kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, Programy
[#91] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #89

Dużego wyboru sterowników nie ma. Na pewno wpływ ma stos TCP i kobyła jaką jest MiamiDX będzie wolniejsza od AmiTCP. Ale nie sądzę zęby była to znacząca różnica. Ja używam zwykłego Miami.


Pozdrawiam
[#92] Re: Surfowanie na klasyku

@RadoslawF, post #91

Dzisiaj odpaliłem sobie AmigaOS4.0 na A1200 i przesłałem z/do Amigi plik .avi o wielkości 33 MB. Kopiowanie trwało około 1 minuty.

Na AOS4.0, MiamiDX i sieciówce PCMCIA SureCom, na sterowniku CNET transfery są wyższe niż na AOS3.1.

1. Wysyłanie pliku do Amigi: 460 kbps, czasami trochę mniej, a w porywach 520 kbps.
2. Ściąganie pliku z Amigi do 430 kbps, spadało także do 380.

Oczywiście wciąż nie testowałem na RAM: w Amidze, tylko HDD, na FastATA.

Za jakiś czas zrobię testy z podmianką sieciówek w Amigach, na HDD i RAM:

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 09:51:55 przez Andrzej Drozd
[#93] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #92

Przy okazji - mam rozgrzebany "wielki test sieciówek vs. stosy TCP"... tak w 40% gotowy ale pewne wnioski się już nasuwają. Szczegóły - "za dwa tygodnie" ;)

Potestowałem sobie też to proxy, co generuje obrazki i powiem szczerze, że na 060/50MHz jest całkiem znośnie - rzeczywiście, od biedy, można sobie newsy poczytać. Zaraz odpalę na 030/50MHz i zobaczę tu.
[#94] Re: Surfowanie na klasyku

@Andrzej Drozd, post #92

W porównaniu z 3.x to naprawdę niezły wynik.


Pozdrawiam
[#95] Re: Surfowanie na klasyku

@RadoslawF, post #94

RoadShow jest stosem TCP/IP w OS4.0
Ztcp, Andrzej używa pod OS3.x MiamiDX i ono jest chyba najcięższe i najwolniejsze.
Najszybszy stos to RoadShow, później AmiTCP i jego inkaracje z nakładkami GUI czyli Genesis i EasyNet potem Miami i dopiero MiamiDX, które jest najwolniejsze, ale najbardziej rozbudowane.

Tak czy inaczej, Andrzej sprawdzałeś pliki w sieci lokanej. A czy możesz sprawdzić download u siebie przy ściąganiu plików z sieci?

Ja pod WIFI w A600 020 mam 140 - 160 KB/s pod zwykłym Miami. W A1200 060 mam 150 - 170 KB/s pod MiamiDX. Szyfrowanie WPA/TKIP ( czyli szyfrowanie jest wspomagane hardware'owo).
[#96] Re: Surfowanie na klasyku

@Sir_Lucas, post #95

Najszybszy stos to RoadShow, później AmiTCP i jego inkaracje z nakładkami GUI czyli Genesis i EasyNet potem Miami i dopiero MiamiDX, które jest najwolniejsze, ale najbardziej rozbudowane.


Niekoniecznie, nie zawsze i zależy
[#97] Re: Surfowanie na klasyku

@_arti, post #96

Czekam w takim razie z niecierpliwością na Twój artykuł OK
[#98] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #15

zgadzam sie. Dodam do tego tylko tyle, ze Irc by sie tylko przydalo, i jakas pochodna jak gg.
[#99] Re: Surfowanie na klasyku

@redstonecraftpl, post #98

a ya to bym kciał sobie czytać newsy i komentarze PPA z BBS-u siedzi, pije i chrupki I jakieś graficzki w ASCII, te klimaty... To by było coś. Wtedy to byłby prawdziwie amigowy portal. Dlatego wnoszę petycję o uruchomienie usługi BBS tu.
[#100] Re: Surfowanie na klasyku

@snajper, post #99

Podpisuję się, wychodziłem z podobnym pomysłem całkiem niedawno. Problem w tym, że byłoby to za dużo pracy dla pana GrxMrx. Także pozostaje cieszyć się tym co mamy.
[#101] Re: Surfowanie na klasyku

@Hexmage960, post #100

Oo, ja tez chce bbs ;) fajnie by bylo czytac ppa na amidze. Wiem, ze sie da, ale bez obrazkow, w innej formie.. to ja bym na 2mb chip newsy sprawdzac ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem