kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, Programy
[#31] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#32] Re: Surfowanie na klasyku

@Motyl, post #31

Ale kto komu zabroni serfować na tym Amidze, ja też wolałem tekstowe www, gophera, listy dyskusyjne i mleko w szklanych butelkach. Fakt, że to już nie wróci jest oczywisty. :) Ale mogę sobie posiedzieć w domu i poużywać www na Amidze dzięki np. takiemu projektowi jak picidae. Nie jest idealny ale wystarcza i zawsze się znajdzie grupka osób które i tak będą uważały że Amiga nadal wygrywa.
[#33] Re: Surfowanie na klasyku

@sand, post #32

A ja to widzę tak: gdy dojrzewamy (nie "gdy dorastamy") weryfikujemy otaczającą rzeczywistość i niektóre rzeczy nam się podobają, inne wręcz przeciwnie. I to jest zupełnie normalne jeśli ktoś myśli, a nie tylko "myśli", że myśli. To dotyczy wielu aspektów życia, choćby wychowania przez rodziców czy ogólnie szeroko pojętego światopoglądu. Znam takich, którzy bezkrytycznie przyjmują propagandę i zmieniają telefon "bo jest już nowy" albo nagle ktoś inny jest dla nich autorytetem "bo jest w telewizji". Bez sensu. Dlatego popieram Roberta w jego niezależnych rozważaniach, choć z wieloma rzeczami się nie do końca zgadzam.

Sam projekt ładowania strony w inny sposób jest ciekawy, poza tym może paru osobom uzmysłowić w jaki sposób działają niektóre mobilne rozwiązania. Jeśli ktoś dzięki temu skorzysta z sieci na Amidze to trzeba tylko przyklasnąć.

A tak z innej beczki: dlaczego w dobie nagminnego używania emulatorów nie można przeportować normalnej wersji OWB dla OS3.1? Jeśli ktoś już używa UAE to niech sobie obejrzy parę stron przy okazji Wiem, że istnieje port, ale działa kiepsko. Zróbmy fajną dystrybucję klasycznego systemu, to też jest sposób promowania Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 08:35:02 przez tOMashBe
[#34] Re: Surfowanie na klasyku

@sand, post #27

Mam najnowsze warp png.
[#35] Re: Surfowanie na klasyku

@sand, post #5

Teraz trafiłem na temat, własnie się zastanawiam na ile możliwe byłoby napisanie prostego adaptera, który pobierałby obrazek, wyświetlałby jakaś amigową przeglądarką, a po kilkinięciu parsowałby plik html z mapą obrazów i pobierał kolejny, być może na słabszych konfiguracjach używanie internetu byłoby użwalne pomysł
[#36] Re: Surfowanie na klasyku

@Mir3k, post #35

Nie za bardzo rozumiem Twoja instrukcje dzialania. Srednio by wszystko dzialalo, np jesli chcialbys pogorszyc jakosc pliku png zeby zmniejszyc jego rozmiar dostalbys tekst ktory ciezko by bylo przeczytac. itp.

Ps. Zainstalowalem lokalnie na NASie serwer pici i calkiem sprawnie dziala o wiele szybciej niz na oficjalnym serwerze.
[#37] Re: Surfowanie na klasyku

@sand, post #36

@Motyl

Gdzie ja napisałem, że chcę by Amiga konkurowała z PC? Ależ wolę jak koegzystują i uzupełniają się.

Procesor Motorola 68060 i Intel Core i7 coś łączy - i jeden i drugi jest mikroprocesorem dla mikrokomputerów. Poziom miniaturyzacji jest podobny, procesory te składają się z tranzystorów. Poziom miniaturyzacji tranzystora dobiegł niedawno końca, jeśli chce Pan wiedzieć. Już nic dalece szybszego nie da się opracować.

@Sand

Przepraszam, za robienie off-topica.

Teraz on-topic: czy nie lepiej zamiast korzystać z takiego typu surfowania - surfować off-line? Ściągnąć wszystkie obrazki i tekst, po czym spokojnie przeglądać strony na Amidze?

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 18:23:10 przez Hexmage960
[#38] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #37

Myślę, że pożytek dla Amigi z tego ustrojstwa bardziej jest taki, że nie ma problemów ze złą interpretacją kodu strony i na zdjęciu wygląda ona tak, jak powinna, bo jest ono robione na bazie jakiejś popularnej przeglądarki.
[#39] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #37

Tak dało by się móglbym źrobić cache na takim serwerze. Oczywiście musiałbyś przejrzeć te strony wcześniej aby zostały zcachowne, lub napisać jaki skrypt króry by to zrobił za Ciebie.
[#40] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#41] Re: Surfowanie na klasyku

@Motyl, post #40

Możesz mówić co tylko chcesz, każdy to wie, ja i tak będę używał liczydła do przeglądania internetu kiedy tylko mi się to podoba. :) Taki offtop.
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#43] Re: Surfowanie na klasyku

@sand, post #1

Pewnym alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z RDP na amidze.
Ja na swoim małym serwerku mam wirtualizowanego xpka z firefoxem.
Łączę się z tym xp po rdp z mojej ami. I mogę przeglądać dowolne strony.
Mogę robić dużo więcej niż przeglądać strony.
Oczywiście to rozwiązanie dla tych, którzy mają do dyspozycji wirtualną maszynę poza domem.

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 22:06:38 przez pekdar
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#45] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#46] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#47] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#48] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#49] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#50] Re: Surfowanie na klasyku

@Motyl, post #46

Kolego ja nie wiem o co Ci chodzi, wszystko co piszesz jest super, wiemy, ze i7 jest dziesiec tysiecy razy mocniejszy od 030-tki i Windows moze wszystko a Amiga nic. Problem tylko taki, ze to jest PPA, a nie forum reklamowo-agitacyjne firmy Microsoft. Tutaj sie surfuje na Amigach i je uzbraja w narzedzia pozwalajace na wykonywanie rozmaitych zadan, bez znaczenia czy to w ramach hobby czy bycia ortodoksem. Masz cos do dodania w temacie surfowania na Amidze? Bo jak nie, to mozesz kontynuowac dyskusje z nim niezwiazana np. w Hyde Parku, albo Rzezni.

Moderatora prosze o przeniesienie lub oznaczenie OT.
[#51] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#52] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #51

Amiga nie upadła w 1994 roku

Dla większości ludzi upadek "produktu" = bankructwo producenta. I choćby mogli jeździć samochodem (albo używać komputera) jeszcze długo, najpewniej go sprzedadzą i kupią inny, że być "na czasie". Poza tym komputer służy do odpalania "empetrójek" i oglądania "jutuba". Jak robisz coś innego to jesteś dziwny, bo przecież wiadomo, że na sprzęcie starszym niż kilka lat "nie da się" nic zrobić.

Tak jakby ściąganie plików ze stron zawierających "milion" reklam było wygodniejsze od przeglądania danych na serwerze FTP. Albo rozmowa na "czacie" była w czymś wygodniejsza od IRC, a odpalenie filmu w odtwarzaczu było gorsze niż przeglądanie streamingu przez przeglądarkę WWW. Tylko oczywiście propaganda (przepraszam - "marketing") działa, a większość ludzi się na to łapie.

Przykre jest to, że kiedyś komputer był trochę jak książka - wyzwalał wyobraźnię i kreatywność, a dzisiaj działa wręcz odwrotnie.

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 15:37:14 przez tOMashBe
[#53] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #51

Apropo surfowania to kiedyś szukałem w archiwach strony Commodore, ale wygląda na to, że C= nigdy nie wszedł do internetu. Choć w teorii mógł bo Mosaic na Amige był jedną z pierwszych wersji przeglądarki WWW i zachowana strona z 93 jest jeszcze w sieci.
A co do upadku Amigi to niektórzy mówią, że stało się to już w 91 kiedy przestały o niej pisać pisma ogólno-komputerowe (materiały o A3000 były ostatnie w pismach nie Amigowych). Ja skłaniam się do poglądu o roku 96 kiedy zakończono produkcję A1200 i prace rozwojowe nad klasykami (vide Walker). Potem to był rynek hobbystów.
[#54] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #51

w Internecie jest demokracja. Jakby ludzie woleli czytać pliki tekstowe z FTP to by to było standardem a nie ładne stylizowane oskryptowane strony HTML5/Flash z obrazkami i filmikami

a co do twoich 'prawidłowości' to wszystko fajnie tylko biorąc pod uwagę że za taką samą kasę (tj. tą samą ilość kasy pomnożoną przez jego realną siłę nabywczą odniesioną do np. ceny żywności) co kiedyś (lata 90te) kupowało się jakiś najgorszy złom komputerowy dzisiaj można kupić komputer z najwyższej półki. Druga sprawa że kiedyś nawet najszybsze komputery odpalały typowe programy wielokrotnie gorzej niż dzisiaj najtańszy złom (o ile ma SDD ) więc całe te dywagacje jak to kiedyś w komputerowym świecie było fajnie a dzisiaj jest źle trafia przysłowiowy szlag ok, racja

BTW. strasznie brzydko te pici.picidae.net wyświetla te strony, czcionki złe i ich rendering fatalny
do tego jak wyskoczy okienko np. o ciasteczka cookies (np. na www.ppa.pl ) to nie da się go zamknąć...

idea fajna tylko wymaga dopracowania właśnie tego typu rzeczy a dodatkowo wypadałoby dać formaty graficzne które się szybciej dekodują od PNG. Nie musi przecież być 24bit, 16bit z ditheringiem by wystarczyło aby oszczędzić transfer

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 18:52:57 przez XoR
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#56] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#57] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#58] Re: Surfowanie na klasyku

@selur, post #56

Czytałem biografię Gatesa i nie znajduje tam niczego co pasowałoby do twojego opisu. Można mu zarzucić jedynie zniszczenie Netscapa. Za co zresztą dostał po łapach. Czytałem też "Rise and Fall of Commodore" i Jacek Trzmiel to nie była osoba, jakoś szczególnie etyczna. Choć skuteczna i szkoda, że potem do władzy doszły typy w rodzaju Mehdi Aliego. Gatesowi trzeba przyznać, że znał się na rzeczy i sam programował w odróżnieniu np. do Jobsa, który był mistrzem marketingu. Gates nie chciał też nigdy zamykać sprzętu, przez co wszedł w konflikt z IBMem. Odegrał też bardzo pozytywną rolę w pierwszych latach rozwoju komputerów dostarczając języki programowania na wszystkie sprzęty łącznie z C64.
Jeśli chodzi o Amigę to nie zniszczył jej Gates, to jest jakiś mit, ale producenci gier i sprzętu PC. Karty VGA i Sound Blaster, John Carmack i jemu podobni. Wreszcie rewolucja internetowa od 95 wzwyż, kiedy ludzie kupowali komputery dla Netscapa. A Amiga nie miała tu dużo do zaproponowania. Bo chociaż początkowo była na bieżąco, AMosaic miała premierę miesiąc po PCetach (to tak jakby dzisiaj nowa wersja Chrome ukazywała się równocześnie na Amigę, piękne czasy) to potem było coraz wolniej. Głównie ze względu na sprzęt a nie system, który miał MUI i był równie dobry do przeglądarek co Winzgroza 95. Czasem się zastanawiam czemu Escom nie wypuścił zmodernizowanej Amigi z 040 i slotem na Simm, tylko te 2 mb Ram co naprawdę nie pozwalało wyjść poza poziom AMosaic.
[#59] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
[#60] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Surfowanie na klasyku
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem