców. Może ktoś napisać czy odpalił plipboxa na A1200 ale z jakąś kartą turbo?
Czytałem że mogą być z tym problemy.
[#56] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #55

A możesz podrzucić linka gdzie to czytałeś?

Plipbox zasadniczo ma służyć do A500. Do A600/1200 są karty na PCMCIA.
[#57] Re: Preorder na plipbox

@Sir_Lucas, post #56

Na stronie Lallafy tyle ze komuś nie działało na A4000 - pewnie przez karty turbo. Pewnie że bym taką kartę podłączył w A1200 tylko że nie będę robił dziury w spodzie obudowy ;) Za 125 zł + wysyłka używanej kątówki pcmcia też nie mam zamiaru kupować.
[#58] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #57

Chodzi Ci o tą stronę?
A czy mógłbyś podać dokładnego linka do wypowiedzi tego człowieka od Amigi 4000 i że mu nie działa? Bo jestem ciekaw czy człowiek napisał coś więcej na ten temat, czy może po prostu się poddał i sobie odpuścił.
[#59] Re: Preorder na plipbox

@Sir_Lucas, post #58

link

Czytaj komentarze.
[#60] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #59

No ja mam jedynie A500 i to w dość nietypowej konfiguracji. Czekam na odzew od tych, którzy kupili to ode mnie. Niestety obawiam się że część jeszcze nie wytrzeźwiała po Amiwawie a część dostanie sprzęt dopiero jutro. Jeśli Sir_Lucas odpali swoją A4000, to może dowiemy się czy działa. Poza tym lallafa pisze w wątku który cytujesz, że sprawdzał z A500 i A1200 (z turbiaczem i bez).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem