kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600
[#61] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #59

Sprawdzę oczywiście na wszystkich dostępnych konfiguracjach.
Czyli A4000 z CSPPC, A1200 z Blizzem 060, oraz A600 i A500+
O wynikach poinformuję w tym wątku.
[#62] Re: Preorder na plipbox

@Sir_Lucas, post #61

Jak do mnie dotrze to sprawdzę z gołą A600 i z A1200 z 4MB Fastu i Bliz 40/25 PPC 603e/160 32 MB.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 23:00:54 przez iZi
[#63] Re: Preorder na plipbox

@iZi, post #62

Jeśli komuś zależy na zmianie ustawień to należy:
Ze strony http://arduino.cc z sekcji download ściągnąć Arduino IDE dla swojego systemu. Wszystko jedno który build. Potem trzeba podpiąć plipboxa przez usb do komputera, uruchomić arduino ide, które ściągnęliście. W narzędziach należy wybrać wirtualny port szeregowy do którego jest podpięte urządzenie (jeśli jest tych portów dużo to metodą prób i błędów), i kliknąć taki przycisk w prawym górnym rogu okna (wygląda jak kropka albo gwiazdka) - to serial monitor, powinno zresetować plipboxa i na ekranie pokażą się ustawienia oraz lista poleceń. Do trybu komend przechodzi się klikając na białe pole w górnej części serial monitora i wciskając enter.
p - wyświetlenie ustawień
na - ustawienie IP amigi
np - ustawienie IP interfejsu plip plipboxa
nd - włączenie DHCP
ne - IP po stronie ethernetowej
ps - zapis ustawień do epromu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 13:19:49 przez Jenot
[#64] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #63

To samo można zrobić w praktycznie każdym terminalu. Dobry jest CoolTerm. Programu nie trzeba instalować!
[#65] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #64

No tak, mi na maczku wygodniej korzystać z Arduino IDE - bo w tym co nieco programuję coś w rodzaju PLC.
@jarob, @Reborn - lecę na pocztę Wasze paczki nadać (z niespodzianką za zwłokę, jak obiecałem).
[#66] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #65

Jeszcze kilka drobiazgów o których zapomniałem pisząc tutoriala, które mogą powodować pojawianie się dziwnych komunikatów i niedziałanie serwerów DNS:
W sekcji DNS po wpisaniu serwerów trzeba stanąć na każdej linijce i kliknąć Enable. Ponadto, żeby się nie pojawiał komunikat o braku nazwy sieciowej w sekcji TCP/IP wyłączyć na samej górze okienka automatyczne ustawianie nazwy sieciowej i "z palca" wpisać cokolwiek, dobrze też postawić "fajkę" przy ICMP.

Żeby sprawdzić czy sieć "zaskoczyła" wystarczy uruchomić program MiamiPing (jest w katalogu miami) jako parametr podając adres IP (np swojego routera) lub nazwę serwera (np. Google.pl).

Pisałem wcześniej, że działa gui-ftp na A500 - niestety nie do końca. Dzisiaj po testach u Sir_Lucasa na A600 okazało się, że coś z tym programem jest nie tak. Łączy się z serwerem, loguje się poprawnie, przechodzi do odpowiedniego katalogu ale nie chce wyświetlić jego zawartości. Takie sa niestety uroki uruchamiania sieci na komputerze, który nie był do takich celów projektowany. Na pewno działa ncftp, jednak wymaga sporej ilości RAM - na 2MB nie chce ruszyć. Na 8MB działa bez problemu (niestety ixemul.library żre duuużo pamięci).

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 19:27:17 przez Jenot

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 19:27:31 przez Jenot
[#67] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #66

A600 z 2MB Ram-u działa wg tutoriala Jenota. Drobne szczegóły podczas konfiguracji zostały dopatrzone i skorygowane dzisiaj przez Jenota, za co mu serdecznie dziękuję.

Tutorial jest napisany i plipbox działa wg tego tutoriala. A600 odhaczona. Jutro A1200 z Blizzardem 060.
[#68] Re: Preorder na plipbox

@Sir_Lucas, post #67

Wszyscy jesteśmy betatesterami tego urządzenia, ja też. Jeśli napotkacie jakieś problemy przy konfiguracji, to zróbcie proszę fotki ekranów z konfiguracją Miami (zwłaszcza interesują mnie okna: Interface, TCP/IP, database z DNSami) i podeślijcie w mailu z opisem problemu.

A, i tak mi się przypomniało: A500/600 to bardzo biedna platforma do internetowania niestety i szukanie programów które działają to droga orzez mękę. Nawet, żeby znaleźć byle klienta ftp to trzeba długo kopać na Aminecie. Dzisiejsza próba uruchomienia czegoś u Sir_Lucasa jeszcze bardziej mnie w tym utwierdziła - ncftp, działające u mnie na A500 z 8MB Fastu, na A600 z 2MB sypie się z komunikatem o braku pamięci. O uruchomieniu AmIRC też można na 2MB zapomnieć bo MUI nie da rady na takiej ilości pamięci. Jest niby port ircII ale tak jak ncftp wymaga ixemul i nie pójdzie. Najlepszy byłby najprostszy tekstowy klient ftp uruchamiany z linii poleceń a jeszcze lepiej coś w rodzaju ftpget gdzie jako argument podaje się ścieżkę do pliku, który chemy zassać. Niestety ja nic takiego na aminecie nie znalazłem.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 22:18:15 przez Jenot
[#69] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #68

Najlepszy byłby najprostszy tekstowy klient ftp uruchamiany z linii poleceń a jeszcze lepiej coś w rodzaju ftpget gdzie jako argument podaje się ścieżkę do pliku, który chemy zassać. Niestety ja nic takiego na aminecie nie znalazłem.


probowales GETClient ?
[#70] Re: Preorder na plipbox

@Norbert, post #69

Nie próbowałem, ale dzięki za info, na pewno spróbuję.
[#71] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #70

Miami.default

Na górze link do mojego pliku konfiguracyjnego. Jeśli macie plipboxa z moją konfiguracją i nic nie grzebaliście - wrzućcie ten plik do miami: (przy wyłączonym Miami oczywiście) i powinno zadziałać (jedynie DNSy zmieńcie sobie i wartość MTU). Po kliknięciu Online za pierwszym razem może nie ruszyć. Wystarczy wyłączyć Amigę, włączyć jeszcze raz i powinno działać.
[#72] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #71

Miami ma mozliwosc zapisania ustawian do pliku z ikoną, wiec Amiga moze byc ONLINE bez wlaczania GUI samego programu.
[#73] Re: Preorder na plipbox

@Norbert, post #72

Heh, faktycznie - create icon :)
[#74] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #1

Pytanie: czy będzie szybsze od sieciówki PCMCIA 10Mb/s w A600
[#75] Re: Preorder na plipbox

@QkiZ, post #74

Nie wiem jak szybko w A600 działa WiFi, raczej na pewno nie da rady wyciągnąć 10Mbit. Na A500 udało mi się wyciągnąć 12kB/s czyli jakieś 100kbit/s
[#76] Re: Preorder na plipbox

@QkiZ, post #74

A ile wyciągasz na tej sieciówce? Bo przecież chyba nie 10Mbit? :>
[#77] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #75

Nie wiem jak szybko w A600 działa WiFi, raczej na pewno nie da rady wyciągnąć 10Mbit. Na A500 udało mi się wyciągnąć 12kB/s czyli jakieś 100kbit/s

To zwykły ethernet jest, nie wifi. Osiągam na A600 z 2MB RAMu jakieś 20kB/s, to jest 160kbps. Obraz dyskietki ADF kopiuje mi się jakieś 45 sekund po FTP.
[#78] Re: Preorder na plipbox

@QkiZ, post #77

No to na A600 szybsza będzie PCMCIA, bo mi się udało na A500 12kB/s wyciągnąć, na A1200 jeden z kupujących wyciągnął tyle samo, czyli to max co można wyciągnąć.
[#79] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #78

Jeśli jest ktoś z drugiej serii chętny na jeden egzemplarz "już" to proszę o kontakt na maila lub PM.
[#80] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #79

2x szybciej niż po RS-232 - bez szału.
[#81] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #80

A ktoś mówił, że będzie szał? Jest szybciej niż po SLIPie? Jest. Peceta nie potrzeba? Nie potrzeba. Jak dla mnie wystarczy.
[#82] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #81

kupiłem od Jenot interfejs i mimo kłopotów z uruchomieniem na początku , to dzisiaj uważam to za jeden z bardziej udanych zakupów do mojej Amigi , ściągam bardzo sprawnie pliki z aminet.com srednio 10-15kb/s i mnie to bardzo cieszy jeszcze raz dziękuję za udane urządzenie , wreście nie muszę wypalać cd-r w celu przenoszenia danych tylko sciągam bezposrednio na Amige wczoraj sciągłem około 100mb demówek z aminetu
[#83] Re: Preorder na plipbox

@11111olo, post #80

No to zrób coś swojego i zademonstruj :>
Idea świetna, uniezależniająca :P
[#84] Re: Preorder na plipbox

@madwawa, post #82

A, zapomniałbym, jeśli ktoś ma problemy, mogę przygotować obraz dysku CF z działającym i skonfigurowanym plipboxem. Tylko najpierw muszę kupić interfejs IDE-CF. Jeśli będą chętni na takie rozwiązanie to kupię interfejs, poinstaluję wszystko co potrzeba i wystawię na jakimś FTP.
[#85] Re: Preorder na plipbox

@madwawa, post #82

A na jakim sprzęcie tak szalejesz:)?
[#86] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #84

Skorzystaj ComFy.
Jest to pakiet do obslugi CF + oprogramowanie do przenoszenia adf.
Zrealizowane jest w taki sposob ze z dyskietki inicjowany jest cf w fat na ktorym znajduje sie plikopartycja z winuae.
Potem dalsze uruchamianie Amigi jest juz z plikopartycji.

W twoim przypadku wystarczy ze przygotujesz ustawienia do plipbox w plikopartycji.
Obsluge cf masz juz przygotowana
[#87] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #84

Wieści z placu boju ciąg dalszy:
- rozbudowałem swoją Amigę o kartę MTec 68030 - transfer z plipboxa wzrósł po podmianie magplip.device na ten skompilowany na 020 - do 20kB/s
- próbowałem skonfigurować do końca AmiTCP. O ile pingi w świat wychodzą to niestety nie działa resolving nazw (ani na wersji 3.x ani 4.x). Poddałem się, coś ewidentnie jest nie tak ze stosem.
- kupiłem Roadshow - 25euro, nie spodziewałem się po nim zbyt wiele ale instalacja i konfiguracja to dosłownie 5 minut (jedynie trzeba pamiętać o usunięciu wszelkich wpisów Miami czy AmiTCP z s-s i u-s bo będzie guru). Transfery w roadshow mnie rozwaliły na łopatki - zrzut poniżej, bo na słowo sam bym nie uwierzył.


Co do drugiej serii: jeśli ktoś chce to może się jeszcze do listy dopisać, jednak ze względu na niedaleką przeprowadzkę i remont mieszkania wykonanie odkładam gdzieś tak do końca czerwca.
[#88] Re: Preorder na plipbox

@Jenot, post #87

Jeśli jest ktoś chętny na plipboxa to jestem w stanie odstąpić swój egzemplarz.
kontakt: izmar@o2.pl

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2013 07:04:30 przez iZi
[#89] Re: Preorder na plipbox

@iZi, post #88

Ja też mogę odsprzedać swojego plipboxa made in Jenot, dołożę zasilacz 9V , kupiłem okazyjnie kartę sieciową i plipbox ląduje do szafy , ale chętnej osobie mogę odsprzedać plipbox przetestowany i w 100 proc sprawny.
[#90] Re: Preorder na plipbox

@madwawa, post #89

30kB to już całkiem nieźle.
Chce się komuś napisać poradnik jak to odpalić?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem